Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2014 » Июнь » 23 » Лікар кабінету здорового способу життя Раїса Маркова: КУРІННЯ – ШКІДЛИВА ЗВИЧКА
16:13
Лікар кабінету здорового способу життя Раїса Маркова: КУРІННЯ – ШКІДЛИВА ЗВИЧКА
Куріння тютюну
На Черкащині кожен четвертий – курець. Такі дані оприлюднили органи державної статистики після проведення вибіркового опитування щодо стану здоров я громадян.

Тютюн посідає перше місце серед причин захворювань та смерті, яких можна уникнути. Страшна статистика – приблизно кожні 7 секунд одна людина у світі помирає в результаті паління і кожну хвилину помирає дитина через те, що її батьки палили. Це змушує бити на сполох.Паління сьогодні сприймається набагато болючіше, у порівнянні з минулими роками, тому, що вживання тютюну стало звичкою не тільки чоловіків, а й жінок. Спостерігається тенденція звикання до тютюну молоді у ранньому віці.

Роблячи затяжку, людина вводить в свій організм не лише нікотин, а й цілий «букет» шкідливих речовин. У 25 цигарках міститься до 1мг синильної кислоти, 4мг аміаку, 0,5 л чадного газу. Виявлено в тютюновому димі й такий активний канцероген, як полоній.

Спеціалісти стверджують, що палити «мало» (одну- дві цигарки ) так само шкідливо, як і палити «багато» (пачку в день). П ри викурюванні від 1 до 4 цигарок в день чоловіки та жінки помирають від серцево – судинних захворювань у три рази частіше, ніж ті, хто не палить взагалі. Результати показують, що для серця та інших органів «малі» дози тютюну практично так само шкідливі , як і «великі».

У людському організмі немає жодного органа, на який згубно б не позначилося паління Так, 98% раку гортані – у курців, рак легенів у більше, ніж 90% випадків спричинює паління 15-20% інших онкологічних захворювань також виникають через паління.

Особливо небезпечне куріння для вагітних жінок. При активному чи пасивному курінні шкідливі речовини тютюнового диму проникають через плаценту в кров плоду, отруюючи його і порушуючи нормальний розвиток. Звідси – передчасні пологи, викидні, народження мертвих дітей, різні аномалії розвитку. Куріння матері- причина гальмування фізичного і розумового розвитку новонародженої дитини.

Від паління страждають зуби. Температура диму в межах 55-60 градусів. Дим поєднується у ротовій порожнині з повітрям, температура якого приблизно на 40 градусів менша. Такі перепади найперше впливають на зубну емаль: на ній з являються мікротріщини, що є дверима для мікроорганізмів. З часом зуби починають жовтіти від того, що на них осідає тютюновий дьоготь, і руйнуються.

На жаль, кількість курців в Ураїні серед молоді продовжує збільшуватись. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди підліток починає курити –спочатку робить одну затяжку , викурює одну сигарету, а потім тягнеться до пачки знов і знов. І так куріння стає звичкою.

Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою , з якою пов язане майбутнє всього людства.

Переважна більшість курців каже: «Захочу – кину». Але правда в тім, що кожен курець пробував кидати, але ліченим одиницям це вдалося. Самостійно це зробити нелегко, курець потребує сторонньої допомоги. Медичні працівники надають практичні поради і консультації, відповідне лікування особам, які бажають позбутися залежності від тютюну та пропагандують вести здоровий спосіб життя.

Кожен, хто кине палити, може подати добрий приклад оточенню, мати здорових дітей, не турбуватись, що завдає шкоди здоров ю членам сім ї, почувати себе краще фізично.

Якщо ваші найближчі люди палять – допоможіть їм здолати шкідливу звичку, переконайте, що їхне життя – це найцінніше.

Лікар кабінету формування здорового
Способу життя міської поліклініки Раїса Маркова
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.