Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Август » 10 » Олександр Присяжнюк - Я впевнений, що на перемогу вона заслуговує і вона її отримає
18:23
Олександр Присяжнюк - Я впевнений, що на перемогу вона заслуговує і вона її отримає В Смілі протягом декількох днів перебував з робочою поїздкою І-й секретар ЦК Комсомолу України Олександр Присяжнюк. «Сміляночка» зустрілася з молодим лідером комсомольської організації та розпитала про мету його приїзду до нашого містечка.

 
- Олександре скільки Вам років і з якого віку ви займаєтесь політичною діяльністю?

 

- Мені 26 років. До ЛКСМУ я вступив у 17 років, коли пришов навчатися на І курс Житомирського державного технологічного університету за спеціальністю гірничий інженер. З того часу я долучений до активної роботи організації. Працював робітником, полірувальником гранітних виробів. Поєднував роботу із діяльністю у комсомольській організації. До 2010 року працював за спеціальністю – гірничим інженером. З 2009 року очолюю Комсомольську організацію України

 

- Що підштовхнуло Вас вступити до лав ЛКСМУ?

 

- В суспільстві є таке поняття як «соціальний ліфт» - це змога молодої людини зробити свою кар’єру, хоча особисто для себе я не розглядаю це так. В Радянському Союзі такими організаціями як «соціальні ліфти» були піонерські та комсомольські організації, які давали молодій людині можливість проявити свої організаторські здібності, якості в конкретній та практичній роботі. Сьогодні в Україні таких організацій створених державою немає, немає і «соціального ліфта» і молодь сьогодні позбавлена можливості реалізуватися.

Але збереглися такі інститути як нинішній комсомол та компартія, які без запитань «хто в тебе батьки» чи «скільки вони мають грошей» допомагають реалізуватися в житті, досягти успіхів для себе і організації. І тут головним мірилом є те, як ти вмієш організовувати людей, які біля тебе та як ви працюєте.

 

- Останнім часом ряди Комуністичної партії України значно омолодилися.  Вливання молодих сил у лави партії  пов’язано з її реорганізацією чи певною політикою?

 

- Це не випадково, на мій погляд, тому що за 20 років Незалежності України, за 20 років капіталістичних відносин, які панують в державі і які будує влада в Україні молодь дійсно побачила, що вона не має майбутнього і не може повністю реалізуватися в цій країні. Я, очолюючи ленінський комсомол, часто зустрічаюсь з молоддю, зі своїми однолітками і знаю, що одним з головних питань, які турбують сьогодні молодь є наявність першого робочого місця, гарна оплачувана робота і можливість реалізуватися.

Основні соціальні молодіжні стандарти, а це безкоштовна середня і вища освіта, перше робоче місце, яке дає змогу придбати житло або в кредит, або в розстрочку,  можливість розкритися, реалізуватися відповідно до того, який в тобі закладений потенціал, сьогодні не виконуються.  Протягом 20 років жоден з цих параметрів, на жаль, у нас не забезпечується. Крім цього ми маємо безліч проблем. Якщо людина не має роботи, вона не має змоги завести сім’ю, народити дітей. Мої однолітки так і говорить, "Навіщо розводити убогість? Ми самі не впевнені в тому, де ми будемо". Ми сьогодні бачимо і ту ж саму демографічну кризу і безліч інших моментів, які негативно впливають на молодіжне середовище. Одним з основних "надбань", яке ми маємо сьогодні за останні 20 років та яке набуло вже загрозливих, катастрофічних масштабів - це дитячий алкоголізм, молодіжна наркоманія, яка за останні 5 років значно помолодшала і смертність у цій категорії збільшилася у 40-50 разів. Ми бачимо безпритульних дітей, яких в Україні нараховується близько 200 тисяч. За оцінками ООН близько 300 тисяч дітей в наший країні не ходять до школи через різні причини або вони із неблагополучних сімей, або вони просто не мають цієї змоги, тому що в батьків скрутне соціально-економічне становище, або інші якісь причини.

В Європі сьогодні відбувається поновлення  поглядів - у тій же Франції соціалісти приходять до влади. Європейський союз як взірець ліберальної, ринкової економіки,  який нам нав’язували вже "тріщить по швах". Згадайте ту саму Грецію, Іспанію або Італію… Сьогодні ми бачимо в Європі крах ринкових, ліберальних цінностей. При капіталізмі нам показували, що кожен, хто захоче працювати, стане багатим, але капітал не дає змоги кожному працювати і заробляти. У нас кожен другий офіційно зареєстрований безробітній - це молода людина і це є жахливим.

