Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Август » 8 » Працівники ТОВ «СмілаЕнергоінвест» прийшли під стіни міськвиконкому вимагати свою заробітну плату
17:39
Працівники ТОВ «СмілаЕнергоінвест» прийшли під стіни міськвиконкому вимагати свою заробітну плату

4 місяці без заробітної платні. В таке становище поставило своїх працівників керівництво  ТОВ «СмілаЕнергоінвест». Люди, яким немає чого їсти, немає в що вдягнутися та немає за що зібрати дітей до школи, адже скоро розпочнеться новий навчальний рік, прийшли у вівторок 7 серпня під стіни міської ради аби знову вимагати своєї правди, шукати захисту та підтримки у міської влади в питанні повернення чесно зароблених ними грошей. Це не перший страйк колективу підприємства. Цього разу товариство не платить заробітну платню ще з квітня. Заборгованість перед працівниками становить близько два мільйони.


Напередодні проведення страйку обурені такою ситуацією працівники звернулися до людей через розклеєні по місту листівки з наступним змістом:«Ситуація з постачанням води і тепла у нашому місті дійшла до повного краху. З мовчазної згоди діючої влади в місті, ТОВ «СмілаЕнергоінвест», будучи повним банкрутом, продовжує обдирати мешканців та інших споживачів. Влада не виконує рішення сесії міської ради, по поверненню права комунальним підприємствам виконувати свої функції в забезпеченні мешканців теплом та водою. Рейдери, безпідставно звільняючи людей з роботи, фактично залишили комунальну сферу без кваліфікованих спеціалістів. З травня не виплачена заробітна плата. П'ятнадцять котелень відрізані від газопостачання. Існують постійні перебої в постачання холодної води. Прийшов час навести лад у нашій домівці!», - закликали смілян до згуртування над спільними проблемами міста працівники ТОВ «СмілаЕнергоінвест». Як стало зрозуміло зі змісту листівки та й з власних розповідей людей, працівників теплопостачальної та водопостачальної галузі найбільше «допікає» не тільки відсутність заробітної плати, а ще купа проблем пов’язаних із діяльністю структури. 

Страйк розпочався о 9.00 годині ранку. До людей, які зібралися під Будинком Рад вийшов виконуючий обов’язки керівника ТОВ «СмілаЕнергоінвест» Андрій Шовкун, який запросив мітингувальників пройти до сесійного залу та там обговорити ситуацію, що склалася. Андрій Шовкун нещодавно став очолювати цю структуру. Попереднього керівника Олену Гостєву звільнено з посади, після того як місто 17 липня на 13. 5 годин залишилося без води, через відключення світла міським РЕМом на об’єктах ТОВ «СмілаЕнергоінвест». Взагалі, це вже п’ятий чи шостий керівник, якому передано «віжки правління» товариством. Працівники підприємства не захотіли зайти до сесійної зали та продовжили свій мітинг на вулиці. Від міської влади до обурених людей вийшов заступник міського голови Юрій Студанс, перший заступник міського голови Михайло Коваленко, представник профспілкового комітету підприємства Олександр Савченко, керівник міської організації ВО «Свобода» Станіслав Голубець, депутат міської організації ВО «Свобода» Володимир Салов, представник Прогресивної соціалістичної партії (Н. Вітренко) Володимир Бобошко.Доведені до відчаю працівники комунальних підприємств обіцяли перекрити автомобільну дорогу в Смілі в знак протесту проти свавілля керівництва товариства або ж влаштувати страйк на своїх робочих місцях відключивши місту воду та каналізацію.

