Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 22 » Любов Терещенко: «Смілянські глядачі підтримали ідею вистави «На перші гулі та Сватання»
20:01
Любов Терещенко: «Смілянські глядачі підтримали ідею вистави «На перші гулі та Сватання»
 вистава «На
перші гулі»
Минулими вихідними смілянським шанувальникам театрального мистецтва знову була презентована комедійна вистава «На перші гулі та Сватання», яка поставлена Смілянським народним аматорським театром, що діє при міському будинку культури. Про особливості театральної постановки та реакції на неї глядачів «Сміляночка» поспілкувалася з керівником театру і режисером вистави Любов’ю Терещенко.

  – Любов Іванівно, як з’явилася ідея поєднати в одній виставі твори Степана Васильченка і  Григорія Квітки-Основ’яненка?    

– Ця ідея виникла у смілянського письменника Володимира Ткаченка, який у постановці виконує роль Савки. Ми постійно думали над тим, як саме можна продовжити «На перші гулі». Серед інших у нас була ідея зробити продовження вистави у вигляді сучасного сватання, навіть почали працювати над сценарієм, та різні часові проміжки двох дій погано комбінувалися між собою. Але одного разу до мене прийшов Володимир Ткаченко вже з готовим сценарієм і сказав: «Ви шукаєте різні варіанти, як нам продовжити «На перші гулі». Ось я приніс Вам свій варіант». Коли він прочитав мені сценарій, я була неймовірно щаслива, що у Володимира Ткаченка виникла ідея пов’язати саме ці два твори – «На перші гулі» та «Сватання на Гончарівці».  

– А чи підтримали цю ідею глядачі вистави?  

– Пам’ятаєте момент другої дії вистави, де дійові персонажі сказали, що одні з них із твору Степана Васильченка, а інші – з твору Григорія Квітки-Основ’яненка? І зал заплескав в долоні! Актори були в такому захопленні від реакції глядачів, що аж зупинилися на якийсь момент: вони навіть не очікували, що глядач так підтримає і зрозуміє цю ідею.  

– Смілянські шанувальники театру побачили виставу «На перші гулі та Сватання» вже вдруге. Чим відрізнялася одна постановка від іншої?  


– Між двома виставами різниця була величезна. Актори вже по-іншому вели себе у підготовці, грали по-іншому, кожен чітко знав, що йому робити, де стояти, звідки виходити. Крім цього, актори стали більш дружнішими, краще розуміли один одного. Але потрібно відзначити й такий момент: як на кожного окремо взятого актора, усі грають добре, але в нас ще немає отого «ланцюжка», який поєднує акторів один з одним. Передивившись виставу я зрозуміла, що нам потрібно працювати над тим, щоб майстерне виконання усіх акторських ролей ми «нанизали» на єдиний «ланцюжок».  

– Які відгуки про виставу Ви отримали цього разу?  


– Реакцію ми бачили вже під час вистави: неодноразові оплески залу дуже підносили настрій акторів, про це вони розповідали мені самі. Після вистави ми отримали багато схвальних відгуків. Ті, хто подивився виставу, дякували за те, що ми втілюємо живе слово на сцені, яке на даний час дуже потрібно людям. На користь поваги до нашої праці свідчать і квіти, які цього разу нам дарували глядачі.  

– Коли ми зможемо побачити виступ Смілянського народного аматорського театру наступного разу?  


– Зараз ми готуємо дитячу виставу, яка розрахована на середній дитячий вік. На розсуд глядача вона буде представлена орієнтовно у травні-червні. Сподіваюся, що для дітей ця казкова вистава стане цікавою.  

– Чи плануєте Ви розширювати власний репертуар?  

– Дуже хотілося б поставити сучасну виставу. Колектив театру розширюється, люди звертаються із бажанням грати. Мені здається, що з часом одна частина акторів-аматорів гратимуть виставу в сучасній інтерпретації, а інша частина – традиційні постановки.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.