Ми спостерігаємо своєрідний ренесанс лівих, соціалістичних ідей на прикладі тої самої Європи, або на останніх парламентських виборах в Росії, де комуністична партія Російської Федерації завоювала ІІ місце. Я впевнений, що це є тим рушієм і впливом на свідомість молоді, на саме бажання протесту, що викликає бажання боротися проти чогось.

Дійсно, у нас за останні кілька років як в рядах компартії так і в рядах комсомолу відчувається досить значний потік молоді. Сьогодні близько 14 тисяч молодих людей віком до 30 років входять тільки в ряди компартії. Ще 16 тисяч нараховує наша комсомольська організація - це молоді люди, які дійсно бажають щось в країні змінити на краще. З 16 тисяч близько 10 тисяч - молодь віком від 14 до 18 років. Більше третини складає студентська молодь.

Тільки за останні два роки комсомольська організація виросла більше, ніж у 2,5 рази що є свідченням того, що молодь сьогодні дійсно задумується над своїм майбутнім, що вона не згодна з нинішньою ситуацією і роллю, яку їй відводять у суспільстві і в таких умовах.

Збільшення кількості молодих людей у лавах комуністичної партії я пов’язую з тим, що сьогодні дійсно молодь розуміє ситуацію і знаходить відповідь і в програмі компартії і в тих діях, які ми робимо. Я пов'язую це якраз з такими процесами.

 

- Олександре, ви зовсім молода людина і в списку кандидатів у депутати до Верховної Ради йдете під п’ятим номером.

 

- Компартія оголосила радикальний курс на модернізацію та омолодження. Дійсно ті цифри про які я вам розповідав 14 тисяч молодих людей в рядах компартії і 16 тисяч у комсомолі – це 30 тисяч молодих людей, які розділяють нашу ідею і цілком природно і логічно, що ці інтереси партійної та комсомольської молоді мають бути представлені у Верховній Раді. Справа не в мені як в кандидаті, а в тому, що молодь, яка сповідує ліві переконання, могла свою позицію відстоювати в парламенті. Для комсомолу це велика відповідальність, новий ступінь роботи, відповідальності перед молоддю, перед організацією, але в першу чергу це можливість зробити Комсомол більш дієвою, активною, привабливою для молоді організацією. Щодо роботи у Верховній Раді, то там буду не тільки я, а й люди, які працювали там протягом останніх десяти років. Проблеми зайнятості молоді, проблеми студентського самоврядування, проблеми першого робочого місця, дозвілля молоді - це питання, які мають розглядатися на порядку денному кожної сесії.

 

 

- Олександре, яка мета вашого приїзду до Сміли? Адже рідко буває, коли очільник такого рівня приїжджає у таке маленьке провінційне містечко.

 

- Комсомолом України зараз реалізується унікальний проект, який полягає у тому, що 80 комсомольців починаючи з 27 травня - це більше, ніж два місяці, їздять по 18 областях нашої країни та вивчають проблеми місцевого населення, розповідають про ініціативи компартії, про роботу фракції компартії у Верховній Раді, спілкуються з людьми. З 27 травня ми вже проїхали близько 3 тисяч 600 населених пунктів, в яких опитали близько 70 тисяч населення. Спілкуємося на різні теми, про те, що хвилює населення, про те, які нюанси в роботі компартії треба покращити, можливо ми десь не допрацьовуємо. Саме з цим пов’язаний  мій приїзд і приїзд мобільних агітаційних груп, яких нараховується зараз 20, в кожній по 4 чоловіки. Зараз ми працюємо в кожному районі Черкаської області. Ми їздимо не тільки по таких чудових містечках як Сміла або обласних центрах,  а і по селах. Організовуємо акції протесту, організовуємо суботники, дискотеки для молоді. Займаємося безпосередньою роботою, якою на мій погляд мала займатися і місцева влада, яка відповідає за організацією дозвілля молоді. З одного боку ми політично працюємо, розповідаємо про компартію, про наші основні принципи, засади, завдання з якими ми йдемо до людей, а з іншого боку допомагаємо молоді гарно і яскраво провести свій час, в тому числі залучаючи її  і до проведення суботників.

