Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Август » 20 » Детективи НАБУ будуть вивчати скаргу Олексія Цибка (текст заяви)
13:50
Детективи НАБУ будуть вивчати скаргу Олексія Цибка (текст заяви)
НАБУ


Юридичний блок відстороненого міського голови Олексія Цибка подав до НАБУ розширену скаргу у якій вказує на факти процесуальних порушень під час розгляду та винесення рішення Київським апеляційним адміністративним судом по справі Олексія Цибка.

Захист відстороненого міського голови вважає, що справа має явно замовний та корупційний характер.

Як повідомив Олексій Цибко, з ним вже зв’язався детектив НАБУ для уточнення деталей справи.

Нагадаємо, 01 серпня Олексія Цибка знову відсторонили з посади міського голови, за рішенням Київського апеляційного адміністративного суду який виніс постанову про скасування рішення Кам’янского районного суду Черкаської області яким Олексій Цибко раніше був поновлений на посаді міського голови.

17 канал у своєму сюжеті про відсторонення міського голови Олексія Цибка та судовий розгляд справи у Київському апеляційному адміністративному суді повідомив, що має аудіозапис розмови суддій під час винесення ними рішення у справі.


 
Директору Національного антикорупційного бюро України
Ситнику А.С.
03035, м. Київ, вул. В. Сурикова, 3
Смілянського міського голови
Цибка Олексія Олександровича
20700, м. Сміла, пров. Перемоги, 32


 
ЗАЯВА
повідомлення про злочин

01.08.2016р. Київським апеляційним адміністративним судом було розглянуто апеляційну скаргу, подану Примаком В.А. від імені суб’єкта владних повноважень – Смілянської міської ради Черкаської області на постанову Кам’янського міського суду Черкаської області від 23.06.2016р. у справі №703/914/16-а за адміністративним позовом Цибка О.О. до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення Смілянської міської ради Черкаської області, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Очевидно, що внаслідок корупційних дій та отримання суддями неправомірної вигоди, було прийнято завідомо неправосудну ухвалу від 26.07.2016р. про прийняття апеляційної скарги до розгляду та завідомо неправосудну постанову від 01.08.2016р. про скасування постанови суду першої інстанції.

На вчинення суддями Київського апеляційного адміністративного суду Федотовим І.В., Ісаєнко Ю.А. та Оксененко О.М. злочинів, передбачених ст.368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою та ст.375 КК України – постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, вказують наступні обставини:

23.06.2016р. Кам’янським районним судом Черкаської області було задоволено адміністративний позов Цибка О.О. (надалі – позивач, заявник) до Смілянської міської ради Черкаської області (надалі – відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення Смілянської міської ради Черкаської області, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

При розгляді справи у суді першої інстанції інтереси відповідача – Смілянської міської ради Черкаської області представляв Примак Володимир Андрійович, 1960 р.н., зареєстрований за адресою: Черкаська обл., м.Сміла, пров. Восток, 17, за довіреністю, виданою 21.03.2016р. за №41/01-01-21.

У відповідності до ст.246 ЦК України, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами. У відповідності до п.2 ч.1 ст.248 ЦК України, представництво за довіреністю припиняється у разі скасування довіреності особою, яка її видала.

Заявою Смілянської міської ради Черкаської області від 24.06.2016р №41/01-01-21 довіреність, видану 21.03.2016р. за №41/01-01-21 на ім’я Примака В.А. було скасовано та припинено його повноваження як представника Смілянської міської ради Черкаської області.

Про скасування довіреності було повідомлено судові органи шляхом направлення відповідної заяви до Кам’янського районного суду Черкаської області, який отримав її 29.06.2016р. вх.№ 3709/16 (а.с. 90) та Примака В.А. шляхом направлення останньому 24.06.2016р. цінного листа, врученого йому особисто 01.07.2016р., що підтверджується даними Укрпошти.

