Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Ноябрь » 6 » Ярослав Шаблій: ми й надалі плануємо приймати активну участь у подальших виборчих процесах
19:14
Ярослав Шаблій: ми й надалі плануємо приймати активну участь у подальших виборчих процесах
Після завершення напруженої боротьби між кандидатами нашого 198-го виборчого округу «Сміляночка» вирішила дізнатися враження від результатів у представників різних політичних сил. Сьогодні ми зустрілися із Ярославом Шаблієм, довіреною особою кандидата у депутати до ВР Олексія Давиденка.

- Ярослав Віталійович, як Ви оцінюєте вибори-2012?


- На превеликий жаль, вирішальну роль у цьогорічних виборах зіграв підкуп виборців. Велика бідність нашого народу, відсутність впевненості у майбутньому і якогось більш-менш стабільного заробітку, стали головною причиною того, що люди не замислюючись продавали свої голоси за якихось 100-150 грн. І на сьогодні це дійсно спрацювало, адже менталітет нашого народу полягає у тому, щоб чесно відпрацьовувати зароблені гроші. Тому люди, як годиться, ішли на вибори і дійсно ставили галочку навпроти того кандидата, який їм заплатив.
У виборчому штабі Олексія Григоровича Давиденка таких «дурних» грошей не було. У проведенні своєї агітаційної компанії ми використовували лише ті заходи, які є дозволеними в рамках діючого «Закону про вибори». Наша передвиборча програма була побудована «від серця до серця», «від людини до людини». Ми ходили в різні колективи та організації, зустрічалися із людьми на вулицях, їздили по селах, брали активну участь у культурних заходах і таке інше, а благодійною діяльністю займалися задовго до виборів.

Дуже дієвим стало спілкування віч-на-віч із покупцями та продавцями Смілянського базару. Адже наш базар відрізняється не тільки тим, що сюди приїздять люди із усіх ближніх сіл, а ще своєю простотою та відвертістю: тут тобі можуть сказати прямо в очі все, що думають насправді. Такі заходи ми проводили також на ринках Черкаського та Смілянського районів. Те, що кандидат не боїться прийти до людей та відкрито поспілкуватися із ними, справило справжній шоковий ефект. У нашій роботі це стало досить позитивним досвідом. Проте цей досвід в нас досить швидко перейняли інші кандидати. Це був не єдиний випадок «плагіату»: другий момент – це випуск ручки із іменним логотипом нашого кандидата, через 2 місяці цей досвід почали використовувати інші конкуренти. І таких прикладів можна навести ще чимало. Так Семинога випустив агітаційні пакети повністю тотожні нашим (друк, кольор, шрифт тощо), тільки замість Олексія Давиденка там було написано Анатолій Семинога.
За 3 тижні до виборів нами було розміщено бігборди, які дали відповідь про партійну приналежність нашого кандидата: «Моя партія – Сміла, мої однопартійці - сміляни». Адже Олексій Григорович йшов на вибори як самовисуванець, не підтримуючи жодну політичну партію, оскільки, ми вважаємо, що у нинішніх партіях повністю втрачена партійна ідеологія, і всі вони просто захищають і представляють інтереси окремих олігархічних кланів, які за ними стоять. Через 2 тижні за три дні до голосування вийшла газета «Новини Черкаські» де головним лозунгом Віктора Тимошенка було: «Моя партія – це мої виборці». Порівнюйте самі.

- Що Ви можете сказати про роботу ДВК та спостерігачів?


