Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Ноябрь » 13 » Особливості цукрового діабету 1 питу
01:42
Особливості цукрового діабету 1 питу
 Цукровий
 діабет
ОСОБЛИВОСТІ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 1 ТИПУ

Цукровий діабет – тяжке прогресуюче захворювання. Сьогодні він набув значення однієї з найважливіших проблем в галузі охорони здоров’я. оскільки є одним з найбільш витратних захворювань.

Сьогодні в світі офіційно налічується 366 млн. хворих на цукровий діабет.

Протягом життя одного покоління поширеність цукрового діабету на планеті збільшується у 8 разів.

Цукровий діабет – системне захворювання, що виникає внаслідок абсолютної (тип 1) чи відносної (тип 2) недостатності інсуліну.

Поширеність цукрового діабету 1 типу, який в основному вражає молодих людей, збільшується у світі зі швидкістю 3% на рік.

Цукровий діабет 1 типу – комплексне багатофакторне хронічне захворювання, формування якого зумовлене взаємодією чинників зовнішнього середовища і спадковою схильністю, індукуючи в певних умовах автоагресію, що призводить до поступової і повної деструкції бета-клітин підшлункової залози. Реальний розвиток симптомів діабету проявляється при втраті 70-80% бета-клітин і спаду синтезу інсуліну до нульових значень, що підтверджується відсутністю в периферичній крові С-пептиду. В результаті автоагресії визначаються антитіла до антигенів бета-клітин.

Пік захворюваності реєструється зазвичай у дітей віком біля 12 років, що пов’язане з підвищеною потребою інсуліну в період статевого дозрівання.

Цукровий діабет характеризується гіперглікемією натще і протягом дня та глибокими порушеннями вуглеводного, жирового, білкового і мінерального обміну. Незалежно від причини, ці порушення, в кінцевому результаті, є наслідком недостатності інсуліну, абсолютної або відносної.

Для ЦД 1 типу характерна генетична схильність.

Індукторами автоімунного ушкодження В-клітин виступають чинники середовища, нітрозамінники, нітрати, віруси (краснухи, епідемічного паротиту, кору, ретровіруси) переїдання, прийом великої кількості тваринних білків, цукру, коров’ячого молока тощо. Ці агенти спричиняють лізис, руйнування клітин чи вивільнення власних цитоплазматичних білків, які перетворюються на антигени і викликають автоімунну реакцію (2 стадія).

При клінічній маніфестації ЦД загибель В-клітин ще неповна, спостерігається залишкова секреція інсуліну, однак потрібне лікування інсуліном.

Доволі частим ускладненням цукрового діабету у дітей (80-86%) є ускладнення з боку нервової, сечовивідної системи та очей. Частота ускладнень збільшується з терміном захворюванням, раціональним лікуванням, харчуванням.

Серед дітей м.Сміли хворих на цукровий діабет є 2 дітей з нефропатією, 4 дітей з ангіпатією нижніх кінцівок, діабетичною кардіопатією – 3 дітей.

З метою профілактики ускладнень діти обстежуються в умовах педіатричного відділення ЧОДЛ, а також в НДІ ендокринології, проходять реабілітацію в центрі «Барвінок».

Щоб вчасно виявити дітей хворих на цукровий діабет проводиться обстеження дітей з групи ризику та лабораторне обстеження. За минулий рік було проведено аналізів сечі на цукор – 3720, аналізів крові на цукор – 2015.

В бесідах з батьками лікарі радять звертати увагу на скарги дитини: підвищений апетит при якому дитина втрачає вагу, спрагу та часті сечовиділення. При виявлені цих симптомів радимо звернутися до лікаря.

Відповідно до Державної цільової програми «Цукровий діабет» затвердженої Кабінетом Міністрів України від 19.08.2009р. №877 з метою покращення здоров’я дитячого населення міста:

1. Створено реєстр хворих дітей на цукровий діабет.

2.Своєчасне оформлення інвалідності.

3.Всі діти в повному обсязі забезпечені інсулінами імпортного виробництва з Державного бюджету, глюкометрами.

4.Всі діти хворі на цукровий діабет регулярно консультуються у обласного ендокринолога.

По Смілянській дитячій поліклініці на «Д» обліку знаходиться 14 осіб: із них 7 підлітків і 7 дітей. В 2013 році взято на облік 2 дітей в яких вперше виявлений цукровий діабет.

Міжнародною діабетичною Федерацією та ВООЗ в 1991 році запроваджено Всесвітній день боротьби з діабетом, який відзначається в листопаді.

Шановні Сміляни!


16 листопада о 9-ій ранку в м. Черкаси, вул.. Менделеєва 3 в актовій залі обласної поліклініки (КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» буде проведено день підтримки людей з цукровим діабетом. Відвідувачі матимуть можливість отримати консультацію ендокринолога, хірурга, невропатолога та офтальмолога, ознайомитися і отримати спеціалізовану літературу, виміряти тиск, рівень цукру крові та послухати лекції з лікування та профілактики цукрового діабету.
Запрошуються всі бажаючі..

Лікар-ендокринолог дитячої п-ки Ткаченко Г.І.
Начальник інформаційно-аналітичного центру
медичної статистики Сумська Л.М.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.