Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Ноябрь » 23 » Другий рік головний медичний заклад Сміли має звання «Лікарня, доброзичлива до дитини»
18:05
Другий рік головний медичний заклад Сміли має звання «Лікарня, доброзичлива до дитини»
колектив 
акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  лікарні
Два роки тому головний медичний заклад Сміли отримав сертифікат із Міністерства охорони здоров’я та звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Тепер тут працюють за новим європейським протоколом, що передбачає затишну домашню атмосферу  у пологовому відділенні,  партнерські пологи. 

Про головні миттєвості із життя відділення нам розповіла досвідчений лікар акушер Катерина Петрівна Барабаш яка очолює колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської міської лікарні.

  - Катерино Петрівно, чим сьогодні живе відділення?

- Наше відділення надає  медичну допомогу жінкам як по гінекологічній патології, так і акушерству. Минулого року було прийнято 553 пологів. До речі, породіллі не тільки зі Сміли, а з усієї Черкаської області і навіть столиці. Звісно, наша гордість -це люди, котрі працюють день за днем і гідно виконують свої обов’язки.  А колектив у нас - чудовий,  дуже злагоджений, надійний та професійний, у якому гармонійно поєднується досвід старших колег, лікарів І категорії - Людмили Гаврилюк і Володимира Мачулки з оптимізмом і натхненням нашого молодого поповнення - Ірини Атамась та Марини Стуженко. Скажу відверто, що молоді колеги, мають досить грунтовну та переконливу теоретичну базу, а досвід є кому передавати. Тож вони спрагло вчаться та  демонструють на кожному кроці свої здібності. Варто зазначити, що ми усі постійно навчаємося, їздимо на тематичні конференції, семінари. Бо лікар, який не цікавиться новинками у медичній та фармацевтичній сферах, не може бути повноцінним спеціалістом, це вже не лікар, адже час завжди диктує свої правила та вносить корективи. З’являються нові препарати і методи - тож ми повинні бути обізнаними і сучасними. Скажімо, і наш молодший персонал постійно вдосконалюється: так, усі 5 наших акушерок мають вищі категорії, 3 медичних сестер - першу і 2 - другу. Добре працюють старша медсестра Таїса Карліна, медсестра Олена Женжеруха, акушерка Наталія Губа, сестра-господарка Наталія Борщ, буфетниця Крістіна Педченко.

  - Два роки тому ваш медичний заклад отримав звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Що означає цей статус?

- Згідно із ним, отримавши сертифікат із Міністерства охорони здоров’я, ми працюємо за новим європейським протоколом, що передбачає затишну домашню атмосферу  у пологовому відділенні,  партнерські пологи.  У першому періоді пологів, коли психоемоційний та больовий стан породіллі сягає максимуму, присутність рідної чи близької людини (це може бути мама або ж чоловік) дуже важливий. Навіть якщо пологи патологічні, цей момент приносить спокій та впевненість породіллі.

- Все-таки лікарня - це той заклад, де важко забути, де ти перебуваєш…

- Це правда, але ж ми намагаємося зробити усе, аби покращити умови, максимально наближати їх до домашніх. З цією метою навіть пологові зали обладнані так, аби жінка почувалася як удома: вона одна знаходиться тут, без сусідок. У пологовому залі є функціональне ліжко-трансформер, спеціальний стілець для зручної пози, килимок,  душові кабінки. А шведська стінка і м’яч сприяє зняттю больових відчуттів у першому періоді пологів. Спеціальний пристрій допомагає контролювати серцебиття дитини, адже малеча теж переживає при своїй появі на світ стрес, тож лікар чітко стежить за усіма моментами та змінами у стані малюка. У залі підтримується температура у 25С, яка не може опускатися нижче цієї поділки.

- Від моменту народження діти залишаються з мамою?

- Так, щойно малюк народився, його викладають на маму, де він адаптується до свого нового стану протягом двох годин. А вже потім жінка з дитиною йдуть у післяпологові палати, до них приєднується і тато. Усі післяпологові палати однакові, затишні. А палати підвищеної комфортності обладнані душовими кабінками та санвузлами.

- А в разі виникнення ускладнень?

