Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2017 » Октябрь » 8 » Народний депутат Ірина Сисоєнко приїжджала до Сміли відстоювати інтереси “СМСЧ № 14”
19:10
Народний депутат Ірина Сисоєнко приїжджала до Сміли відстоювати інтереси “СМСЧ № 14”
 Ірина Сисоєнко
 
28 вересня на 52 сесію Смілянської міської ради завітала народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.

На сесії міської ради Ірина Сисоєнко звернулася до депутатів Сміли з проханням включити “СМСЧ № 14” до мережі лікувальних закладів. Виступ посадовця підтримали керівник “СМСЧ № 14” Наталія Колобовнікова та трудовий колектив медичної установи.

Ірина Сисоєнко наголосила на тому, що дана лікарня є стратегічним медичним закладом, адже тут надається кваліфікована медична допомога, працюють кращі спеціалісти і саме місцеві депутати мають об'єднатися задля збереження лікарні, в якій створено найкращі умови для лікування мешканців міста, району, а також області. Адже на лікування до “СМСЧ № 14” в майбутньому можуть приїжджати за отриманням медичної допомоги не тільки жителі міста та району, а й з усієї області, що пов'язано зі створенням госпітальних округів та реформуванням медичної галузі в Україні.

Народний депутат України Ірина Сисоєнко повідомила про те, що пропозиція щодо створення на базі “СМСЧ № 14” реабілітаційного центру для учасників АТО значно обмежить і зменшить можливості лікувального закладу, бо дана лікарня є багатопрофільною, потужною і в її рамках можна створити реабілітаційне відділення. На думку нардепа створення на базі “СМСЧ № 14” тільки одного реабілітаційного центру є неприпустимим, бо тоді доведеться скоротити відділення, які працюють сьогодні. Цієї ж думки дотримуються і працівники лікарні.

- За рішенням Уряду, за Законом України медико-санітарні частини, які існують по всій Україні протягом 2015-2016 років передавалися на місцеві бюджети. Лише у Смілі громаді і міській владі не потрібний стратегічно важливий лікувальний заклад. В Україні відбувається медична реформа. Другий рік поспіль Україна працює над формуванням госпітальних округів. Саме Сміла має стати центром госпітального округу, тож навантаження на медичні заклади зросте, адже сюди проїжджатимуть не тільки мешканці Смілянщини, а й сусідніх районів та області. І саме цей медичний заклад за його потужністю, можливостями, за медичним персоналом може стати багатопрофільною лікарнею І рівня, - наголосила Ірина Сисоєнко та висловила своє обурення тим, що на початку року міська влада не включила медичну установу до мережі медичних закладів та ще й відібрали у них приписне населення, хоча пацієнтів у закладі і сьогодні не меншає.

Ірина Сисоєнко стурбована також ситуацією, що медична установа “зависла” між містом і державою, що призвело до того, що 10 місяців 160 медичних працівників не одержують заробітну плату.

- В країні зараз катастрофічно не вистачає медичних працівників. Багато людей їдуть закордон, або ж працюють не за медичним профілем. А у вашому місті 160 медиків залишилися нікому не потрібними. Щоб втримати цей медичний заклад я ініціювала законопроект, щоб саме у 2017 році надати медичному закладу державне фінансування. Щоб ВР прийняла законопроект необхідні місяці, а в той час медичний заклад залишається без електроенергії, надходить опалювальний сезон і лікувальна установа залишиться без тепла, тому я думаю, що вирішення цього питання має лягти на плечі місцевої влади, - зазначила Ірина Сисоєнко.

Пояснювати ситуацію із “СМСЧ№ 14” взявся керівник відділу охорони здоров'я м. Сміли Микола Стуженко, який звинуватив народного депутата в тому, що вона не володіє ситуацією щодо медико-санітарної частини та поцікавився чому саме у 2016 році, коли приймався державний бюджет не було виділено коштів на підтримку даного закладу, який досі є державним та повідомив, що на даний момент у Смілі існує дефіцит коштів на заробітну плату працівникам медичних установ до кінця року в сумі більше 2-х мільйонів.

Виступ Миколи Стуженка підтримав депутат Володимир Примак, який обурювався тим, що Верховна Рада залишила заклад напризволяще, запитував чому не виділяється субвенція та чому депутат не ініціює її виділення.

Натомість Ірина Сисоєнко повідомила що бюджетним комітетом України не було підтримано її поправки щодо виділення на фінансування “СМСЧ № 14” 13-ти мільйонів гривень з державного бюджету. Поданий законопроект № 6208 передбачає кошти на утримання лікарні до кінця 2017 року і при цьому не змінює профілю лікарні та її структури.

В залі точилася гостра суперечка між народним депутатом та керівником “СМСЧ № 14 Наталією Колобовніковою з одного боку та депутатами, які не хотіли прислухатися до слів колеги з Києва з іншого.

Помічниця народного депутата Сергія Рудика Лідія Зайва стала на захист свого депутата та назвала візит Ірини Сисоєнко спробою підбурення смілян. За словами Лідії Зайвої нардеп від Сміли Сергій Рудик завжди намагається допомогти медичному закладу, і саме з його ініціативи владою було підтримано ідею відкрити на базі “СМСЧ № 14” реабілітаційний центр для учасників АТО, але справа в тому, що саме керівництво медичної установи не йде на запропоновані їм зміни.

Ірини Сисоєнко так і не вдалося переконати депутатів міської ради в необхідності включення медичного заклад до мережі медичних установ міста, тож до Києва вона повернулася ні з чим.

Залишаючи трибуну сесійної зали Ірина Сисоєнко востаннє звернулася до місцевих депутатів з проханням аби місцеві обранці не залишали медичний заклад напризволяще, добиватися фінансування заборгованості по заробітній платні працівникам “СМСЧ № 14” з державного бюджету та боротися за те, аби медичному закладу включили світло та опалення.

 
Відео телеканала "Антена"
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Политика | Теги: політика | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.