Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Май » 2 » Керівник Смілянського аматорського театру Любов Терещенко: «Усі три виконавиці ролі Олени у виставі «На перші гулі та Сватання» змогли досяг
16:08
Керівник Смілянського аматорського театру Любов Терещенко: «Усі три виконавиці ролі Олени у виставі «На перші гулі та Сватання» змогли досяг
Любов
Цієї весни смілянські шанувальники театрального мистецтва знову отримали змогу переглянути виставу Смілянського народного аматорського театру «На перші гулі та Сватання», яка була представлена глядачам за твором класичного українського письменника Степана Васильченка на сцені міського будинку культури. У традиційному складі аматорської театральної трупи, яка грає у виставі, цього разу відбулася зміна: одну із головних ролей, а саме: роль Олени зіграла нова актриса, яка стала вже третьою виконавицею даної ролі. Про особливості творчої роботи усіх трьох актрис-аматорок, яким довелося втілювати на сцені образ Олени, створений Степаном Васильченком, «Сміляночка» поспілкувалася з керівником Смілянського народного аматорського театру, режисером-постановником вистави «На перші гулі та Сватання» Любов’ю Терещенко.

– Любов Іванівна, скажіть, будь ласка, якими є основні особливості ролі Олени з театральної точки зору?  

– Передусім це дуже яскрава роль, вона є надзвичайно показовою та повчальною. За сюжетом вистави «На перші гулі та Сватання», Олена – це молода дівчина, яка хоче жити так, як і всі: вона бажає погуляти на вулиці, і, звичайно, як всі дівчата, мріє вийти заміж.  

– А яким темпераментом та рисами характеру має бути наділена актриса, яка візьметься за творчу роботу над виконанням цієї ролі?  

– Звичайно, не кожна актриса зможе справитися із завданням зіграти Олену. Це повинна бути така дівчина, яка в своєму характері має різнобічні риси, адже Олена – і гостра на слівце, і жартівлива, і весела, але в той же час вона покірна донька, яка слухається своїх батьків. Важливо, що ці якості мали усі три виконавиці ролі Олени.  

– Як режисер вистави і як керівник театру, що Ви можете сказати про актрису, яка виконувала роль Олени першою?  

– «Першою Оленою» була Марина Даниленко, яка працювала в міському будинку культури. Коли був заснований Смілянський народний аматорський театр, і я набирала колектив, вона стала однією з перших артистів-аматорів, з ким була налагоджена творча співпраця. Марина – ініціативна, надзвичайно творча людина, тому вона мені дуже допомагала, не шкодуючи власних сил. До речі, крім безпосередньої гри на сцені, вона також виготовляла декорації. У виставі «На перші гулі та Сватання» серед усіх трьох виконавиць ролі Олени Марина Даниленко стала найяскравішою, тому що в її характері найбільш точно відтворювалися ті риси, які описав Степан Васильченко.  

– Цікаво, наскільки справилася із роллю Олени друга її виконавиця?  

– Другою роль Олени виконувала Анна Бабінцева, викладач музичної школи № 2. За професійною спрямованістю, вона є фольклористкою, тому надзвичайно багато знає про фольклор. Мені дуже комфортно було співпрацювати із нею, тому що вона підказувала мені багато моментів, наприклад, тих, що стосуються костюмів акторів, допомагала підбирати ці костюми. Анна – людина дуже відповідальна, тому я могла покластися на неї. Крім цього, вона також дуже творча, тому складнощів із відтворенням образу Олени в неї не виникало. До речі, вона сама проявила ініціативу зіграти цю роль.  

– Наскільки вдалося відтворити образ Олени третій виконавиці цієї ролі?  

– Олександра Клочко нині є студенткою Смілянського промислово-економічного коледжу, вона наймолодша серед усіх трьох виконавиць ролі Олени. Коли Марина Денисенко і Анна Бабінцева стали мамами, ми почали шукати нову дівчину, яка змогла б цікаво і колоритно зіграти Олену, так, як це робили дві попередні актриси. Якось ми зустрілися із заступником директора з виховної роботи Смілянського промислово-економічного коледжу і вона запитала в мене, чи не потрібні нам в театр творчі діти. Я відгукнулася на її ідею, ми переглянули деякі фотографії, на яких Олександра мені одразу, як-то кажуть, впала у вічі. Вона симпатична дівчина, і навіть на фотографії вона здалася мені творчою і вольовою. Саме це мені й було потрібно. Так ми запросили Олександру на роль Олени, на що вона одразу погодилася. Коли вона прийшла до нас, то першою її реплікою стала фраза: «Я все життя хотіла грати в театрі». Вона також відповідальна, з нею зовсім не складно працювати. На те, щоб втілити образ Олени на сцені, в Олександри було всього півтора місяці, а це дуже небагато. Вона знає, над чим саме потрібно ще попрацювати, тому я впевнена, що надалі вона зможе виглядати, як актриса, значно переконливіше.  

– Які професійні поради та настанови Ви, як режисер вистави, давали дівчатам щодо їхньої акторської гри?  

– У першу чергу кожна з них повинна була розкритися. Але, повторюсь, з усіма ними мені було легко співпрацювати. Маючи подібний характер до Олени, яка змальована у творі Степана Васильченка, вони змогли відтворити цей образ. Звичайно, кожна з них отримувала певні настанови, які стосувалися розмовної мови, інших аспектів гри на сцені. Приємно, що дівчата чули і розуміли те, що я хотіла отримати від них під час роботи над роллю, тому усі три виконавиці ролі Олени у виставі «На перші гулі та Сватання» змогли досягнути непоганого результату.  

– А чим все ж таки усі «три Олени» відрізнялися одна від одної?  

– Звичайно, усі три актриси різні, тому виконання ролі також було різним. Олена у виконанні Марини Денисенко стала більш імпульсивною, вольовою та грайливішою. Натомість Анна Бабінцева зіграла Олену дещо спокійнішою та врівноваженою. А от Олена у виконанні Олександри Клочко стала більш безпосередньою та відкритою.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.