- Якщо ж у нас передчасні пологи або ж ми очікуємо дитину з якимись проблемами, породіллю веземо до іншого пологового залу, який обладнаний усім необхідним, аби у складній ситуації надати максимальну допомогу  і мамі, і її дитині. Тут є столик із підігрівом, де щойно народжена дитинка перебуває серед звичного теплового режиму.  А в палаті інтенсивної терапії у спеціальних кювезах, де підтримується необхідна вологість і температура, перебувають новонароджені, які потребують особливого нагляду та догляду. Неонатальний приліжковий монітор фіксує ЕКГ, частоту серцебиття, дихання та сатурацію (насичення киснем на клітинному рівні). А в разі якогось екстреного випадку, скажімо, коли жінка прибуває до нас із кровотечею, ми відкриваємо заздалегідь підготовлений набір для реанімації новонароджених і діємо. Іноді часу для вагань чи роздумів немає, бо від нашої оперативної реакції часом залежить багато чого. І кожен це розуміє, тому швидко виконує свої обов’язки.

Окрім цього, одним із головних акцентів, які ми ставимо у своїй роботі, це важливість грудного вигодовування. Адже багато молодих мам, думаючи про свою фігуру, нехтують цим особливим обов’язком. Тому у кожній палаті жінку чекає добірка підібраних матеріалів, які допомагають молодій мамі зрозуміти усі тонкощі її нового статусу. Загалом додому вони повертаються підготовленими та обізнаними - про це дбає наш персонал. Мамусі знають, як поводитися з малечею, що робити, коли в дитинки болить животик, на що звертати увагу і не панікувати. Збираючи та ілюструючи   ці довідкові матеріали, ми максимально намагалися врахувати усі можливі проблеми, котрі можуть з’явитися у малечі та його мами.

- Чого відділенню не вистачає?

- Недостатнє фінансування медичної галузі - ні для кого не таємниця. Тому ми не відмовилися б від спонсорської підтримки. Нашому відділенню потрібний апарат для штучної вентиляції легень новонароджених. Хоч тяжких дітей ми і переводимо до Черкаської обласної дитячої лікарні, однак бувають нетранспортабельні  новонароджені, яким потрібно від 12 до 72 годин для стабілізації стану. Тож цей апарат надав би більше шансів для майбутнього одужання дитини.  Також хотілося б змінити зовнішній вигляд стін. Хоч ми вже майже повністю замінили вікна на енергозберігаючі, однак є ще 4 - на черзі.  Цьогоріч у відділенні зробили кімнату гігієни, але якби у наявності були кошти, можна було б покласти плитку  у великому пологовому залі, у підсобних приміщеннях. Бажано було б замінити дитячі ліжечка на нові та сучасні.

- Маєте якісь загальні рекомендації для майбутніх батьків?

- Для жінки і чоловіка, які планують народити здорову дитину, єдиною порадою може бути сповідування здорового способу життя, заняття спортом, уникнення стресів. Пара, котра планує батьківство, обов’язково повинна приймати препарати фолієвої кислоти, яка попереджає аномальний розвиток нервової трубки плоду.  А жінкам, які нині дуже активні та незалежні, не потрібно забувати про вік. Бо після 35 років збільшується ризик народити дитину з генетичною патологією, зокрема синдромом Дауна. Тож у цьому випадку ми наполегливо рекомендуємо детальне обстеження  та вичерпну консультацію генетика.

- Цікаво, Катерино Петрівно, як вам вдається працювати на два відділення, поєднувати адміністративну роботу, приділяти увагу вихованню та професійному зросту  кадрів, практикувати та ще й бути у курсі всіх новинок акушерства та гінекології? Здається, це просто неможливо.

- Нічого надприродного у цьому немає. Хоча… Є один секрет  - головне любити свою справу та віддаватися їй сповна. І час тоді плине непомітно: чи це робочий день, який поступово переходить у ніч, а той добу. А найбільшою радістю для мене є щасливі очі молодої мами, яка притискає до себе немовля. Це звичайні речі, які потрібно розуміти… серцем.

Спілкувалася Тетяна БАНТИШ
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  лікарні
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  
лікарні
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  
лікарні
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  
лікарні
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  
лікарні
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  
лікарні
 
колектив акушерсько-гінекологічного відділення Смілянської  
міської  
лікарні
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 5.0/2
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.