Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Апрель » 15 » Дбати про екологічний комфорт міста не можна лише словами
00:42
Дбати про екологічний комфорт міста не можна лише словами

У період еколого-економічної кризи докорінно змінилися взаємовідносини людини і природи, які проявлялись в погіршенні екологічної ситуації довкілля, збільшення кількостей екологічних катастроф, деградації ландшафтних комплексів та їх компонентів тощо.

Незважаючи на те, що Сміла не є великим промисловим містом, забруднення водного, повітряного та геологічного середовища стали реальними загрозами, які торкнулися і нашої місцевості.

Причини та наслідки цих процесів намагалися визначити смілянські педагоги на першій еколого-освітній конференції, що відбулася в Смілі на базі загальноосвітньої школи № 10.

Ідея організувати подібний захід у місті належить природоохоронцю, аспіранту Одеського державного екологічного університету Сергію Конякіну. Таку ідею підтримали Раїса Маліцька - методист методичного кабінету Смілянського міського відділу освіти та Зореслава Хроменко - вчитель географії і економіки загальноосвітньої школи №10. До організації конференції активно долучились всі вчителі міста. Теми, обрані для дискусії на конференції відрізнялися своєю широтою та актуальністю.
Метою еколого-освітньої конференції був аналіз сучасного екологічного стану Смілянського регіону, виявлення існуючих екологічних проблем та шляхів їх вирішення, ознайомлення  учнівської молоді зі станом навколишнього природного середовища.

На сьогодні екологічні проблеми Смілянського регіону, як підкреслювали усі учасники зустрічі, є багатоплановими, а їхня невирішеність носить хронічний характер. Вчителі географії, біології в силу особливостей своєї професії, вже тривалий час працюють над шляхами вирішення цих проблем, висвітлюючи їх в тому чи іншому ракурсі.


До проведення конференції вони сформували змістовні доповіді, у яких і виклали суть своїх творчих та наукових пошуків і розробок.

В ході конференції, зокрема, були обговорені суттєві складові екології Смілянщини. Так, Людмила Івченко -  вчитель географії і економіки школи-інтернату - доповіла про геолого-структурні особливості геологічних пам’яток Смілянщини: корисні копалини, наявність вулканізму в районі, стан охорони геологічних пам’яток, забруднення літосфери. Світлана Бабіч - вчитель географії школи №12 - подала загальну характеристику водних ресурсів Смілянщини та їх екологічний стан. Любов Подрушняк - вчитель географії школи №1 - змістовно та цікаво висвітлила особливості водопостачання в місті Сміла та екологічні проблеми, які виникають у зв’язку з цим. Євгенія Стороженко - вчитель географії школи №11 - описала загальні принципи і етапи оптимізації шкільного парку в районі Радіоприладного заводу та екологічні проблеми, пов’язані з цим парком. Наталія Валантирець -  вчитель географії і біології Смілянського природничо-математичного ліцею - надала аналіз лісових ресурсів Смілянщини: структура Смілянського лісового господарства, захист і відновлення лісів, збереження та охорона біорізноманіття в лісах. Лідія Онученко - вчитель географії і економіки школи № 6 - представила еколого-географічні аспекти ландшафтного заказника місцевого значення «Сунківський». Тут були висвітлені природничі дослідження ландшафтних куточків, рослинний і тваринний світ, туристичні особливості. Юлія Решетняк - вчитель географії і біології школи № 10 - розповіла про заповідне урочище «Юрова гора», його історію та природу. Зореслава Хроменко - вчитель географії і економіки школи № 10 - доповіла про екологічну стежину: «Проблеми струмка Холодного» - як одна із форм спілкування з природою. Звернула увагу на процеси підтоплення, що за останні два роки відбувається в межах Притясминської долини. Тетяна Цар - вчитель географії школи № 5 - подала інформацію про залежність здоров’я населення Сміли від її екологічного стану: демографічні показники, показники смертності.

Ініціатор конференції - Сергій Конякін (випускник школи № 3, аспірант Одеського державного екологічного університету) ознайомив присутніх з регіональною екомережою Черкащини, станом природно-заповідного фонду Смілянщини.

До роботи була залучена і учнівська молодь, адже конференція мала і просвітницьку мету.  Свої наукові екологічні проекти представили на розсуд учасників конференції учень природничо-математичного ліцею Назар Компанієць, учні загальноосвітніх шкіл  №11 та №12.

 У цілому всі  учасники конференції чітко окреслили проблеми кожного розглянутого об’єкту та запропонували можливі шляхи покращення ситуації. Саме така конкретика у висловлюваннях є важливою умовою для того, щоб налагодити плідну роботу в екологічному напрямку. Але, зрозуміло, вона неможлива без підтримки держави у вигляді спеціальних відділів та служб органів державної влади та місцевого самоврядування.

На жаль, незважаючи на чисельні запрошення взяти участь у роботі конференції, її проігнорували саме представники державної влади та місцевого самоврядування – не завітали на конференцію ні представники екологічної інспекції при Смілянській міській раді, ні представники районної державної адміністрації.

Шкода, що в нашому місті, де працюють п’ять екологів, їх аніскільки не зацікавила можливість поспілкуватися з колегами, тим паче, що дискусія проводилася за найболючішими питаннями екології Смілянщини. Ще більший подив це викликає ще й тому, що самі, так би мовити, «штатні» екологи нічого подібного до проведеної дискусії не проводять, хоча розробка подібних заходів та участь у них – одна з складових виконання цими екологами їхніх прямих обов’язків.

Між іншим, у організаторів та учасників конференції було багато запитань до представників влади та не менше пропозицій стовно екологічного стану міста, проведення щорічних обговорень проблем (сумісних конференцій, семінарів) та проведення необхідних заходів (природоохоронних акцій, виготовленню путівника, буклетів, екоплакатів  і так далі).

Дбати про екологічний комфорт міста не можна лише словами. Слова повинні втілюватися у справи. А тут важко переоцінити роль державних структур, котрі просто зобов’язані прислухатися до думки громадськості і науковців з тим, щоб почати вирішувати конкретні проблеми екології нашого регіону. Залишається лише сподіватися, що така байдужість мала винятковий і помилковий характер, і надалі подібне не повториться.

    І наостанок. Наприкінці конференції учасники визначили переможців на найкращий екоплакат та екомалюнок серед учнівської молоді міста. Цікаві ідеї, втілені дітьми у їхні доробки, закликають захищати все живе, що оточує людину. Залишається лише  виконувати постулати мальовничо викладені на папері та підкріплені знаннями, здобутими під час зустрічі, адже зберегти навколишнє природне середовище можна лише спільними зусиллями.

Сергій Конякін


 

 

 

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.