Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Сентябрь » 28 » Лікар кабінету здорового способу життя Раїса Маркова: "1-го жовтня світова громадськість відзначає Міжнародний день людей похилого віку"
12:17
Лікар кабінету здорового способу життя Раїса Маркова: "1-го жовтня світова громадськість відзначає Міжнародний день людей похилого віку"
 Міжнародний день людей похилого віку
Щороку 1-го жовтня світова громадськість відзначає Міжнародний день людей похилого віку. За останні 2-3 десятиріччя у всьому світі  значно зросла кількість людей похилого віку. В Україні також з кожним роком збільшується чисельність людей, яким за 60 і складає близько 25% від загальної кількості населення.

Сьогодні середня тривалість життя в нашій країні складає 70,4 років (на Черкащині- 70,6). Цей показник набагато нижчий, ніж  в багатьох європейських країнах, але сам факт зростаня дозволяє оптимістично дивитись в майбутнє.

В сучасних умовах особливої актуальності набувають проблеми збереження здоров’я людей похилого віку – основної складової якості життя.

Старіння організму - закономірний біологічний процес, який у кожного проходить індивідуально.І кожному хочеться на довгі роки продовжити життя, почувати себе здоровим, працездатним, приносити користь родині та суспільству. Проте, далекорчого не всі уважно і розумно ставляться до свого здоров’я, підтримують його на відповідному рівні.

За даними медичних оглядів, тільки 1,25 % людей похилого віку залишається практично здоровими. В середньому кожна  літня людина має 4-5 хронічних захворювань.Серед них хвороби системи кровообігу, нервової та кістково-м’язової системи, органів травлення та дихання, зору, ендокринні та онкологічні  захворювання.

На рівень захворюваності впливає багато чинників.Одним із них є вік. Чим старіше населення,тим більша імовірність розвитку злоякісних новоутворень, гіпертонії тощо.На розвиток хвороби впливають: спосіб життя, умови праці, спадкові фактори,  екологія, рівень матеріального, медичного забезпечення та інше.

Старіння організму залежить і від способу життя людини, від її сили волі, набутих знань, бажання бути здоровою.

Важливим  чинником  збереження здоров’я, досягнення довголіття є рухова активність, посильна праця. Геронтологи стведжують, що праця, яка відповідає віку та стану здоров’я  є необхідною біологічною та соціальною потребою людини, стимулом бадьорості, життєвого тонусу, інтересу до життя.

У будь-якому віці важливо виховувати в собі витримку,  уміння стримувати негативні емоції, оптимізм, доброзичливість, що сприяє збереженню здоров’я та довголітя.

Важливим фактором збереження здоров’я  у похилому віці є раціональне харчування. Геронтологи радять обмежувати кількість їжі, вживати її невеликими порціями  4-5  разів на день, обмежити вживання вершкового масла, виробів з борошна, копчених та жирних страв, солодощів, більше вживати овочів, фруктів, кисло-молочних продукт.

Шкідливо діє на організм людини та прискорює процеси старіння зловживання  алкоголем та тютюнопалінням.

Максимальне використання біологічних можливостей організму, правильна організація праці та відпочинку, раціональне та збалансоване харчування, рухома активність, загартування – основа збереження здоров’я і творчого довголіття. Медичні огляди, своєчасне звернення до лікаря при перших ознаках захворювання сприяють повноцінному життю в старості.

Впроваджено та постійно виконуються  заходи програми «Турбота», її розділу «Збереження здоров’я встарості» Сьогодні більшість ветеранів отримують пільги на відповідні послуги та медичне обслуговування. В медичних закладах вдалось ліквідувати черги на зубо- та слухопротезування для ветеранів.Діє мережа соціальних аптек, госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної Війни, де пацієнти закладу повністю  забезпечуються медикаментами та харчуванням.

Не тільки в цей день, а і завжди, всім нам потрібно всіляко підтримувати старших, шанувати, при потребі простягнути руку допомоги кожному, хто її потребує. Нехай старість буде захищеною, а люди літнього віку завжди будуть оточені турботою і любов’ю.

Лікар кабінету формування здорового способу життя
міської поліклініки
Раїса Маркова
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.