Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Апрель » 12 » Наталія Шпак: «Смілянський міський парк ще здивує своїми «родзинками»
17:38
Наталія Шпак: «Смілянський міський парк ще здивує своїми «родзинками»

міський парк
11 квітня відбулося засідання виконавчого комітету Смілянської міської ради. Одним із питань, які були винесені на розгляд членів виконкому, присвячувалося Смілянськуму міському парку. Для того, щоб обговорити найближчі перспективи розвитку міського парку «Сміляночка» зустрілася з його директором, депутатом міської ради Наталією Шпак.

– Наталіє Миколаївно, ми знаємо, що члени виконавчого комітету приділили особливу увагу розгляду питання про міський парк.


– Дійсно, питання, яке стосувалося подальшого розвитку Смілянського міського парку, розглядалося на засіданні виконавчого комітету понад дві години. На даний час парк перетворився на справжню «візитівку» нашого міста. Звичайно, для цього виконано багато роботи, але міський голова поставив перед нами нові завдання, які спрямовані на те, щоб зробити парк ще привабливішим.

– Яке ж з поставлених ним завдань буде реалізовуватися в першу чергу?


– По-перше, Вадимом Решетняком було порушене питання про озеленення парку – це одне із головних завдань, яке ми повинні вирішити впродовж короткого часу. Сміляни помічають, що на сьогоднішній день в парку знаходиться багато старих і сухих дерев. Зокрема, на території парку є хвойна алея: вона дуже прикрашала парк, але хвойні дерева були вражені кліщем, тому вони швидкими темпами всихають. З цим, звісно, потрібно боротися. Відповідна інспекція вже зробила обстеження всіх пошкоджених дерев і вибракувала 40 ялин для вирізки. Це величезна кількість, тому коли ми будемо їх вирізати, звичайно, обов’язково будуть висаджуватися нові дерева.

– А які саме види нових дерев планується висадити в міському парку?


– Важливо, що це будуть справжні паркові дерева, а не, наприклад, акації чи липи. Я вважаю, що ми повинні підійти до цього питання дуже професійно. Зокрема, для міського парку будуть розроблені сучасні ландшафтні композиції, які передбачатимуть посадку таких паркових дерев, як ялівці (рус. - можжевельник), канадські ялини, японські модрини (рус. - лиственница), тиси, червоно-листяні клени, ліщина, каштани, які є стійкими до шкідників. У нас навіть є задумка посадити на території парку тюльпанове дерево. Крім дерев, ми плануємо висадити багато нових кущів, зокрема такі їх види, як магнолія, білий дерен, спірея та інші. Загалом хочу сказати, що Смілянський міський парк ще здивує своїми «родзинками».

– Які завдання щодо перетворення парку на привабливий об’єкт були поставлені міським головою ще?


– Наприклад, однією з задач, на якій акцентував увагу міський голова в ході засідання виконавчого комітету, була популяризація парку. Як я вже сказала, міський парк став однією із «візитівок» Сміли, тому потрібно, щоб про нього знали мешканці та гості міста. Для цього в парку потрібно проводити більше святкових, культурно-мистецьких заходів, спортивно-ігрових програм та інших форм дозвілля. До того ж ми хочемо, щоб в міських рекламних проспектах також була присутня інформація про парк.

– Чи передбачаються найближчим часом реконструкції якихось паркових об’єктів?

– Так, найближчим часом планується проведення реконструкції майданчику, де раніше знаходились атракціони. Коли ми приведемо його в належний стан, там будуть розміщуватимуться дитячі майданчики. В атракціонній зоні також буде відведене місце для розміщення заїжджих атракціонів, різноманітних луно-парків тощо.

Крім цього, Вадим Решетняк порушив одну з актуальних проблем міського парку, а саме: наявність туалету. На даний час той туалет, який є в парку, вже перебуває в неналежному стані. Саме тому міський голова дав завдання в дуже стислий термін розробити відповідну проектно-кошторисну документацію на будівництво нового туалету у верхньому парку.

– Скажіть, а чи обговорювалося якимось чином питання співпраці парку з приватними підприємцями?

– Так, члени виконкому не могли не торкнутися такого важливого питання у ході обговорення перспектив розвитку міського парку. Звичайно, приватні підприємці збільшують прибуток парку, сплачуючи оренду його території, однак, міський голова вважає, що ця форма надходження фінансових прибутків не повинна бути для парку пріоритетною. На думку Вадима Решетняка, місту потрібно знайти можливість закупити в достатній кількості необхідний парково-ігровий інвентар (батути, гірки, машинки) для того, щоб міський парк міг забезпечувати себе фінансами самостійно. Ідея міського голови полягає в тому, що парк повинен заробляти кошти на своє утримання і забезпечувати роботу свого господарського механізму власними силами.

– На даний час у місті розпочалися певні дискусії щодо перейменування парку. Якою є думка виконавчого комітету з приводу цього питання?

– Дійсно, одним з питань було перейменування парку. Не всі сміляни знають, що на сьогоднішній день Смілянський міський парк носить ім’я 60-річчя ВЛКСМ. Однак, зрозуміло, що нині ця назва зовсім не актуальна. Думки учасників засідання з приводу нової назви парку розділилися. Однією з пропозицій було назвати міський парк на честь Паторжинського – людини, яка займалася ландшафтним облаштуванням паркової території в радянський час. Інша ж пропозиція полягала в тому, щоб надати міському парку ім’я Самойлівський, оскільки саме за часів князів Самойлових були закладені початки парку, тут же знаходилася князівська садиба й, крім цього, в різній літературі, що присвячена Смілянському міському парку, за ним вже закріпилася саме назва «Самойлівський парк». Вислухавши різні думки, міський голова сказав, що питання перейменування парку зараз не на часі: спочатку потрібно упорядкувати його територію, а вже потім продовжити дискусію щодо присвоєння тієї чи іншої назви.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/2
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.