- У цьому році було дуже багато недосвідчених людей серед членів ДВК (яких за день до виборів, було замінено 200 чоловік) та спостерігачів, які насправді навіть гадки не мали про те, що таке вибори, не говорячи вже про свої обов’язки. Про роботу ОВК взагалі нічого казати: не було ніякої організації здачі протоколів, усі штовхалися, намагаючись «пролізти» першими,  -  усе це спричинило велику суматоху, у якій нічого не можна було розібрати. До того ж одну із трьох комісій ДВК відправляли на дільниці на доопрацювання, після якого було важко звести кінці з кінцями попередніх і нових даних. У день виборів не відомо звідки з’їхалося безліч кореспондентів, комплекцій Віталія та Володимира Кличків, із якихось «таємничих» видань та редакцій, які на таке просте запитання: «Звідки вони тут узялися», довго вивчали написи на своїх посвідченнях. В нас на ОВК були присутні міжнародні спостерігачі із королівства Швеції, для яких усі ці події стали величезним шоком.
Проте, не зважаючи ні на що, наш виборчий штаб залишився задоволеним отриманим результатом. Олексій Григорович Давиденко набрав 11,% по Смілі, для нас це досить непоганий показник. Проте на досягнутому ми зупинятися не збираємося: ми й надалі плануємо приймати активну участь у подальших виборчих процесах і, можливо, наступним кроком стане змагання за посаду мера м. Сміла. Також ця виборча компанія стала багато у чому дуже повчальною для нас. Основне це те, що ми напрацювали структуру, перевірили команду, закріпили методи.

- Що Ви думаєте про результати опозиції?


Насправді в нашому 198 окрузі об’єднана опозиція значно втратила в голосах по причині «засланого кандидата». Людина місцева,  яку поважають, та визнають в регіоні, за якої не було чорних «хвостів», могла би скласти достойну конкуренцію в боротьбі за перше місце. Яскравим прикладом є 194 округ (м. Черкаси), де кандидат від опозиції Булатецький, перемагав з результатами 12 тис. голосів у провладного кандидата.

 - Чи можете Ви поділитися із нами власним баченням подальшої політичної ситуації у нашому місті? Як Ви гадаєте, чи відмовиться Вадим Володимирович Решетняк від посади мера?


- На мою думку, такий хід подій цілком ймовірний. Адже усі ми бачили, ту листівку, яку випустив Вадим Володимирович напередодні 28-го жовтня, у якій було чітко зазначено, що у разі не проходження до Верховної Ради, він просто відмовиться від посади мера. Знаючи нашого голову особисто, я можу із впевненістю сказати, що так воно і станеться. Можливо зовсім скоро ми побачимо його десь в трохи іншому амплуа на рівні Києва.
Якщо подальші події у Смілі складуться саме так, то деякий час керівництво містом перейде де секретаря міської Ради у тісній співпраці із першим заступником міського голови. Проте це не надовго, адже, згідно діючого законодавства Верховна Рада на протязі 2-ох місяців повинна призначити нові вибори міського голови. Перше засідання ВР планується у грудні, відраховуємо 2 місяці, і десь у лютому можна прогнозувати нові вибори.

- А яку партію на виборах Ви підтримали?

- Я голосував за «Свободу», навіть не зважаючи на те, що сам являюсь членом партії «Батьківщина». На мою думку, усі люди, які аналізують хоч трохи дії провладної партії, розуміють, що єдиним виходом для нашої країни є підтримка опозиційних сил. Такі ПП, як «Батьківщина» і «Удар», були і так прохідними, а от стосовно ВО «Свобода» могли виникнути певні питання, тому я і вирішив їх підтримати. Особисто я впевнений у тому, що ця партія не буде перебігати вправо-вліво і зможе по-справжньому протистояти «Регіонам» у Верховній Раді. До того ж, у цьогорічних бюлетенях не було пункту «Проти всіх», гадаю, що усі ті виборці, які хотіли проголосувати саме таким чином, віддали свої голоси за «Свободу».
Також хочу звернути увагу, що підтримка діючої влади, на рівні України 30% є досить показовою. Тому, що 70% все ж її не підтримують і вважають її «стабільність» показушною. Тому я вірю в Україну і мудрість її людей. Закінчити хотілось би висловом, - «Хто в горах дивиться у гору, той в серці ближчий до небес».


Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.