Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Апрель » 20 » Благодійність не вимірюється титулами, званнями та посадами
01:30
Благодійність не вимірюється титулами, званнями та посадами

Видатний педагог Василь Сухомлинський говорив, що дитина – це зелений паросток, з якого починається могутнє дерево людської думки, діяльності, вчинків, пристрастей…У щоденній метушні, у проблемах, у клопотах про добро й благополуччя власних родин мало хто з нас замислюється над тим, що десь поряд живуть діти - сироти, діти з так званих кризових сімей або такі, що в силу життєвих обставин виховуються опікунами, чи, як трактується в офіційних документах, - позбавлені батьківського піклування. Виростити і виховати власну дитину так, щоб вона виправдала наші надії і сподівання справа важка і складана. А виховати чужу дитину, у якої і доля не зовсім звична як у дітей з повних і благополучних сімей? Це надскладне завдання виконують педагоги, які працюють у Смілянській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ст. № 2, що знаходиться у Смілі по провулку Краснопресненському, 34.


Школа-інтернат восени минулого року відсвяткувала свій 50-річний ювілей. Завдяки керівнику закладу Василю Антоновичу Гончаренку, трудовому колективу, які віддають роботі не лише знання і вміння, а й щирі серця, умови перебування дітей тут досить пристойні,  а атмосфера максимально наближена до родинної. Це одразу відчуваєш коли переступаєш поріг школи-інтернату, яка заснована видатним педагогом, освітянином Казимиром Аполлоновичем Зарембою, ім’я якого відоме в освітянській родині, адже він зіграв визначну роль у діяльності і становленні закладу.

Смілянську школу-інтернат відкрито 15 жовтня 1961 року. Тоді в її стінах навчалося 200 дітей, а першим директором став відомий на освітянській ниві міста і області педагог К. А. Заремба. Завдяки йому та професійному і невтомному колективу педагогів новостворений заклад відразу досягнув високих результатів у навчально-виховному процесі, ставши однією із найкращих шкіл області. Школа пройшла тривалий і визначний шлях свого становлення. Тут працюють і працювали високопрофесійні майстри своєї справи, які є прикладом для багатьох працівників освітньої галузі. Путівку» в життя зі стін смілянського інтернату отримало багато осіб, якими нині пишається заклад.

Сьогодні в Смілянській загальноосвітній школі-інтернаті  навчається близько 140 дітей із малозабезпечених та соціально-незахищених сімей з усієї Черкаської області. Для вихованців тут створено комфортні умови навчання та проживання, по-сучасному облаштовані світлі класи та спальні, велика бібліотека, спортивний зал, тренажерна зала, комп’ютерний клас із мережею Інтернет, майстерні для обслуговуючої та технічної праці, ігрові кімнати та кімната дитячої творчості,  а також простора їдальня, де смачно готують страви для школярів. У школі працює колектив із 34-х педагогів, 10 з яких – педагоги вищої категорії, 12 – першої категорії, три вчителі методисти та три старших вчителя, а також 5 відмінників освіти України. Девізом педагогічного колективу є слова Я. А. Коменського: «Спочатку любити, а потім навчити», то ж не тільки навчальний процес, а й повсякденне життя вихованців закладу не залишається поза увагою вчителів.


А що стосується вихованців Смілянської школи-інтернату, хочеться сказати найкращі слова вдячності за педагогічний талант і батьківське ставлення до обділених долею діток, яким пощастило потрапити в добрі руки такого педагогічного колективу. Головне завдання закладу – це утримання, виховання та навчання дітей, які потребують соціальної допомоги і адаптації, не мають необхідних умов для навчання та виховання в сім'ї, спрямування навчального процесу на подолання різниці між дитиною – сиротою, дитиною, яка позбавлена батьківського піклування та дитиною з повноцінної сім'ї. Адже всі діти однакові в своїх мріях і сподіваннях, а особливо в очікуванні дива, тому всі повинні мати рівні можливості для свого розвитку і особливо ті, що виховуються в інтернатному закладі. На щастя знаходяться люди, які дарують частинку свого тепла , душевної щирості і ласки дітям, обділеним долею. Однією з таких людей можна назвати депутата обласної ради, голову постійної комісії обласної ради з питань праці та соціального захисту населення Наталію Арсентіївну Горбенко, яка  напередодні Великодня 12 квітня завітала з подарунками до вихованців Смілянської школи-інтернат. Наталія Арсентіївна зустрілася з керівництвом закладу, побачилася із вихованцями, яким у подарунок до Великодня привезла смачні і свіжі паски. Як депутат обласної ради Наталія Арсентіївна опікується не одним інтернатним закладом області. Вже  рік вона є частим гостем будинку-інтернату, що знаходиться по вулиці Будьонного в Смілі, де разом з вихованцями закладу посадила цієї весни 200 кущів смородини. Понад декілька років Наталія Арсентіївна товаришує із учнями Михайлівської спеціалізованої школи-інтернату, яким декілька тижнів тому допомагала саджати фруктовий сад, який в майбутньому прикрашатиме територію біля ще одного новозведеного корпусу школи-інтернату. Цього разу вона подарувала вихованцям закладу солодощі та подарунок для «куточку живої природи» - акваріум із черепахою.Після відвідин Смілянської школи-інтернату Наталія Арсентіївна Горбенко завітала до місцевого психоневрологічного інтернату, де також вручила вихованцям і колективу паски з нагоди Великодня

 
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.