Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Июнь » 14 » «Пани танцюють, в кріпаків ребра тріщать»
22:05
«Пани танцюють, в кріпаків ребра тріщать»12 червня у малому залі міськвиконкому Смілянської міської ради відбулася зустріч першого заступника міського голови Михайла Вікторовича Коваленка, заступника міського голови Юрія Іваровича Студанса із колективом ТОВ "СмілаЕнергоінвест". Близько 100 працівників підприємства прийшли до міського голови з проханням  захисту своїх трудових прав та просили допомоги у вирішенні деяких вимог до свого керівництва. Але так як в цей час глави міста не було на робочому місці, (міський голова був у робочій поїздці) про свої проблеми комунальникам довелося розповідати його заступникам. Лист з яким звернулися працівники ТОВ «СмілаЕнергоінвест» до влади ми наводимо нижче:

"Ми, працівники колишніх комунальних підприємств "Вод Гео" та "Смілакомунтеплоенерго" були продані приватним інвесторам. Черговий директор ТОВ "СмілаЕнергоінвест" не квапиться платити нам заробітну плату. (На даний час директором є киянка О. В. Гостєва - прим. автора). Станом на 12. 06. 2012 досі не виплатили "розрахункові" за квітень. Зараз повинна йти підготовка до опалювального сезону. З робітників вимагають проводити ремонтні та профілактичні роботи на котельнях, але для проведення цих робіт немає навіть самих елементарних матеріалів та запчастин. Нам пояснюють, що "немає грошей". І на тлі цього "безгрошів’я" керівництво "СмілаЕнергоінвест" орендує приміщення за адресою Тимірязєва, 2. Так на ремонтні роботи, нові меблі, нову офісну техніку - гроші знайшлися? Є гроші і на охоронника на вході в нову кантору. Тепер, щоб звичайному працівнику звернутися в бухгалтерію чи в відділ кадрів, треба доповісти охороні - хто ти, та по якому питанню. За два роки існування "СмілаЕнергоінвест" адміністрація тричі проводила скорочення працівників, при цьому скорочуються працівники робітничих спеціальностей, а адміністративний апарат тільки збільшує свою чисельність. Тому просимо Вас, шановний Вадим Володимирович, допомогти колективу у вирішенні наступних вимог до керівництва "Сміла Енергоінвест":

1. Видати заборгованість по заробітній платі всім працівникам "СмілаЕнергоінвест" за квітень, травень 2012 року.

2. Здійснювати виплату "відпускних" працівникам підприємства на початок відпустки, а не чекати перерахувань через місяць,або більше, після закінчення відпустки.

3. Розраховуватися із сезонними працівниками.

4. Нарешті розпочати ремонт обладнання та підготовку котелень до опалювального сезону 2012-2013 років.

5. Створити в колективі нормальний мікроклімат, не залякувати людей.

З повагою колектив "Сміла Енергоінвест".

Нижче під листом зібрані підписи близько 50 працівників підприємства.

 

 Деякі з робітників, звісно не називаючи своїх імен, погодилися розповісти що ж змусило їх шукати захисту і підтримки у представників влади. Комунальники скаржилися на те, що їм зі сльозами довелося вибивати гроші за березень. Сьогодні вони ще не отримали зарплати за квітень і хто його знає чи отримають невдовзі гроші за травень. На підприємстві відкрито ведеться терор. Встановлено жорстокий контроль над працівниками. Якщо керівництво бачить, що хтось скаржиться, то відразу залякують тим, що звільнять з роботи.

- Страхіття, що там робиться. Такого зараз немає ніде, хіба що було так після війни, - розповідають працівники підприємства.

- Люди повинні вимолювати свої зароблені гроші. Хіба це покращення соціальних стандартів обіцяних Президентом? Хіба це демократична держава?-, продовжують скаржиться люди на політику, яка ведеться на підприємстві з травня 2010 року, тобто відтоді, коли між КП "ВодГео", КП "Смілакомунтеплоенерго" та "СмілаЕнергоінвест" укладено договір про спільну діяльність.

Як стало нам відомо, на підприємстві не виконується та порушується Колективна угода, несвоєчасно виплачується заробітна платня, несвоєчасно забезпечуються працівники спецхарчуванням, в повній мірі не виділяється спецодяг, відсутні такі елементи як культура виробництва, досі не підписано штатний розпис. І навіть профспілка тут безсила, адже на приватному підприємстві своя практика  поводження з працівниками.