Таким чином, Примак В.А., будучи повідомленим про відсутність у нього повноважень на подання апеляційної скарги від імені відповідача, в порушення ч.3 ст.248 ЦК України видану йому довіреність не повернув та свідомо продовжив діяти від імені відповідача без законних на те підстав, фактично присвоївши собі повноваження органу місцевого самоврядування.

Частиною другою статті 189 КАС України передбачено, що суддя-доповідач, отримавши апеляційну скаргу, перевіряє її відповідність вимогам статті 187 зазначеного Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Вирішуючи питання про прийняття апеляційної скарги відповідно до статті 189 КАС України, суддя-доповідач повинен ретельно перевірити дотримання встановлених законом умов і порядку порушення апеляційного провадження, зокрема чи має скаржник право апеляційного оскарження, чи не вступило оскаржуване рішення в законну силу і чи підлягає воно оскарженню в апеляційному порядку, чи не порушено строку подання апеляційної скарги, чи дотримано вимоги до змісту та форми апеляційної скарги, чи оплачено судовий збір.

Зокрема, відповідно до частини 3 статті 189 КАС України у випадку, коли апеляційна скарга не оформлена відповідно до вимог статті 187 КАС України, суд постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їхнього усунення та термін, достатній для усунення недоліків.

При вирішенні питання про прийняття апеляційної скарги до розгляду суддя апеляційного суду Федотов І.В. зробив завідомо хибний висновок про відповідність поданої Примаком В.А. апеляційної скарги вимогам ст.187 КАС України та постановив незаконну ухвалу про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Смілянської міської ради Черкаської області на постанову Кам’янського міського суду Черкаської області від 23.06.2016р. у справі №703/914/16-а.

У відповідності до ч.5 ст.187 КАС України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.

В порушення вимог ч.5 ст.187 КАС України, апеляційна скарга підписана особою, у якої відсутні повноваження на представництво інтересів відповідача, а також не зазначена дата її подання, про що свідчать матеріали справи (а.с.119 – 121, том 2).

Та обставина що апеляційна скарга на постанову Кам’янського міського суду Черкаської області від 23.06.2016р. у справі №703/914/16-а не подавалась Смілянською міською радою Черкаської області, підтверджується відсутністю на примірнику апеляційної скарги дати та вихідного номера, що є наслідком відсутності реєстрації апеляційної скарги у журналі реєстрації вхідної-вихідної документації Смілянської міської ради Черкаської області, а також підтверджується конвертом (а.с.124), відправником на якому зазначений особисто Примак В.А.

Вищевказані обставини були умисно проігноровані суддею Федотовим І.В., так само як і та обставина, що з 01.07.2016р. у справі приймав участь новий представник відповідача – в.о. начальника юридичного відділу виконавчого комітету Смілянської міської ради Власенко І.І., що підтверджується матеріалами справи (а.с. 103, 104).

У відповідності до ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Правові засади справляння судового збору, платники, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Статтею 2 вищевказаного Закону визначено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Таким чином, Примак В.А., у розумінні ст.2 Закону України «Про судовий збір» не може бути самостійним платником судового збору за подання апеляційної скарги у справі за адміністративним позовом Цибка О.О. до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення Смілянської міської ради Черкаської області, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Такий платіж повинен бути здійснений відповідачем з додержанням норм Закону України «Про бухгалтерський облік», з власного рахунку із зазначенням призначення платежу – судовий збір за подання апеляційної скарги Смілянською міською радою. У матеріалах справи на а.с.60 міститься копія аналогічного платіжного доручення на сплату судового збору за подання апеляційної скарги Смілянською міською радою до Київського адміністративного суду на ухвалу від 21.03.2016р.

З доданої до апеляційної скарги квитанції №0560-4051-3918-5065 вбачається що Примак Володимир Андрійович 14.07.2016р. сплатив судовий збір за позовом Примак Володимир Андрійович на рахунок Київського апеляційного адміністративного суду. З цієї квитанції також вбачається, що платник перевірив та підтверджує правильність зазначених реквізитів.

