Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Сентябрь » 21 » Мешканець Сміли Федір Кучер до ювілею Кобзаря намалює 200 його портретів
16:42
Мешканець Сміли Федір Кучер до ювілею Кобзаря намалює 200 його портретів
Т.Г. Шевченко
Оригінально зустрічає 200 - річчя з дня народження Т.Г. Шевченка ветеран війни і праці, мешканець Сміли Федір Гаврилович Кучер: шість років тому він задумав намалювати до ювілейної дати 200 портретів Кобзаря.

91 - річний художник дотримує свого слова - уже намалював майже сто п’ятдесят портретів, частину з яких подарував бібліотекам, редакціям газет, добрим знайомим.

Народився він у селі В’язівок Городищенського району, в родині селянина - середняка. Пережив голодомор і війну, де отримав тяжке поранення.

На житейській ниві реалізував себе, як працівник культури, художник, письменник.

Федір Кучер закінчив Київський культосвітній технікум, добре грав на мандоліні, скрипці, балалайці, гармошці і баяні. Працюючи бібліотекарем, активно вів драматичний гурток.

Ще в школі Кучер мав хист до малювання, любив випускати стінгазету. Гадки не мав, що доведеться при міському паркові організовувати художню майстерню, де пропрацював аж до пенсії.

Та й на заслуженому відпочинку ще десять років виконував різні замовлення. Особливо захопився малюванням портретів Тараса Шевченка. Плюс доскональним вивченням його біографії. Має багато книг про Кобзаря.

53 роки поспіль Федір Гаврилович пише вірші і гуморески. 15 років тому видав першу збірку «Стрибок у гречку». Дістав схвальну оцінку читачів. Через 10 років він видав відразу дві гострі збірки гуморесок: «Чинодрали та крючкотвори» і «Суєта чамренних».

Працюючи над портретами Тараса Шевченка, одночасно завершує прозову книжку, яка не менш гостра проти попередніх. Чимало сюжетів автор узяв із свого важкого життя.

Андрій Глущенко
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.