Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Февраль » 9 » Люди воюють за садок, а влада за універсальний магазин
17:40
Люди воюють за садок, а влада за універсальний магазин
Вже більше року жителі будинків - багатоповерхівок № 8 та 10 по вулиці 40 років Перемоги, та № 49 по вулиці Богдана Хмельницького, відстоюють своє право на садок біля своїх помешкань, замість якого приватний підприємець вирішив побудувати магазин. Декілька раз підприємець намагався розпочати будівні роботи і кожного разу мешканці будинків перешкоджали будівництву.
 Новий розвиток подій стався на минулому тижні, коли земельна комісія міськвиконкому вирішила продовжити орендарю право оренди земельної ділянки і винести це питання на затвердження міської сесії. Тож на думку влади, на місці саду, незабаром має «вирости» ще один універсальний магазин з правом оренди торгової площі.
Не зупинило земельну комісію міськвиконкому і те, що конфлікт між жителями прилеглих до території будинків, де має звестися магазин, та підприємцем, що взяв в оренду  земельну ділянку ще в 2005 році,  перетворився майже на справжнісіньку «війну».
У листопаді 2010 року тут почали зводити дерев’яну огорожу та готувати будівельний майданчик.  Огорожа простояла всього день. Наступного ранку вона була знесена, а металеві стовпи вирвані із землі. До управителя фінансово-господарськими справами одного з  ОСББ Наталії Усенко, почали надходити дзвінки від незадоволених людей. Розмови мешканців, які починалися здивуванням і питаннями: «а що ж це будується перед нашими вікнами?», закінчилися рішучою відповіддю людей не дозволити зіпсувати громадський сад.
Коли огорожу встановили повторно мешканці будинків писали колективні заяви та звернення, а  на сесії міської ради по цьому питанню виступала депутат міської ради - Наталії Миколаївни Усенко. Але все це так нічого і не вирішило, влада відповідала, що земельна ділянка надана підприємцю на законних підставах. Коли люди зневірились,  дерев’яна огорожа «впала», а металеві стовпи зникли. Хто зніс огорожу Наталія Миколаївна не здогадується і досі.
На мікрорайоні Богдана універсальних магазинів як тих грибів, поряд знаходиться «АТБ», міні-ринок «Богдан», торгові палатки та ще ряд інших магазинів. Невже для того щоб звести ще один потрібно викорчувати садок, якому вже більше 25 років як і навколишнім будинкам? Поміж себе жителі мікрорайону називають насадження з яблуневих та абрикосових дерев - садком «Ставничого». Адже його створив один з керівників радіоприладного заводу Віталій Семенович Ставничий. Мешканці, що живуть тут від часу розбудови мікрорайону пам’ятають як  всі гуртом садили дерева, поливали їх, та доглядали аби поміж домівок пустир не заростав бур’янами, а квітував абрикосовим та яблучним цвітом.
Віталій Семенович працював пліч-о-пліч із Юрієм  Банніковим. Саме він став ініціатором озеленення і облагороджування прибудинкової території новозведеного житлового масиву та організував створення не одного десятка аматорських гуртів у Смілі.
Тепер сад, де влітку грають підлітки у футбол, відпочивають мами з дітками, хочуть викорчувати та змусити смілян дивитися не на квітучі зелені дерева та молоду весняну травичку, а на ще одну стіну універсального магазину.
Восени 2010 року, на прохання мешканців мікрорайону на місце відведене під забудову виїхала екологічна служба, яка оглянула територію розміром у 8,5 соток та склала акт наявності дерев. За словами представників екологічної інспекції якщо підприємець почне вирубку дерев, він повинен сплатити вартість кожного знищеного дерева, але закону, що забороняє знищувати дерева зовсім -  немає.
Як пояснили Наталії Миколаївні на засіданні земельної комісії, яка вирішила продовжити орендарю право оренди земельної ділянки, щоб відмінити рішення про надання підприємцю земельної ділянки, потрібно повернути йому кошти витрачені на її оформлення.
- Предприниматель точно не смог сказать сумму, которую он потратил. Изучать этот вопрос никто не хочет, - розповідає Наталія Миколаївна.
Швидше за все, питання вирішиться на користь орендаря земельної ділянки, адже легше вирубати сад та знехтувати думкою жителів мікрорайону на захист яких ніхто не стане, чим піти на зустріч людям і зберегти те, що поправу належить їм.
У відділі архітектури теж захищають права підприємця прикриваючись генеральним планом забудови міста.  Крім того, жінку ще й звинуватили у самозахопленні території, адже ця земля є власністю міста, а не ОСББ. І ніхто навіть не подякував за те, що 8 років підряд двірник ОСББ і жителі будинку цю територію прибирали, косили траву та обрізали дерева.
Попереду на Наталію Миколаївну ще чекає зустріч із міським головою, адже незважаючи на всі рішення комісій, він на одному із сесійних засідань влітку 2011 року пообіцяв стати на захист жителів, а не підприємця.

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | Теги: город и горожане, строительство, конфликт | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.