Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 15 » Надія Вілентко: «Смілянський краєзнавчий музей – це культурно-духовний провідник у минуле і сьогодення»
16:27
Надія Вілентко: «Смілянський краєзнавчий музей – це культурно-духовний провідник у минуле і сьогодення»
Смілянський краєзнавчий
музей
Цього тижня помітний резонанс серед смілян викликало інтерв’ю експерта туристичної галузі нашого краю, голови Смілянського районного осередку Спілки сільського зеленого туризму України Сергія Тимофієва «Смілянський краєзнавчий музей повинен залишати спогади у відвідувачів», в якому він торкнувся проблеми туристичної привабливості Смілянського музею. Власним поглядом на сучасний стан та роботу цієї культурної установи в бесіді зі «Сміляночкою» поділилася директор міського краєзнавчого музею Надія Вілентко.

    – Надіє Анатоліївно, якими є основні мета і завдання діяльності Смілянського міського краєзнавчого музею на сьогоднішній день?  

– Смілянський міський краєзнавчий музей є для відвідувачів культурним та духовним провідником у минуле і сьогодення нашого народу. Він допомагає зрозуміти національну історію, осягнути та зберегти неосяжний спадок рідної культури. Основне завдання і мета існування музею – це збереження історичної і культурної спадщини. Сьогодні ми здійснюємо культурно-освітню, науково-дослідницьку, експозиційну, фондову роботу, займаємося комплектуванням музейних зібрань, залучаємо жителів міста та району до надбань місцевої історико-культурної спадщини.  

– А чи користується музей популярністю серед смілян? Які екскурсії можуть запропонувати в музеї мешканцям та гостям міста?  

– У 2012 році музей відвідало 9548 відвідувачів, з них дорослих – 6326 осіб. Було проведено 212 екскурсій, з них 27 благодійних для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, ветеранів Великої Вітчизняної війни. Музей постійно організовує тематичні екскурсії для учнів та студентів, розповідаючи про Велику Вітчизняну війну, війну в Афганістані, природу рідного краю тощо. Крім екскурсій, краєзнавчий музей проводить лекції для членів територіального об’єднання Українського товариства сліпих. Кожного року музей також проводить дві вікторини і один творчий конкурс. Минулого року, наприклад, ми ініціювали та провели конкурс «Олімпійський рік не тільки для олімпійців».  

– Надзвичайно важливим напрямком роботи будь-якого музею є облаштування та презентація виставок. Скажіть, а якою є нинішня виставкова діяльність музею?  

– Музей постійно співпрацює з майстрами декоративно-прикладного мистецтва. Кожного року ми запрошуємо наших майстринь та розміщуємо їхні персональні виставки. Виставка допомагає відвідувачам осягнути все те прекрасне, що людина бачить. На даний час у музеї тривають виставки вишивки, минулого року у нас також розміщувалася виставка квілінгу і орігамі Миколи Клімашевського. Ознайомитися з цією виставкою до нас приходили дуже багато дітей, й ми зрозуміли, що потрібно провести ще й тематичний майстер-клас: кожна дитина отримала змогу зробити в техніці квілінгу цікаві та оригінальні речі. Крім цього, у нас проводилися майстер-класи по писанкарству, вишивці, виготовленню ляльок.  

– Чи доповнюються постійно діючі музейні експозиції новими експонатами?  

– Так, нещодавно майстер народної творчості Світлана Денисенко подарувала нам тацю, на якій намальований портрет молодого Тараса Шевченка. Кожного року в музеї з’являються нові панно, вишиті та подаровані майстринею Тамарою Гаєнко. Загалом, я вважаю, що кожна людина, яка бажає залишити по собі якийсь слід, дарує музею якісь вироби. Також, до слова, хочу сказати, що наші експозиції достатньо відображають найважливіші моменти історії Сміли. Наприклад, в у вітрині «Підпільники і партизани» є відомості про партизанський загін ім. Дмитра Пожарського, який діяв у місті в роки Великої Вітчизняної війни. До речі, там міститься і фотографія Беренштейна, якого Президент України Віктор Ющенко нагороджує Золотою Зіркою Героя України. Потрібно також зробити невелику ремарку: керівником загону ім. Дмитра Пожарського був Дмитро Горячий, комісаром – Іван Жилін, а Береншнейн займав посаду начальника штабу. Про це свідчать архівні джерела.     

– Уже багато років у Смілі існують дискусії з природу того, що музей має певні проблеми з площею для розміщення усіх експозицій та виставок. Як Ваш погляд, музею вистачає його нинішнього приміщення для повноцінної роботи?  

– Так, на даний час ця проблема є, але вона вже вирішується. Відомо, що зараз підшукується нове приміщення для міського та районного архівів, які розташовані разом із нами в одній будівлі. Я вважаю, що, можливо, навесні або трохи пізніше це питання буде вирішене – й музей буде займати всю територію приміщення, яке було збудоване в 1909 – 1910 роках. Зараз музей займає 153 квадратних метри, а після переїзду архівів збільшить свою площу більше, ніж вдвічі, й матиме приблизно 400 квадратних метрів.  

– Чи плануєте Ви після розширення музею створення якихось нових виставок, панорам?  

– Коли музей розширить свою площу, у нас обов’язково з’явиться виставкова зала, в якій будуть проводитися персональні виставки майстрів народної творчості, художників, талановитих дітей. Надзвичайно цікавими будуть виставки дітей з обмеженими можливостями, які демонструватимуть оригінальне ліплення, вишивки, малюнки.  

– Відомо, що минулого року в музеї були проблеми з дахом, який протікав. Чи вирішилося це питання на даний час?  

– Це не зовсім так, адже протікання даху в музеї не було. У нас навісна стеля, й стара штукатурка просто набухла, тому завалились чотири плитки, але все це нам уже виправили. Також хочу сказати, що перший купол даху в нас був відремонтований ще в 2010 році.    Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Смілянський краєзнавчий
музей


Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.