Виходячи з вищезазначеного, надання Примаком В.А. квитанції про сплату ним судового збору за власним позовом не може бути доказом сплати судового збору за подання апеляційної скарги Смілянською міською радою Черкаської області.

Оскільки недотримання апелянтом вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме ненадання документу про сплату судового збору у встановленому Законом розмірі і порядку, створює перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційна скарга, у відповідності до ст.189 КАС України, судом залишається без руху з наданням особі, яка її подала, строку для усунення виявлених недоліків.

З інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень вбачається що суддя Федотов І.В. знає наслідки недотримання апелянтами вимог ст.187 КАС України та розуміється на Законі України «Про судовий збір», оскільки регулярно залишає без руху апеляційні скарги з підстав не подання документа про сплату судового збору. Зокрема, 26.07.2016р., в день постановлення ухвали про прийняття до розгляду апеляційної скарги Примака В.А., суддя Федотов І.В., з підстав не подання документа про сплату судового збору залишив без руху апеляційні скарги, подані у справах №826/5843/16, 826/16872/13-а, 810/5551/13-а, 826/16872/13-а, 826/690/16, а апеляційну скаргу, подану у справі №825/645/16 повернув особі яка її подала, «оскільки апелянтом не було виконано вимоги ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме: не подано документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» та не додано копії апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.».

Те, що суддя Федотов І.В., приймаючи до розгляду апеляційну скаргу, свідомо проігнорував вищевказані порушення норм КАС України, а також свідомо порушував Закон та попередньо спланував розглянути подану неповноважною особою апеляційну скаргу взагалі без присутності сторони позивача, підтверджується поспішністю прийнятих процесуальних документів, поспішністю проведення процесуальних дій, а також наступними обставинами.

З протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями (а.с.126) вбачається, що 25.07.2016р. до Київського апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №703/914/16-а. Дану справу в цей же день, о 16 год. 35хв. було розподілено на суддю Київського апеляційного адміністративного суду Федотова І.В..

Незважаючи на те, що апеляційна скарга була підписана неповноважною особою, не містить дати, не була оплачена судовим збором, до неї не було додано копій скарги у відповідності до кількості осіб, які приймали участь у справі, та не зважаючи на інші невідповідності апеляційної скарги ст.187 КАС України, ухвалою судді Федотова І.В. від 26.07.2016р. (середа) було незаконно відкрите провадження за апеляційною скаргою, поданою Примаком В.А. від імені суб’єкта владних повноважень – Смілянської міської ради Черкаської області. Даною ухвалою суддя надав позивачу строк до 29.07.2016р. (п’ятниця) для підготовки та подання заперечень і вказав, що «… з метою забезпечення апеляційного розгляду справи необхідно провести певні підготовчі дії.», зокрема витребувати від відповідача пакет документів що став підставою для прийняття рішення.

Знехтувавши власну ухвалу, не провівши по справі жодних підготовчих дій, суддя Федотов І.В., в цей же день, 26.07.2016р. постановляє наступну ухвалу, в якій вказує «… що необхідні підготовчі дії для розгляду справи в апеляційному порядку здійснені» та призначає справу до розгляду 01.08.2016р. (понеділок) на 9 год. 30 хв.

Як вбачається з матеріалів справи (а.с.129 зворот), судову повістку відповідачу було надіслано особисто суддею Федотовим І.В., електронною поштою на електронну адресу Смілянської міської ради 26.07.2016р. о 20 год. 02 хв., в той час як робочий день суду закінчується о 18.00 год.

Матеріалами справи підтверджується, що суддя Федотов І.В., порушуючи норми процесуального права та нехтуючи правами сторони позивача бути повідомленим належним чином про час та дату судового засідання, не надіслав позивачу Цибку О.О. та його представникам копії апеляційної скарги, ухвали та повістки.

Таким чином, внаслідок створених суддею Федотовим І.В. умов, стороні позивача було обмежено доступ до правосуддя, а про існування апеляційної скарги та призначення справи до розгляду, позивачу стало відомо лише у зв’язку з виконанням своїх посадових обов’язків голови Смілянської мыської ради.

