Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Октябрь » 2 » Лікар-епідеміолог С.В. Клочан: Профілактика грипу в епідсезон 2013-2014рр.
20:50
Лікар-епідеміолог С.В. Клочан: Профілактика грипу в епідсезон 2013-2014рр.
 підготовча 
робота до епідсезону з грипу
Щорічні сезонні підйоми захворюваності та періодичні епідемії роблять грип однією з найбільш поширених інфекційних хвороб у світі, зумовленої високим рівнем захворюваності серед усіх верств населення.

В місті проведена підготовча робота до епідсезону з грипу. Відкоригований Комплексний план заходів щодо боротьби з грипом та ГРВІ на 2012-2015 рр.

Контролюється готовність лікувально-профілактичних закладів щодо їх роботи в умовах епідемічних ускладнень з грипу та ГРВІ. Проводяться рейдові перевірки об’єктів держсанепіднагляду щодо їх готовності до роботи в осінньо-зимовий період.

Зроблено розрахунки кількості осіб, які відносяться до груп ризику та підлягають імунізації проти грипу. За висновками фахівців таких осіб в місті 1000.

На адресу міськвиконкому, відповідних управлінь, відомств, керівників підприємств, установ та організацій направлені листи з пропозиціями передбачити необхідні кошти для закупівлі протигрипозних вакцин та проведення імунізації. Проте, дане питання до теперішнього часу вирішується повільно.

В епідемічний сезон 2013 – 2014 рр. ВООЗ прогнозує циркуляцію на території України: A/California/7/2009(H1N1; A/ H3N2/Victoria/; B/Massachusetts/. В зв’язку чим ВООЗ рекомендує використовувати для імунопрофілактики населення вакцини, що мають надати імунітет проти даних штамів грипу.

Щоб вберегти себе і своїх близьких від інфекції необхідно зробити щеплення проти грипу. Вакцинація є найкращим та найбезпечнішим засобом профілактики грипу. Вакцинуватись можна протягом всього передепідемічного сезону, щоб в організмі виробилися в достатній кількості антитіла, які захищатимуть від вірусів грипу. Особливо це стосується школярів, починаючи з 7 річного віку, учнів ПТУ, технікумів, а також медиків, освітян, персонал дитячих дошкільних закладів, працівників сфери обслуговування, торгівлі, транспорту, персоналу підприємств, установ, організацій та особам з хронічними захворюваннями сердцево-судинної та дихальної систем, особи, які часто хворіють на ГРВІ, особи віком понад 60 років.

В 2013 році державну реєстрацію та дозвіл для використання в Україні отримали вакцини: «Інфлувак» (Нідерланди), «Флюарикс» (Німеччина), «Ваксигрип» (Франція), який в даний час є на аптечному складі «Фармація» в м.Черкаси. Бажаючим придбати вакцину необхідно замовити її через аптеки міста.

Всім, хто придбав вакцину, щеплення необхідно провести в маніпуляційному кабінеті дитячої чи дорослої поліклініках. Повноцінний імунітет сформується через 2-3 тижні після введення вакцини і захищатиме людину впродовж року.

З метою підвищення стійкості організму до грипозної інфекції потрібно вже зараз проводитои широке застосування екстренної неспецифічної профілактики (амізон, ремантадин, аміксин, екстракт елеутерококу, настоянку ехінацеї, вітаміни).

На підприємствах велике значення для попередження захворюваності має ліквідація протягів, забезпечення оптимального температурного режиму.

Грип – хвороба підступна та небезпечна, яка потребує великих фінансових затрат на лікування, завдає матеріальних збитків підприємствам та організаціям. Тож своєчасно подбайте про своє здоров’я та здоров’я близьких і працівників - вчасно про вакцинуйте їх проти грипу.


Лікар-епідеміолог Смілянського міськрайонного управління
Головного Управління Держсанепідслужби у Черкаській області
С.В. Клочан
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.