Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Январь » 30 » Бібліотеки Сміли беруть участь у грандовому конкурсі Білла Гейтса
17:45
Бібліотеки Сміли беруть участь у грандовому конкурсі Білла Гейтса
У листопаді минулого року Смілянська централізована бібліотечна система стала учасником грандового конкурсу «Бібліоміст», ініціатором та спонсором якого є всесвітньовідомий засновник компанії «Microsoft» Білл Гейтс разом зі своєю дружиною Меліндою Гейтс. Директор міської ЦБС Ірина Огус в одному з інтерв’ю вже розповідала «Сміляночці», що мета конкурсу полягає у комп’ютеризації українських бібліотек задля підвищення інформаційної грамотності українських читачів. Згідно умов гранду, куратори конкурсу «Бібліоміст» надають бібліотекам – учасникам проекту по 15 комп’ютерів, які покликані слугувати виключно для потреб читачів, при чому лише на безкоштовній основі.

За словами Ірини Огус переважна більшість бібліотек Черкаської області, при чому як міських, так і сільських, комп’ютеризувалася саме завдяки участі в цьому проекті. Загалом до участі у конкурсі долучилися 4 смілянські бібліотеки: Центральна міська бібліотека ім. Олени Журливої, центральна дитяча бібліотека, бібліотека-філія № 1 в мікрорайоні «Богдана» і бібліотека-філія № 5 в мікрорайоні РПЗ.

Для отримання комп’ютерної техніки бібліотеки повинні виконати ряд умов. По-перше, це наявність підтримки з боку місцевої влади, яка має виділити кошти на забезпечення надійної охорони комп’ютерів. Цікаво, що в попередніх турах конкурсу для охорони техніки вимагалася наявність в приміщенні бібліотеки залізних дверей або грат. У поточному ж турі цю вимогу спростили: відтепер техніку можна просто застрахувати на випадок крадіжки. По-друге, умовою отримання комп’ютерної техніки є наявність в бібліотеках нових меблів, на яких вона буде встановлена. Серед інших умов значиться підтримка бібліотек з боку місцевих установ, закладів, організацій, підприємств, а також присутність у бібліотеці штатної одиниці ІТ-спеціаліста.

Важливо також те, що протягом трьох років куратори проекту «Бібліоміст» здійснюють постійний і суворий контроль за дотриманням усіх вимог гранду. При цьому вони мають повне право в будь-який час та без спеціального попередження приїхати до бібліотеки і провести відповідну перевірку.

Оголошення результатів конкурсу «Бібліоміст» очікується вже в лютому. Тим часом смілянські бібліотеки вже почали готуватися до виконання умов грандового конкурсу. За словами Ірини Огус, нині активно розглядаються шляхи вирішення питання щодо облаштування охорони бібліотечних приміщень. Крім цього, на лютий заплановано виділення коштів для придбання нових меблів, на яких буде розміщена комп’ютерна техніка в разі перемоги у конкурсі.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.