За таких обставин досить дивною є обізнаність про розгляд справи Примака В.А., якого Смілянська міська рада не повідомляла про отримання повістки та не уповноважувала представляти свої інтереси, а Київський апеляційний адміністративний суд, в порядку, встановленому Законом не повідомляв про день та час слухання справи.

На наявність зв’язків з жителями міста Сміла Черкаської області, прямо зацікавлених у тому, щоб Цибко О.О. не займав посаду міського голови, на реальну можливість вчинення та наявність умов для вчинення корупційних дій суддею Федотовим І.В. вказує також той факт, що згідно інформації, розміщеної на сайті Київського апеляційного адміністративного суду, суддя Федотов Ігор В’ячеславович народився у м.Сміла Черкаської області.

Факт винесення суддями Федотовим І.В., Ісаєнко Ю.А. та Оксененко О.М. завідомо неправосудної постанови про скасування постанови Кам’янського районного суду Черкаської області підтверджується також діями цієї судової колегії, яка не допустила до участі у справі в якості представника відповідача Примака В.А.

Підставою для не допуску останнього до участі у справі в якості представника відповідача стала та обставина, що довіреність на представництво інтересів Смілянської міської ради Черкаської області, видана на ім’я Примака В.А. була скасована 24.06.2016р., однак ця обставина не завадила суддям розглянути та задовольнити апеляційну скаргу, підписану та подану 14.07.2016р. (!!!) тією ж неповноважною особою.

Тобто, вказана обставина підтверджує незаконність дій судді Федотова І.В. при прийнятті апеляційної скарги до розгляду, а також незаконні дії та вчинення злочину колегією суддів у складі Федотова І.В., Ісаєнко Ю.А. та Оксененко О.М. при прийнятті постанови у справі.

Також, в процесі розгляду справи відкрились інші обставини, які свідчать про те, що суддями Київського апеляційного адміністративного суду Федотовим І.В., Ісаєнко Ю.А. та Оксененко О.М. було вчинено злочини, передбачені ст.368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою та ст.375 КК України – постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови.

Зокрема, судовий процес, окрім технічних засобів Київського апеляційного адміністративного суду фіксувався також шляхом здійснення відеозапису технічними засобами журналістів 17-го каналу.

Після оголошення судом про те, що суд видаляється до нарадчої кімнати, залу судових засідань залишили всі учасники процесу та особи, присутні у залі в якості вільних слухачів. Однак, колегія суддів до нарадчої кімнати не видалилась, а продовжила нараду у залі судових засідань. В цей час, в коридорі, між прихильниками позивача та прихильниками відповідача виник конфлікт, який було знято на відеокамеру журналістом 17-го каналу.

Під час монтажу запису у відео-сюжет для каналу виявилось, що паралельно зі звуковою доріжкою конфлікту в коридорі, випадково було записано звук із залу судових засідань, в якому залишились особисті речі журналіста – навісне обладнання відеокамери, радіомікрофон, елементи живлення тощо.

З даного запису стало зрозуміло, що в залі судових засідань відбувалось не обговорення рішення, ухваленого судом першої інстанції, а відбувалось спілкування осіб, які голосами, схожими на голоси суддів, обговорювали особисте життя та ділили хабар, отриманий за винесення завідомо неправосудної постанови.

На підставі вищезазначеного, у відповідності до ст.ст.214, 215, 216, 218, 219, 223 КПК України, ст.ст.368, 375 КК України,

ПРОШУ:

1. Прийняти цю заяву до розгляду;

2. Внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування з приводу кримінальних злочинів, передбачених ст.ст.368, 375 КК України, вчинених суддями Київського апеляційного адміністративного суду Федотовим І.В., Ісаєнко Ю.А. та Оксененко О.М.;

Додаток:
Диск з відео та аудиозаписом судового засідання – 1 шт.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Закон/Происшествия | Теги: закон | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.