Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Декабрь » 21 » Лікар-стоматолог-терапевт Олена Євгеніївна Хоменко: Захворювання слизової оболонки порожнини рота. На так все й страшно
13:33
Лікар-стоматолог-терапевт Олена Євгеніївна Хоменко: Захворювання слизової оболонки порожнини рота. На так все й страшно
ураження організму люди​ни
Стоматологічні захворювання — най​поширеніші ураження організму люди​ни. Серед них особливе місце посіда​ють хвороби слизової оболонки по​рожнини рота (СОПР). Немає такого органу чи тканини, де б виникала більша кількість захворювань, ніж на СОПР. Незважаючи на те, що причини виникнення, механізми розвитку і клі​нічний перебіг їх досить різноманітні, для багатьох із цих хвороб характерні деякі спільні ознаки, що дають можли​вість об'єднати їх в окремі споріднені групи.

Найбільшою групою захворювань СОПР і губ, з якими лікар-стоматолог стикається повсякденно, є так звані самостійні стоматити. Умовно до них відносять захворювання, що первинно уражають тільки СОПР і губи. Стома​тити цієї групи розвиваються переваж​но внаслідок дії на слизову оболонку (СО) певних чинників. їх об'єднують характерний механізм розвитку і обу​мовлений клінічний перебіг. Найчас​тіше самостійні стоматити виникають під впливом механічної, фізичної або хімічної травми. Крім того, причиною захворювання може бути дія вірусів, мікроорганізмів, грибів, різних алергенів тощо. Слід відзначити, що частота самостійних стоматитів остан​нім часом помітно зросла. Така тен​денція пояснюється суттєвим впливом негативних зовнішніх чинників, пов'я​заних з урбанізацією, загальними еко​логічними порушеннями, дією різних місцевих подразників. Все це призво​дить до значного зниження реактивних резервів слизової оболонки порожнини рота і сприяє розвитку тих чи інших захворювань її.

До другої групи стоматитів, незалежно від їх клінічних про​явів на СОПР, належать симптоматичні стоматити, виникнення яких пов'язане із загальними хворобами людини. Серед них найпоширенішими є стоматити при ураженнях травного каналу, захворюваннях крові, ендокринної системи, гіповітамінозах та ін. Слід пам'ятати, що при багатьох загальних захворюваннях такі зміни з'являються на СО задовго до появи загальних клінічних симптомів, тому вміння правильно діагно​стувати симптоматичні стоматити має дуже важливе значення не лише для лікарів-стоматологів, а й для спеціалістів загального профілю, особливо терапевтів, гематологів, ендокринологів.

До третьої групи відносять стоматити, при яких зміни СОПР і губ виникають і розвиваються як обов'язкова ознака і складова частина захворювання. Такі стоматити одержали назву син​дромів. У даний час у літературі їх описано понад 300. Виник​нення і розвиток синдромів пов'язані з ураженням окремих ор​ганів і систем організму, що, крім загальних проявів, супроводжується різними змінами окремих ділянок СО. Природа більшості описаних синдромів невідома, тому лікування їх симптоматич​не, пов'язане з впливом на окремі симптоми.

Незважаючи на велику різноманітність захворювань СОПР і губ, їх розвиток, як і тих захворювань, що виникають в інших тканинах і органах людини, підпорядкований єдиним загально-біологічним законам. Так, при розвитку таких процесів спосте​рігаються явища запалення, дистрофії чи виникнення пухлин.

Відносно невелику групу складають доброякісні й злоякісні новоутворення СОПР і губ.

Результати лікування та терміни одужання залежать від оздоровлення порожнини рота (пломбування каріозних зубів, зі шліфування гострих країв зубів та пломб, видалення зруйнованих зубів), гігієнічних заходів.

Відомий вчений – хірург М. Пирогов казав: «Майбутнє належить профілактичній медицині». Тому, звичайно, окрім достатнього ефективного лікування важливим є суто профілактичні заходи. З цією метою необхідно проводити первинні та повторні медичні огляди порожнини рота. При необхідності призначати лікування, гігієнічні заходи, рекомендувати протизапальні препарати, різноманітні зубні пасти та дієтичне харчування. В окремих випадках рекомендовано консультації лікарів інших спеціалістів.

Лікар-стоматолог-терапевт
Олена Євгеніївна Хоменко
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.