Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Февраль » 15 » Рамазан Таібов: «У смілянському шкільному музеї воїнів-афганців зберігаються особливі експонати – свідки бойових подій в Афганістані»
14:03
Рамазан Таібов: «У смілянському шкільному музеї воїнів-афганців зберігаються особливі експонати – свідки бойових подій в Афганістані»
У Смілянській школі № 7 працює музей, що присвячений воїнам-афганцям. Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав про діяльність музею «Сміляночка» поспілкувалася з його керівником, вчителем історії та правознавства і предмету «Захист Вітчизни» школи № 7 Рамазаном Курбановичем Таібовим.

– Рамазане Курбановичу, як давно був створений музей воїнів-афганців у школі № 7?


– Музей афганців у нашій школі був відкритий в 1997 році. Його засновниками стали учасник війни в Афганістані Ігор Іванович Миськів та директор школи № 7 Лариса Іванівна Ярошик. З того часу ми збираємо документи, фотографії про афганську війну, намагаємося якомога більше поповнювати експозицію.

– Які експонати представлені в музеї?


 – У музеї зберігаються фотографії смілян – учасників бойових дій. Крім цього, у нас є експонати, що дійсно привезені з Афганістану. Це, наприклад, шолом, льотна книга та планшет-карта, які залишив для музею вчитель предмету «Захист Вітчизни» Олександр Васильович Гула – пілот, який двічі побував в Афганістані, воював проти душманів. Також у нас є книги про події в Афганістані, деякі речі, що використовувались воєнними: передусім, форма, зброя. У середині музейного залу розташований обеліск, присвячений пам’яті п’ятьох смілян, які загинули під час бойових дій в Афганістані.

 – Що нового з’явилося в шкільному музеї останніми роками?

– Минулого року наш спонсор Олексій Григорович Давиденко, який балотувався до Верховної Ради, презентував музею маскувальну сітку. Від смілянського осередку спілки афганців ми отримали прапор. Голова спілки воїнів Афганістану Валерій Іванович Гогоренко подарував музею свої книги. Також нову книгу нам презентував В. Боровський – це «Книга пам’яті України. Епопея трагізму», в якій зібрана інформація не тільки про учасників бойових дій в Афганістані, але й про інших воїнів-інтернаціоналістів.

– Якими є Ваші плани щодо подальшого розвитку музею?

–  Як я вже сказав, ми намагаємося знаходити нові експонати, оновлювати старі, але власними силами всього не зробиш. Хотілося б зробити для музею ще більше, та на це потрібні фінанси, а їх завжди не вистачає. Те, що музей зібрали, відкрили – це добре, але я вважаю, що треба працювати над поповненням, розширенням музею, а це відбувається не в достатній мірі. 

– Яка робота щодо військово-патріотичного виховання учнів проводиться у школі № 7, крім діяльності музею воїнів-афганців?

– Загалом, у школі № 7 часто проводяться тематичні заходи, виховні години. Особливо насиченою така діяльність є в період місячника військово-патріотичного виховання. Зазвичай, він відбувається протягом лютого, так як саме на цей місяць припадає багато визначних дат, як-то День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День захисника Вітчизни. Учні 10-11-х класів отримують відповідні завдання, готують матеріали та проводять екскурсії в музеї для учнів молодших класів. Спільно з дітьми ми готуємо плакати, малюнки, присвячені тим чи іншим подіям історії. Зараз, наприклад, на 4-му поверсі шкільного приміщення організований куточок «Афганістан – це частина нашого життя». Там презентовані плакати, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У Смілянській школі № 7 працює музей, що присвячений
воїнам-афганцям.
br>

У Смілянській школі № 7 працює 
музей, що присвячений
воїнам-афганцям.


У Смілянській школі № 7 працює 
музей, що присвячений
воїнам-афганцям.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.