Після Черкаської області наші комсомольці будуть направлятися у Вінницьку, Хмельницьку, Житомирську та інші області, а потім по колу. Ми не одноразово ще будемо працювати також і в вашому місті. Це постійний проект який розрахований не на один день. З моменту свого виїзду він не на день не припинявся. В нас є перезмінки, коли комсомолці змінюють один одного і передають екіпажі. Один екіпаж за тиждень проходить по п’ять тисяч кілометрів. Ми зараз вже проїхали 3 600 населених пунктів - це сотні тисяч прямих контактів із населенням, де з’ясовуються і виявляються різноманітні проблеми. Після того як ми виясняємо ці проблеми, ми передаємо інформацію у міський чи районний комітет партії, там де в нас є депутати місцевих рад. В тому числі і в Смілі в нас є Ольга Нікітченко, яка отримала перемогу на виборах до місцевої ради. Я впевнений, що ці люди будуть вирішувати питання громадян, які до нас звернулися у максимально короткий термін і з користю для людей.

 

 

- Ви дуже багато спілкувалися зі смілянами, багато з ними говорили чи вияснили вже які проблеми хвилюють людей, є для них болючими?

 

- На першому місці стоїть відсутність роботи, і особливо це стосується молоді. Турбують людей і проблеми пов’язані з житлово-комунальним господарством, ростом цін на продовольство та медикаменти, питання пов’язані з якістю обслуговування в поліклініках, питання охорони здоров’я. Це ті ключові моменти, які хвилюють не тільки смілян, а й переважну більшість населення 80-90% населення України.

Пенсіонерів хвилюють низькі маленькі пенсії за які прожити дуже й дуже важко. Сплативши за житлово-комунальні послуги, купивши ліки залишається тільки коробку солі купити, пачку крупи і хліба. Дійсно пенсіонери, які пропрацювали все життя, віддали своє здоров’я в трудових колективах не отримують заслужених винагород.

Молодь найбільше хвилює відсутність роботи, бо без неї не можна утримувати сім’ю, народити дитину. Ви чудово розумієте, які зарплати у Смілі і що отримуючи такі гроші людина практично нічого для себе зробити не може.  

Більше того я хочу Вам розповісти, що в Смілі за період перебування тут ми опитали 2 тисячі 200 громадян, 71 % з яких висловили підтримку ініціативам компартії. В першу чергу те, що стосується житлово-комунальних послуг - не більше 10% від доходу сім'ї мають сплачувати сім’я за житлово-комунальні послуги. Друге те, що ми проводимо сьогодні опитування стосовно пенсійної реформи. Більшість людей виступають за те, щоб повернутися до старих наших вікових рамок виходу на пенсію. Третє це те, що стосується надання якісних медичних послуг, безкоштовної освіти, гарантованого працевлаштування для молоді.

У нас є 5-7 пунктів по яких ми підходимо до людей і спілкуємося. В сумі більше 70 % дійсно підтримують ініціативи компартії України, решта або відмовлялися, або має негативне ставлення до компартії, по-різному буває.

 

- Голова Смілянського міського комітету КПУ, депутат міської ради від Комуністичної партії України Ольга Нікітченко є 1-м секретарем Черкаської обласної організації ЛКСМУ. Як оцінюєте Ви роботу обласної організації і чи має Ольга Нікітченко достатньо шансів аби потратити до Верховної Ради, адже вона теж братиме участь у виборах...

 

- Ольги Нікітченко дійсно вже не перший рік очолює обласну організацію ЛКСМУ. За цей період було проведено багато різноманітних заходів під егідою Центрального Комітету Комсомолу України. Але під егідою це голосно сказано, тому, що все-таки основну роботу виконують обласні організації – це і безкоштовне оздоровлення дітей в Українському дитячому центрі «Молода Гвардія», оздоровлення комсомольського та молодіжного активу в Карпатах чи в Київській області, проведення різноманітних патріотичних заходів. Ті основні напрямки підтримки молоді, яких не вистачає зі сторони держави, уваги до молоді.

Що стосується Ольги Нікітченко як політика, то я вважаю, що той факт, що вона отримала перемогу на минулих виборах до міської ради, говорить про те, що вона в місті Смілі авторитетна людина і ми докладемо зі свого боку максимум зусиль для того, щоб вона отримала перемогу на окрузі. Треба буде не 20, а 80 автомобільних агітаційних груп і 200 комсомольців - ми зможемо це організувати, приїхати і допомогти вирішити питання, тому що їй є з чим іти до людей. Я впевнений, що на перемогу вона заслуговує і вона її отримає.

 

- Як довго мобільні агітаційні групи працюватимуть на Черкащині?

 

- Агітаційні групи будуть працювати в залежності від того обсягу роботи, який є на місцях. За ці дні ми практично покриємо відсотків 70-80 населених пунктів області. Ми побуваємо в кожному з населеному пунктів, в кожному селі, навіть в самому  найвіддаленішому, навіть там, де важко проїхати.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.