Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 15 » Смілянський міський будинок культури і досі має почесне звання «Заклад культури відмінної роботи»
15:56
Смілянський міський будинок культури і досі має почесне звання «Заклад культури відмінної роботи»
Смілянський МДК
Актуальною проблемою сьогодення Сміли є відсутність у місті пристойного осередку культурного і духовного життя міста. Головний міський будинок культури, який розташований у самісінькому центрі Сміли, за 200 метрів від міськвиконкому, мало схожий на справжній культурний осередок міста із 65-тисячним населенням, значно більше він відповідає рівню сільського клубу. Плитка, яка відпадає просто з фасаду будівлі, дах, який протікає, десятиліттями не ремонтовані стеля та стіни, потерті та скрипучі сидіння радянських часів – ось головні зовнішні ознаки, які характеризують міський будинок культури Сміли на сьогоднішній день.

  Багатьом смілянам, очевидно, хотілося б, щоб Смілянський міський будинок культури став гідним культурним, мистецьким і духовним центром міста. Безсумнівно, кожен мешканець міста бажає насолоджуватися різноплановим щотижневим репертуаром МБК, разом з родиною і дітьми приходити на виставки, майстер-класи, презентації, купувати квитки на цікаві концерти і театральні вистави, відпочивати в сучасних кріслах, споглядаючи сценічні дійства, оформлені та презентовані згідно вимог часу. 

  «Сміляночка» вирішила поцікавитись, чому за багато років практично ніяких візуальних поліпшень в головному будинку культури Сміли не відбулося. Задля цього ми плануємо поспілкуватися з міськими управлінцями, громадськими діячами, працівниками МБК та висвітлити найцікавіші моменти цих бесід на сторінках нашого сайту. Нагадаємо, що раніше з приводу означеної проблеми ми вже публікували окремі коментарі начальника відділу культури міськвиконкому Ірини Бобошко, директора міського будинку культури Анатолія Шулежка та художнього керівника міського будинку культури Наталії Кравченко.


 Цього разу про сучасні проблеми та досягнення Смілянського міського будинку культури «Сміляночка» поспілкувалася з керівником народного аматорського хору ветеранів війни та праці міського будинку культури, колишнім начальником міського відділу культури Діною Осадчою.  

– Діно Іванівно, Ви багато років працюєте у сфері культури. Якою була еволюція культурної діяльності Смілянського МБК?  

– Міський будинок культури був створений у 1971 році. Вже тоді на його базі були сформовані художні колективи: вокальні, інструментальні, хорові. Заклад плідно працював, проводилися культурно-масові заходи, за що будинку культури було присвоєне почесне звання «Заклад культури відмінної роботи». Це звання він має й досі. Зараз при будинку культури працює народний аматорський хор ветеранів війни і праці, вокальні, інструментальні ансамблі, ряд танцювальних колективів, такі як «Надія», «Діамант», на базі будинку культури проводять заняття «Аіша», «Шторм», та ін.  

– Зрозуміло, що для здійснення продуктивної діяльності потрібна матеріальна база, функціональне приміщення. Скажіть, наскільки часто в МБК проводилися ремонти за часів радянської влади, і що змінилося в останні роки?  

– Від 1971 року до 1991 року кожні 5 років проводилися капітальні ремонти за рахунок підприємств нашого міста. Між підприємствами міста розподілялися своєрідні зони: наприклад, великим залом опікувався завод СМРЗ, малим – локомотивне депо, фойє – механічний завод і так далі. Вони надавали матеріали, направляли робітників.

За роки незалежності поточні ремонти проводилися в основному силами самого будинку культури. Років 10-15 тому за підтримки тодішнього міського голови Олександра Котькала був відремонтований фасад, зроблений ремонт покрівлі над сценою. Нинішня влада виділила кошти на ремонт даху над малим залом. До 8 березня за кошти з міського бюджету нам придбали сучасне світло, без якого вже неможливо було працювати на сцені, адже світло ніхто не оновлював ще з радянських часів.

  – Звичайно, зробити капітальний ремонт в наш час не так просто, але ж це не єдина проблема будинку культури. Чому, на Ваш погляд, у міському будинку культури рідко відбуваються цікаві концерти, масові заходи?  

– Дійсно, гастрольна діяльність зараз зовсім не така, як була раніше. За радянських часів будинок культури за місяць проводив 10-12 концертів професійних артистів, які приїжджали з Москви, Києва. Виручені кошти за оренду ми могли використовувати на зміцнення матеріальної бази: пошиття костюмів, освітлення, ремонти. На сьогодні, за два останніх місяці до нас приїжджав тільки один професійний артист – Іван Попович. Зараз професійні артисти шукають кращі місця, їх виступи в Смілі часто не окупаються. Наприклад, нещодавно відбувався концерт Ігоря Латишко та Євгенія Дашина, на який зібралося менше 50 глядачів.  

Але на всі державні свята в будинку культури проводяться концерти місцевих колективів. Крім цього, колективи, які працюють на базі МБК, часто влаштовують звітні концерти. Також ми організовуємо ювілейні вечори. У нас бувають такі дні, що в МБК відбувається по три заходи на день.  

– При будинку культури діє об’єднання майстрів народних ремесел «Дивина», в місті є немало художників, але не так часто сміляни можуть відвідати якусь цікаву виставку в МБК. Чому так відбувається, на Вашу думку?  

– Ми тісно співпрацюємо з нашими майстрами, і у рамках багатьох заходів вони влаштовують у будинку культури виставки. Але не до кожного заходу такі виставки доцільні. Наприклад, на 8 березня виставки не було, але до свята Андрія, до Різдва наші майстри народних ремесел презентували свої роботи. 9 лютого в будинку культури проводився регіональний конкурс-огляд, в рамках якого майстри декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, художники, знайомили смілян зі своєю творчістю. Проведення ж постійно діючих виставок залежить від стану малої зали: якщо її відремонтувати, то можна буде організовувати й постійні виставки.

Також читайте статті за темою:

Символ
Смілянський міський будинок культури: замість Шевченківських днів – «труси, носки та мікрохвильовки» 

Символ
Смілянський міський будинок культури – музей радянської епохи


Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/2
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.