Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Октябрь » 29 » Людмила Дахно: Як не стати гіпертоніком
19:20
Людмила Дахно: Як не стати гіпертоніком
гіпертонія
Серцево-судинні захворювання знаходяться на першому місті серед причин смертності серед населення як у світі так і в Україні. Часто це є наслідком артеріальної гіпертензії, яка приводить до таких ускладнень як інсульт та інфаркт.

Що ж сьогодні потрібно знати кожному про цю найпоширенішу хворобу?


Артеріальна гіпертензія це хронічно протікаюче захворювання , основним проявом якого є підвищення артеріального тиску вище 140/90 мм. Рт. Ст..

Зазвичай підвищення тиску не викликає у людей особливих скарг і через це хворі не завжди вчасно звертаються до лікаря і навіть, отримавши рекомендації з лікування, не завжди їх виконують.

Кожний повинен знати рівень свого артеріального тиску, а також причини, які зумовили підвищення його.


Рівень артеріального тиску здорової дорослої людини не повинен перевищувати 140 / 90 мм рт. Ст.. В залежності від рівня тиску виділяють 3 стадії гіпертонії. Чим вища стадія, тим вище ризик розвитку серцево-судинних ускладнень

Які ж основні фактори ризику розвитку гіпертонії?


Це - вік (чоловіки старше 55 років, а жінки – старше 65 років)

- куріння

- підвищення рівня загального холестерину

- ожиріння

- низька фізична активність

- підвищений рівень цукру в крові

Як бути, якщо при вимірюванні тиск виявився вище допустимої норми?


Звичайно, потрібно звернутись до лікаря, який проведе необхідне обстеження, порадить контролювати тиск в динаміці та призначить лікування.

Існують досить прості рекомендації, які дозволяють знизити рівень тиску на 5-15 мм. Рт. Ст.. без медикаментів.


Для цього необхідно:

-​ не вживати пересолену їжу і не досолювати її за столом

-​ щоденно вживати свіжі овочі, фрукти, в тому числі буряк, сою, інжир, гарбуз

-​ вживати гречану, рисову, вівсяну каші

-​ готувати їжу на соняшниковій, соєвій, кукурудзяній або оливковій олії

-​ обов’язково вести активний спосіб життя: ходити пішки не менше 2км в день, їздити на велосипеді, лижах, відвідувати басейн

-​ не зловживати алкоголем

-​ нормалізувати вагу тіла

-​ навчитись спокійно і врівноважено реагувати на стресові ситуації.

Звичайно, крім корекції способу життя, лікар призначить медикаментозні препарати і це не повинно засмучувати. Сьогодні існує досить багато ефективних гіпотензивних препаратів,вживання яких може зупинити прогресування артеріальної гіпертензії і привести тиск в норму. Але приймати такі препарати потрібно тривалий час під постійним контролем рівня артеріального тиску.

Сьогодні в Україні зроблено перший крок на державному рівні щодо врегулювання питання забезпеченості та доступності лікарських засобів.

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 року №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» визначила перелік антигіпертензивних лікарських засобів, на які поширюється дія цієї постанови.

З листопада 2012 року в м. Сміла розпочалась реалізація пілотного проекту по відшкодуванню цін на лікарські засоби для осіб, які хворіють на гіпертонію. Прийняття такої програми для осіб з гіпертонічною хворобою пов’язано з значною кількістю хворих на гіпертонію та досить високими цінами на ліки.

Так, тільки в нашому місті на обліку стоїть близько 15 тисяч хворих на гіпертонію,- це майже кожний четвертий житель.А скільки ще не знають про свою хворобу і не лікуються.

При зверненні до лікаря, особам, які хворіють на гіпертонію виписуються рецепти, за якими можна звернутись в аптеки «Надія», №111 та їх філіали. В цих аптеках є перелік ліків вітчизняного та імпортного виробництва, які продаються при наявності рецепту зі значними знижками.

З початку впровадження пілотного проекту в м. Сміла за медичною допомогою звернулась 7241 особа, виписано рецептів – 10306. Відшкодовано кошти в аптеках по 4347 рецептах на суму - 71719 гривень.

Варто ще раз наголосити, що робота медиків зводиться нанівець, якщо хвороба виявлена, але людина свідомо не лікується, хоч зараз для цього створені всі можливості

Всі ми повинні дуже бережливо відноситись один до одного, через те, що нормальний рівень артеріального тиску – це не тільки 140/90 ,але й улюблена робота, міцна сім’я, члени якої розуміють і бережуть один одного і, звичайно , лікар,який вчасно зможе переконати вас в тому, що лікувати можна лише того хворого, який хоче бути здоровим.

Завідуюча відділенням загальної практики
сімейної медицини міської поліклініки
Дахно Людмила Миколаївна
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.