Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Июль » 12 » Гімназія бореться з соціальними проблемами
10:29
Гімназія бореться з соціальними проблемами

Як відомо, гімназія імені Василя Трохимовича Сенатора є експериментальною школою. Починаючи з 2010 року там працює американка – Теодора Трен, яка являється волонтеркою. Родом вона із Каліфорнії. За освітою біолог, а працює волонтеркою в Корпусі Миру Сполучених Штатів Америки. До речі, по всій Україні працюють волонтери з Америки. Ціль їхнього приїзду на територію України досить проста, безкорислива, але дуже серйозна, адже Україна займає одне з перших місць в усьому світі по захворюванню на ВІЛ/СНІД. На жаль, як виявилося, велика кількість людей з цього питання недостатньо проінформована, тож задачею волонтерів є завдання донести певну інформацію до суспільства, з метою її розповсюдження. У місті Києві відбувся з’їзд волонтерів, вчителів та учнів, організаторами якого був Корпус Миру США. Представниками з нашого міста були Теодора Трен (волонтер), Харенко Віра Борисівна (вчитель іноземної мови в гімназії ім. В. Т. Сенатора) та Задорожня Аліна Вікторівна (учениця гімназії).
В Києві було проведено п’ятиденний тренінг. Основними питаннями, які вивчалися була профілактика ВІЛ/СНІДу, дискримінація інфікованих людей, стигма, шляхи передачі захворювань, ураження імунітету вірусами та інше. Даний тренінг проводився на території місцевого Київського санаторію. Тренерів збирали з усієї України. Вони проводили подібні тренінги і на Міжнародному рівні. На з’їзді були волонтери з Америки, вчителі та учні з усієї України. Вся інформація подавалась в різних інтерактивних формах, за підкріпленням різних мас медійних джерел. Були влаштовані зустрічі з ВІЛ-позитивними людьми, які розповідали свої життєві історії, а потім кожна група учасників робила свій проект. Делегація з міста Сміли посіла друге місце. По закінченню тренінгу всі учасники отримали сертифікати, отже, можуть вважати себе тренерами. Після повернення в Смілу було проведено ряд тренінгів до яких залучили учнів з різних шкіл нашого міста.


Закінчилися нарешті шкільні будні, пролунав останній дзвінок і почався відпочинок. Але робота юних волонтерів під керівництвом Теодори Трен триває. У гімназії діяв, так званий, мовний табір.  Всі з великою цікавістю чекали на його відкриття як на якесь диво, адже хотілось чогось нового, ще незнайомого… І ось нарешті, дочекались, коли настав перший день! Всі трішечки стурбовані, адже не зовсім розуміють, що буде відбуватися і якою є чітка мета діяльності цього табору. Звичайно ж, круто було вже те, що кожен отримав певні навики в розмовній англійській мові, підняв свій рівень спілкування. Але не це було основною метою. Отже, основною метою стало продовження початого проекту. Учням розповіли про те, що вони будуть допомагати волонтерці працювати над соціальним проектом, де підіймаються основні проблеми сучасного суспільства. Мабуть, чи не в перше, кожен зміг себе спробувати в ролі режисера і сценариста одночасно, адже темпи роботи були дуже швидкими — пограти також потрібно було встигнути. Найбільше учням подобалось, коли їх об’єднували в групи і давали окремі завдання. Потрібно було придумати різні сюжети для соціальних роликів, які ж потім і зняти. Феєрично просто!!! Так чудово, що кожен міг проявити свою креативність, зробити свій власний внесок, доробок, корекцію. Коли сценарії  були готові, починався розподіл ролей. Але і це ще не найцікавіше! Найцікавіше починалося тоді, коли вже приступали до зйомок —  відчували себе справжніми акторами: грим, костюми, декорації. Все як у справжніх зірок, а креативності і винахідливості гімназистів можуть позаздрити навіть найкрутіші голівудські «штучки». Але ж це все не просто так. Найголовніше те, що вся робота робилась з великим бажанням, намагаючись вкласти туди максимальну кількість емоцій та сподіваючись, що після перегляду соціальних роликів хтось замислиться і скаже собі: «Все, стоп, досить. Я хочу жити нормальним повноцінним життям, а не доводити себе до залежності, до якої призводять всі ці пагубні звички». Можливо, для когось це стане поштовхом для змін свого життя на краще чи стане поштовхом , щоб переосмислити власні цінності…

Неможливо передати зараз всі емоції, які огортали в ті моменти учасників табору. Приємно, що кожен з учнів справді зміг пройнятися цією темою. Хочеться подякувати волонтерці Теодорі Трен, завдяки якій не тільки учні, але і дорослі більше дізналися про проблеми нашого суспільства. Також хочу висловити подяку Шибановій Тетяні Василівні, яка була начальником загону, адже на свої плечі вона взяла велику відповідальність!.. Спасибі вчителям, які протягом всіх цих трьох тижнів непокладаючи рук працювали, організовували дні та боролися з запізненнями, адже кому ж не хочеться вранці поспати. Але дисципліна є дисципліна. Врешті решт вчителі домоглися такого бажаного результату.

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
| Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.