Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Октябрь » 30 » Лікар-епідеміолог С.В. Клочан: Про стан антирабічної допомоги населенню області та м.Сміла і заходи щодо профілактики сказу за 9 місяців
15:42
Лікар-епідеміолог С.В. Клочан: Про стан антирабічної допомоги населенню області та м.Сміла і заходи щодо профілактики сказу за 9 місяців
погіршення епізоотичної 
ситуації зі сказу серед тварин
Згідно листа Головного управління держсанепідслужби у Черкаській області від 22.10.13р №01-3353, протягом 9 місяців поточного року в області відмічається деяке погіршення епізоотичної ситуації зі сказу серед тварин. На 15-ти адміністративних територіях зареєстровано 44 випадки, зокрема, серед котів – 17, собак – 14, диких звірів – 5 випадків. Згідно поданих матеріалів фахівцями держсанепідслужби спільно зі службою ветмедицини проведено епізоотологічні та епідеміологічні розслідування. Станом на 01.10.2013 р. в області наявні 28 зон стійкого неблагополуччя. Найбільшого поширення епізоотія набула у Драбівському районі – 6 випадків, Смілянському та Черкаському – по 5 випадків.

За антирабічною допомогою звернулося 1933 особи, показник звернення на 100 тис. населення склав 151,8 проти 186,1 за 9 міс.2012 р. Антирабічні щеплення призначені 425 особам (21,9%). Продовжують реєструватися випадки відмов від призначених щеплень, кількість яких в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась і склала 33 проти 27 випадків.

Ситуація в м.Сміла з покусами людей тваринами залишається напруженою, є випадки покусів дикими та бродячими тваринами. В прилеглих до міста районах за 9 міс 2013р. зареестровано 11 випадків сказу тварин.

За 9 міс 2013р. за мед.допомогою з покусами звернулося 129 жителів м.Сміла, що в 1,1 рази менше ніж за 9 міс 2012р. Із них 45 потерпілим (34,9%) призначено щеплення проти сказу, в т.ч. 7 особам комбінованим курсом з антирабічним імуноглобуліном.

Антирабічна допомога надається травматологічним відділенням Смілянської міської лікарні цілодобово. Придбання цих препаратів по епідпоказанням, згідно Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Протягом поточного року неодноразово, через труднощі з придбанням, міська лікарня використовувала всю наявну антирабічну вакцину, включаючи і незнижувальний запас. Трохи краще проводилось забезпечення антирабічним імуноглобуліном. Взв’язку з перебоями в поставках цих медикаментів в міській лікарні склалась загрозлива ситуація щодо надання невідкладної антирабічної допомоги, так на 01.10.2013р. в травматологічному відділенні залишилось: 185 мл вакцини КоКАВ, 10 мл антирабічного імуноглобуліну.

Не вирішується питання щодо звільнення населених пунктів області від безпритульних собак і котів, як це передбачено Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Активно ця робота проводиться у м. Черкаси, де створено товариство захисту тварин «Друг», досвід якого можна впроваджувати на всіх адміністративних територіях області.

Служба ветеринарної медицини м.Сміла за 9 міс 2013р. щепила від сказу 2626 собак та 904 кота. Боротьба з бродячими тваринами в м.Сміла проводиться щоквартально, шляхом запрошення спеціаліста з м.Умань. За 9 міс 2013р. в місті знищено 479 бродячих собак. Постійнодіючої бригади по відлову бродячих тварин та притулку в місті не створено.

Ситуація в місті нестійка і може призвести до різкого зростання покусів людей бродячими та дикими тваринами і збільшення витрат на медичну допомогу потерпілим, а в разі несвоєчасного проведення профілактичного лікування антирабічними препаратами постраждалих від покусів - до захворювання людей на сказ та виникнення в місті осередку цього смертельного захворювання.Лікар-епідеміолог Смілянського міськрайонного управління
Головного Управління Держсанепідслужби у Черкаській області
С.В. Клочан
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.