На початку зустрічі колективу ТОВ "СмілаЕнергоінвест" з владою керівника самого підприємства не було. О. В. Гостєва прийшла трохи пізніше. Заступники міського голови давали неоднозначні та поверхневі відповіді на запитання людей, ходили, як кажуть, "округ да около".  Зокрема заступники пояснили, що влада не може вплинути на виплату заробітної платні працівникам, бо це не комунальне, а приватне підприємство. Загалом ситуація дуже нагадує плачевне становище заробітків Миколи Джері при панщині, описаних у відомому однойменному творі українським письменником І. Нечуєм-Левицьким. Чи можна назвати цивілізованим те суспільство, де допускаються такі прояви «знущань» над трудовим колективом, як під час панщини 200 років тому? 

Крім того, на підприємстві з 14 червня починається скорочення під яке в першу чергу потрапляє 59 чоловік штату, серед яких робочі та майстри. Люди скажуться,  що попри скорочення, адміністративний корпус тільки збільшується. Створені департаменти, які на думку працівників, абсолютно не потрібні, адже раніше підприємство працювало і без них та надавало послуги смілянам  без існування комерційного відділу, фінансового відділу, та ін. На підприємстві було 525 працюючих, нібито, запланували скоротити 200 чоловік. Від сьогоднішнього дня на вулиці можуть опинитися вже 59 робітників.

Затримку із заробітною платою та відсутність підготовки до опалювального сезону на підприємстві пояснюють як нестачу коштів. Мовляв велика заборгованість населення, грошей не вистачає. Але при цьому вони наймають новий офіс, де придбані сучасні меблі та офісна техніка. Підприємство має свого юриста, якого, з розповіді страйкуючих, возять аж із Черкас, тож можна тільки здогадатися, які кошти він отримує. 

За чутками очевидців приміщення свого нового офісу ТОВ "СмілаЕнергоінвест" орендує за взаєморозрахунком по оплаті комунальних послуг орендодавця.

Як би там не було, а ТОВ «СмілаЕнергоінвест» не піддається контролю збоку влади, а ні місцевої, а ні обласної. Що насправді твориться на підприємстві, можна тільки здогадуватися…

 

Нагадаємо, що ще у квітні голова обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб дав розпорядження міському голові розібратися із ТОВ "СмілаЕнергоінвест". Та мабуть за діяльністю вищезгаданої структури стоять досить впливові люди, адже а ні міська влада, а ні обласна не можуть вплинути на власників підприємства та вигнати їх із міста. Хоча спроба така була після зустрічі міського голови Вадима Решетняка з очільником області Сергієм Тулубом. На квітневій колегії облдержадміністрації, головною темою якої стало підбиття підсумків опалювального сезону 2011-2012 років та обговорення планів і завдань по підготовці до наступної зими, найбільше перепало міському голові Сміли Вадиму Решетняку. Сергій Борисович згадав осінню колегію, коли він минулий опалювальний сезон назвав екзаменом для окремих керівників. Екзамен в цілому область здала позитивно, виникли питання тільки до окремих керівників Умані і Сміли. Губернатор розкритикував смілянське керівництво та зауважив, що висновки про діяльність окремих керівників робитимуться на основі звернень громадян.  А їх за декілька місяців опалювального сезону надійшло 280. Кожен третій дзвінок був з Черкас, кожен 10-й зі Сміли. Після критики губернатора щодо проходження опалювального сезону в Смілі Вадим Володимирович запевнив, що нині розглядаються питання про те, щоб обидва теплопостачальні підприємства «СмілаЕнергоінвест» та «Смілаенергопромтранс» припинили свою роботу в Смілі. Раніше цього вирішити не можна було,бо тривав опалювальний сезон. На жаль сьогодні обіцянка міського голови так і залишилася на рівні сказаних слів і не більше.

