Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2017 » Май » 26 » Прочерк: Кам’янка, Городище і Корсунь-Шевченківський не хочуть до Смілянського госпітального округу
08:00
Прочерк: Кам’янка, Городище і Корсунь-Шевченківський не хочуть до Смілянського госпітального округу
Нарада Черкаської ОДА
 
Створення Смілянського госпітального округу на Черкащині – під загрозою. Про це стало зрозуміло під час сьогоднішньої наради черкаського відділення Асоціації обласних та районних рад, яке відбулося під головуванням голови облради Олександра Вельбівця,про це повідомляє видання "Прочерк".

Під час наради обговорювалося як питання створення госпітальних округів, так і можливе подальше укрупнення районів відповідно до законопроекту «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж».

Із різкою і недвозначною заявою виступив голова Кам’янської районної ради Сергій Сундуков.

– Кам’янщина категорично проти приєднання до Смілянського району, – наголосив він. – Я не вважаю, що Сміла може стати центром великого району (повіту) або госпітального округу. Смілянщина сьогодні неспроможна не тільки когось приєднувати, а й себе утримати. Із чотирьох смілянських лікарень нині на межі закриття дві. Смілянські дороги – справжнє більмо на карті України. На Смілянщині навіть не здатні забезпечити свої структури службовими машинами. Вважаю, що Сміла і Смілянський район не заслужили бути центром ані госпітального округу, ані повіту!

За словами пана Сундукова, в разі, якщо об’єднання стане обов’язковим, Кам’янщина хотіла б об’єднатися не зі Смілянщиною, а з Черкаським і Чигиринським районами. З цього питання є рішення Кам’янської районної ради, усіх сільських рад, а також місцевих громадських організацій.

Готується схоже рішення і в Корсунь-Шевченківській районній раді – цей район також волів би приєднатися до Черкаського госпітального округу.

А Городищенська районна рада вже прийняла рішення, в якому йдеться про бажане приєднання до Центрального (Звенигородського) госпітального округу.

Нагадаємо, спочатку передбачалося створення на Черкащині трьох, а відтак – чотирьох госпітальних округів, у межах яких у майбутньому може бути створено укрупнені райони (повіти). В кожному окрузі має бути створено лікарню інтенсивного лікування, яка за якістю надання медичних послуг має наближатися до обласної лікарні; інші районні лікарні збережуть нинішній потенціал.

 
Варіант із чотирма округами у Черкаській області
 
За наполяганням жителів Сміли і Смілянського району обласна рада звернулася до Кабміну з вимогою утворити в області п’ятий госпітальний округ – Смілянський. Урешті Уряд пристав на цю пропозицію.
 
Варіант із п'ятьма округами у Черкаській області
 
Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Михайло Лобас, відмова від Смілянського округу означатиме скорочення кількості госпітальних округів на Черкащині. А це потягне за собою зменшення державного фінансування на створення та розвиток лікарень інтенсивного лікування: їх буде не п’ять, а чотири.

Урешті Олександр Вельбівець закликав прийняти «соломонове» рішення: просити Кабмін утворити на Черкащині п’ять госпітальних округів, але при цьому врахувати позицію Кам’янського, Городищенського та Корсунь-Шевченківського районів. Щоправда, як це зробити, сьогоднішня нарада так і не запропонувала.

Отже, коли Кабмін ухвалить те чи інше – будь-яке – рішення, хтось обов’язково буде незадоволений. Але черкаське відділення Асоціації обласних та районних рад примудрилося при цьому «умити руки» й зробити вигляд, ніби врахувало позицію всіх сторін.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Город и горожане | Теги: місто | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.