Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2014 » Февраль » 16 » Лікар-психіатр Павел Попандуполо: «Хворих які залежні від опію, стало значно менше, разом з тим, другою бідою є амфетамін»
22:31
Лікар-психіатр Павел Попандуполо: «Хворих які залежні від опію, стало значно менше, разом з тим, другою бідою є амфетамін»
 Павел Попандуполо
Проблема алкоголізму та наркоманії наразі в нашому місті стоїть досить гостро, особливо турбує, що контингент алко- та наркозалежних постійно молодшає, а це не може не насторожувати.

Про те, яка нині ситуація з даного питання й що взагалі робиться в лікувальних й профілактичних цілях, Сміляночка запитала у завідуючого відділенням Черкаської обласної психіатричної лікарні, лікаря психіатра вищої категорії, голови правління обласної громадської організації по захисту сім’ї та особистості «Діалог» Павла Попандуполо.


- Розкажіть будь-ласка з якими категоріями пацієнтів ви працюєте?


- В переважній більшості нашим контингентом є нарко- та алкозалежні. Останнім часом в даному напрямку, хворих які залежні від опію, стало значно менше завдяки роботі міліції.  «Точки» розповсюдження  були  закриті, отже, якщо опій й з’являється у Смілі, то, як правило, його завозять з інших міст.

- Можна поцікавитися питанням звідки у Вас така інформація? 

- Так, звичайно. Цю інформацію мені надають наркозалежні пацієнти, тому стовідсотково достовірною вона бути не може.

Разом з тим, другою бідою є амфетамін, споживання якого наразі дуже широко розповсюджено в нашому місті. Це дуже потужний препарат, в результаті дії якого людина отримує не менший «кайф» ніж від опію, але на перших порах дуже складно визначить те, що наркозалежний його приймає.

Препарат відносно дешевший ніж інші види наркотиків, тому він,  нажаль, доступний. Амфетамін дуже сильно руйнує психіку людини. Хоча першою реакцією організму є підняття настрою, зниження втоми, розумова й фізична активність, але ці симптоми швидко минають й на перший план виходять розлади психіки по типу шизофреноподібних. До них слід віднести розлади, що пов’язані з маренням, марення переслідування, маренням ревнощів. Саме тому іноді на практиці досить складно визначити, коли у пацієнта психічне захворювання викликане дією наркотичних речовин, а коли психічне захворювання розвивається саме по собі.

Препарати деструктивно впливають на поведінку людини, а тому після піднесення настрою, він сильно погіршується або це виливається в агресію, в результаті якої наркозалежний може нанести шкоду як оточуючим його людям, так й самому собі.


- Що потрібно робити для лікування по виведенню з наркотичного психозу?


Для цього застосовують ті ж самі методи, що й для лікування будь-яких психічних захворювань. На жаль психіатрія не має таких препаратів які б діяли на причини захворювання. Всі вони знімають лише синдроми.

Після проходження лікування від наркозалежності, для людини дуже важливим є саме повернення у суспільство, але адаптація хворих після проходження лікування практично відсутня.

- Чи існують якісь реабілітаційні центри завдяки яким хворі зможуть повернутися в суспільство?

Так, є ряд реабілітаційних центрів, серед яких слід виділити Асоціацію реабілітаційних центрів «Ренессанс», котрі знаходяться в Київі, Донецьку, Дніпропетровську, а також у Варні (Болгарія), які дають дуже гарний результат.

 На жаль у нас так склалося, що якщо людина потрапляє на облік до психіатру, то це фактично обмежує йому доступ багато до чого. Тобто такий хворий не може влаштуватися на нормальну роботу і тому він фактично випадає з суспільства. Держава не створила механізмів, завдяки яким людей, які приймають наркотичні та психоактивні речовини можна повернути у суспільство.

Слід прийняти до уваги, що таких людей дуже велика кількість. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, кількість таких людей по всій Україні складає близько 450 тис. Якщо ж посилатися на інформацію отриману з СБУ, то кількість наркозалежних в Україні сягає позначки в 2,5 млн. осіб.

На контролі в ГО «Діалог» по місту перебуває 1400 осіб. Якщо прийняти до уваги, що це майже всі за віком молоді люди і майже всі з них не мають роботи, то можна уявити собі масштаби цієї проблеми.

- Розкажіть будь ласка про організацію «Діалог»

ГО «Діалог» було створено в 1999 році за підтримки народного депутата Віктора Тимошенко. Спершу це був проект під назвою «Крик», пізніше назва змінилася. На початку діяльності організації робота проводилась з різноманітними жертвами тоталітарних організацій, тобто це не стосувалось релігійних організацій, а тільки тих культів, від діяльності яких виникала психологічна залежність. Але тільки добровільно. Пізніше ми почали роботу з наркозалежними. «Діалог» співпрацює з Глобальним фондом, який фінансує Міжнародний «Альянс» по профілактиці розповсюдження ВІЛ/СНІД в Україні.

Основні напрямки роботи ГО «Діалог» полягають в проведенні тестування на ВІЛ, гепатит, проведення роз’яснювальної роботи серед людей категорії ризику про те, яким чином передається ВІЛ.

Для ін’єкційних наркоманів проводиться роздача одноразових шприців, задля попередження серед них інфікування один одного. А також проводиться роздача засобів контрацепції задля профілактики поширення ВІЛ/СНІД.

На жаль на даний час програму діяльності ГО на наступні 3 роки ще не затверджено але за попередньою інформацією фінансування повинно надходить, тому є сподівання, що як мінімум 3 роки робота ГО «Діалог» буде тривати.
 
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.