Перед мітингувальниками виступив представник профспілкового комітету підприємства Олександр Савченко, який оголосив, що 10 червня відбулася профспілкова конференція, де було підготовлено лист-вимогу на ім’я керівника підприємства (тоді - О.В. Гостєва) та адміністрації товариства з вимогою погасити заборгованість по виплаті заробітної плати, вчасно розраховуватися з людьми, поновити своєчасне виплачування відпускних та інших виплат і надбавок, повернути працівникам безпідставно знятті категорії, розряди та ін., не порушувати права трудового кодексу України, забезпечувати працівників матеріально-технічними засобами - спецхарчуванням та спецодягом, відмовитись від тактики залякування працівників та створити на підприємстві нормальний мікроклімат для роботи. Вищеперераховані у листі-вимозі потреби працівників досі не були виконані чи забезпечені, керівництво підприємства ніяк на них не відреагувало. Не знайшли люди захисту поки що і в прокуратурі, і збоку міської влади.

За словами працівників вони досі не можуть отримати довідку про суму заборгованості по заробітній платі. «Охоронець на дверях нового офісу ТОВ «СмілаЕнергоінвест» не пускає працівників до керівництва, без згоди керівника підприємства», - обурюються люди.

-         Заробітна плата буде виплачуватися по мірі надходження коштів, - пообіцяв в.о. керівника ТОВ «СмілаЕнергоінвест»  Андрій Шовкун та додав, що гроші людям повернуть тоді, коли міська рада розрахується за свої борги перед підприємством, а це сума у розмірі близько 2-х мільйонів.

-         Це все байки і чергове замилювання очей. Я людина налаштована радикально. Геть ТОВ «Сміла Енергоінвест» із нашого міста і досить нам розказувати байки. Це підприємство сьогодні являється повним банкрутом. Більше 30 мільйонів гривень вони винні за газ, їх баланс не покриває витрат, - з такою промовою виступив керівник міської організації ВО «Свобода» у Смілі Станіслав Голубець та запропонував, якщо питання не буде вирішено, заблокувати центральну автомобільну дорогу.

З проблемою з постачання холодної води у Смілі виступив перед присутніми представник міської організації Прогресивної соціалістичної партії України (Н. Вітренко) Віктор Бобошко.

-         Затримувати заробітну плату чотири місяці ви не маєте ні морального, ні якого права. Ви мали, в першу чергу, з коштів, які вам надходять розраховуватися з людьми, а потім проводити всі інші розрахунки, - сказав керівнику товариства А. Шовкуну перший заступник міського голови Михайло Коваленко.

Цього ж дня було скликане закрите засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Працівників підприємства попрохали почекати до 17.00 години вечора. Після закінчення робочого дня комунальники зібралися на подвір’ї колишнього центрального офісу КП «Смілакомунтеплоенерго» по вулиці Дзержинського, де чекали на рішення влади.

Міський голова Вадим Решетняк дав завдання керівнику підприємства Андрію Шовкуну до 14.00-ї години наступного дня дати відповідь, де товариство віднайде кошти, щоб розрахуватися з людьми за 4 місяці затримки заробітної плати.

- Всі надходження, які будуть поступати на рахунки товариства, будуть  йти на нарахування заробітної плати, - пообіцяв вже ввечері працівникам підприємства їх керівник. Андрій Шовкун запропонував розраховуватися з людьми частково і вибірково, на що почув від людей лише обурення. Так як повідомили представники профспілкового комітету організації, які були на засіданні комісії надзвичайних ситуацій, 8 чоловік в найближчий день-два вже отримають зарплатню. До вирішення цієї складної ситуації був залучений прокурор Сміли, який допоможе розробити звернення до прокуратури.

Заступник міського голови Юрій Студанс озвучив позицію очільника міста та повідомив, що мер переніс засідання комісії з надзвичайних ситуацій на 8 серпня на 14.30. Наступного дня засідання комісії заплановане на 14.30 з певних причин так і не відбулося. Наступним кроком залишається сесія міської ради, яка відбудеться 9 серпня о 14.00. Можливо там, все-таки, працівники підприємства знайдуть відповідь на частину своїх питань чи хоча б отримають якісь гарантії, що зарплату їм таки віддадуть найближчим часом.

 

 

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.