Трохи пізніше на квітневій 22-й сесії Смілянської міської ради було розглянуто питання щодо ходу реалізації спільного договору ТОВ "Сміла Енергоінвест", який був укладений рішенням попереднього скликання міської ради від 5 травня 2010 року та об’єднав в єдине ціле три підприємства КП  "Вод Гео", КП "Смілакомунтеплоенерго" та ТОВ "Сміла Енергоінвест". На сесійному засіданні депутати заслухали звіт про діяльність підприємства попереднього директора ТОВ "СмілаЕнергоінвест" Дмитра Онученка. У своєму звіті тодішній керівник  відразу зазначив, що "... метою діяльності їх підприємства є надання смілянам централізованих та технічних послуг в сфері управління об’єктами ЖКГ, якісні послуги теплопостачання, водопостачання та водовідведення для смілян..." За 2 роки, коли ТОВ "Сміла Енергоінвест" прийшли до нашого міста сміляни, значно відчули "покращення" якості надання цих послуг. Проблем у жителів міста у сфері отримання комунальних послуг та їх якості не поменшало, а тільки збільшилося. Так ствердити можуть ті, хто стикався з проблемами  відсутності тепла і води в домівках за останні два роки.  Підприємство обіцяло повернути 17- годинний графік подачі води. У всіх місцевих газетах розголосили, що місто повернулося до 17-ти годинного графіку подачі води. Жаль, що діяв він всього кілька днів…Сьогодні сміляни теж мають проблеми з водопостачанням, адже подається вода не за графіком, і не цілодобово, а погодинно, крім того місто потерпає від щоденних поривів труб, яких на тиждень стається як не два то три, а то й більше. В деяких районах міста взагалі немає води цілими днями. Так жителі мікрорайону Гора воду возять машинами собі додому, адже до багатьох із них вода просто не доходить. І так вже третє літо. Людям все пояснюють тим, що приватний сектор багато поливає земельні ділянки і не вистачає води та тиску в трубах аби підняти воду до жителів вищих точок.

За договором про спільну діяльність ТОВ "Сміла Енергоінвест" обіцяли вивести комунальні підприємства КП "Вод Гео" та КП "Смілатеплокомуненерго" з кризового стану при цьому покращити якість послуг, які надаються споживачам та вивести підприємства на більш високий рівень за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій. Більша частина обіцянок зазначених в договорі досі не виконані. Підприємство провело хіба що часткову реконструкцію об’єктів водо - та теплопостачання та часткову заміну деяких систем. Щодо фінансової діяльності, то підприємство має чималі борги за спожитий газ та енергоносії. Так заборгованість підприємства на початок опалювального сезону становила 12 млн. 579 тис. грн.,борг за опалювальний сезон 2011-2012  рр. за спожитий природний газ складає 22 млн. 270 тис. грн. та продовжує рости, але з них різниця в тарифах - 12 млн. 436 тис. грн.., заборгованість населення перед підприємством в поточному опалювальному сезоні - 18 млн. 634 тис. грн. Існує також борг підприємства за спожиту електроенергію в розмірі 894 тис. грн. Звіт керівника ТОВ "Сміла Енергоінвест" не переконав депутатів у позитивній роботі підприємства на користь своїх споживачів, а навпаки викликав хвилю гострих запитань. Реальний стан справ із водозабезпеченням та теплопостачанням  домівок смілян не співпадав з тим, що розповідав на сесійному засіданні Дмитро Онученко. Як із приходом ТОВ «Сміла Енергоінвест» до нашого міста так і без нього опалювальний сезон в Смілі проходив з певними ускладненнями. Опалювальний сезон 2011-2012 років для деяких будинків і мікрорайонів міста виявився надто складним, що можуть підтвердити жителі багатоквартирних будинків, де не витримувалися температурні режими, а в окремих квартирах температура повітря не підіймалася вище 10 С градусів. Частими були пориви магістральних мереж по всьому місту, причиною яких є фізична зношеність мереж теплопостачання, що в свою чергу призводить до значних втрат тепла при транспортуванні та надмірного використання енергоресурсів.

Депутатів не влаштовували відповіді керівника підприємства на запитання народних обранців та присутніх у залі смілян. Тож як би там не було, а за 2 роки ні сміляни, ні депутати не побачили, які ж покращення теплопостачання, водовідведення та водопостачання отримали вони в результаті спільного договору про діяльність трьох підприємств. Тож дію договору не продовжили, роботу товариства визнали незадовільною, а комунальні підприємства КП "Вод Гео"та КП "Смілакомутеплоненерго" вийшли з договору про спільну діяльність вже з 3 травня 2012 року.

Отже сесія прийняла рішення про розірвання договору, проте процедура сесійного рішення досі не виконується і ТОВ "СмілаЕнергоінвест" як працювали так і працюють у Смілі.

За словами працівників підприємства, міська влада не обіцяє, що виконає рішення сесії, адже справа має багато нюансів як пояснили заступники міського голови. То що й  надалі вони будуть «знущатися» над своїми працівниками, а місто потерпатиме від такого хамства?

 Чи можливо чергове рішення сесії це ще одна спроба "закрити роти" працівникам та подати ілюзію діяльності в напрямку вирішення цього питання? 

 

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.