Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Март » 6 » Юрист Олексія Цибка Вячеслав Самсоненко надав коментар стосовно звільнення міського голови
14:55
Юрист Олексія Цибка Вячеслав Самсоненко надав коментар стосовно звільнення міського голови
Вячеслав Самсоненко
 
Член виконавчого комітету Смілянської міської ради, юрист Олексія Цибка Вячеслав Самсоненко надав коментар стосовно звільнення міського голови та оприлюднив своє бачення юридичного боку питання:

У місті Сміла розпочато процес дострокового припинення повноважень міської ради та призначення позачергових виборів депутатів.

Окремі депутати Смілянської міської ради відверто та зухвало ігнорують вимоги Конституції України та законодавства.

Так, 1 березня Смілянська міська рада без законних підстав та з грубим порушенням процедури прийняла рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Олексія Цибка.

Зокрема, під час прийняття міською радою цього рішення не дотримано положення Конституції України, які визначають, що органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Міська рада діяла в порушення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Регламенту роботи Смілянської міської ради, оскільки проект рішення про дострокове припинення повноважень міського голови своєчасно не був оприлюднений, наданий депутатам та до організаційного відділу, не погоджений з відповідними заступниками міського голови, секретарем ради та юридичним відділом, це питання на засідання профільної постійної комісії ради, що є складовою сесії ради, попередньо не виносилось і не розглядалось, проект рішення виготовлений за відсутності встановлення будь-яких юридичних фактів на підтвердження допущення міським головою порушень норм Конституції України та законів України, прав і свобод громадян та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень. Міська ради при встановленні порушень міським головою законодавства перебрала на себе не властиві їй повноваження, оскільки порушення Конституції і законів - це виключна прерогатива суда, а не депутатів та ради.

Більше того, зазначене рішення міської ради приймалось депутатами у нелегітимному режимі, оскільки міський голова згідно з положеннями Регламенту роботи Смілянської міської ради, у зв’язку з грубим порушенням присутніми на засіданні громадянами дисципліни (бійка, вигуки, вставання тощо) та здійснення міському голові фізичних перешкод у виступі, оголосив про закриття засідання ради.

Зважаючи на порушення Смілянською міською радою Конституції України та законів України під час прийняття наведеного вище рішення, а також невідповідності його положення законодавства України. Міський голова у межах своїх повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом роботи Смілянської міської ради, видав 3 березня розпорядження про накладення вето на зазначене рішення міської ради і початок процедури дострокового припинення повноважень міської ради.

Цим розпорядженням зупинено рішення міської ради та внесено його у двотижневий строк з дня зупинення на повторний розгляд сесії ради з обґрунтованими зауваженнями міського голови.

Таким чином, рішення ради не вступило в дію, оскільки лише 4 березня було офіційно опубліковано в газеті "Сміла". У відповідності до норм Регламенту роботи Смілянської міської ради, рішення ради набирає чинності з моменту його опублікування в ЗМІ. Тобто, рішення ради від 1 березня ще не набравши чинності, вже 3 березня було зупинено розпорядженням міського голови.

Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилить зауваження міського голови і підтвердить попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набере чинності.

Крім того, цим розпорядженням передбачена низка заходів, зокрема, щодо оскарження рішення міської ради у суді та звернення міського голови до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з приводу приведення рішення у відповідність із законами.

Слід зауважити, що у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження міської ради можуть бути достроково припинені у випадку якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом.

Таким чином, у разі визнання судом рішення міської ради протиправним та таким, що порушує Конституцію України та закони України та за наявності відповідного висновку профільного Комітету Верховної Ради України, а також ігнорування вимог компетентних органів щодо приведення рішення у відповідність із законом, у міського голови з’являється право порушити перед Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів депутатів міської ради.

P.S. Особи, що перешкоджають діяльності та належному виконанню повноважень службовій особі місцевого самоврядування - міському голові, притягуються до відповідальності, зокрема кримінальної!


Член виконавчого комітету Смілянської міської ради, адвокат
Вячеслав Самсоненко
 
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Политика | Теги: політика | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.