Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 2 » Сергій Чубатенко: «У «Світанковій зорі» сміляни мають змогу торкнутися надбань загальносвітової культури»
17:50
Сергій Чубатенко: «У «Світанковій зорі» сміляни мають змогу торкнутися надбань загальносвітової культури»
Сергій В’ячеславович Чубатенко
Уже протягом тривалого часу у Смілі існує громадська організація «Світанкова зоря». Основна її ціль – популяризація загальносвітової культури. Заходи, які проводяться під егідою «Світанкової зорі», направлені на естетичний, культурний, духовний розвиток людини, знайомство смілян із творами світового мистецтва. Про історію виникнення та діяльність цієї організації «Сміляночці» детальніше розповів Сергій В’ячеславович Чубатенко, заступник директора «Світанкової зорі».

– Сергію В’ячеславовичу, розкажіть, на якій діяльності зосереджує основну увагу «Світанкова зоря»?

– Наша основна діяльність направлена на підростаюче покоління. Ми проводимо виставки репродукцій майстрів світового живопису, виставки місцевих талантів. Традиційно ми запрошуємо школи на екскурсії. Взагалі, за час діяльності «Світанкової зорі» у нас проводились світооглядні, творчі зустрічі, ми знайомилися з різними поетами, художниками, відбувалися також музичні та поетичні вечори. Починаючи з 2001 року, при нашій організації діяло безліч різноманітних гуртків. Наприклад, у 2002 – 2005 роках тут працював астрономічний гурток; близько двох років діяв екологічний гурток, керівники якого співпрацювали з Партією Зелених; близько року існував психологічний гурток. Протягом тривалого часу при «Світанковій зорі» діє гурток живопису, де викладає Ніна Корсунь. Зараз у нашому приміщенні проводяться заняття школи раннього розвитку для дітей 1-3 років.

– Як відбувалося становлення «Світанкової зорі» та коли Ви почали займатися виставковою діяльністю?


– Передісторія створення нашої організації досить тривала. У Смілі було багато людей, які займалися чи цікавилися мистецькою діяльністю та були об’єднані прагненням до розширення світогляду, духовного розвитку.

Безпосереднє становлення «Світанкової зорі» почалося з Віктора Пересунько, який на сьогоднішній день є директором громадської організації. Саме він розповів про аналог нашої «Світанкової зорі» в місті Вознесенськ та став ініціатором й активістом створення нашої громадської організації. У той час навколо нас зібралися молоді хлопці та дівчата, ми домовилися зі школою мистецтв про надання нам приміщення. І 25 вересня 1999 року в малому залі школи мистецтв відбулася в Смілі перша виставка репродукцій робіт Миколи Реріха, які ми привезли з Вознесенська. Тоді ця виставка мала широкий резонанс, до нас щодня приходило по 6-7 екскурсій.

Ми мали певні суперечки з православною церквою і на певний час наша виставка навіть була закрита міською владою. Тоді ще не було розповсюдженого мобільного зв’язку, тож ті класи, що попередньо записувалися на екскурсії, приходили й мусили йти назад, дізнавшись, що ми закриті. Та згодом наша діяльність відновилася. Загалом, перша наша виставка тривала близько 1,5 місяці. Згодом ми організували виставку репродукцій робіт Яна Вермера, які також привозили з Вознесенська.

– Де ще відбувалися виставки «Світанкової зорі»? Як саме здійснювався пошук приміщення для них?


– Як я вже говорив, ми організовували виставки в школі мистецтв, крім цього було проведено дві виставки у малому залі Міського будинку культури, потім ми знайшли приміщення в дитячому садка № 21 в мікрорайоні ім. Богдана Хмельницького. На той час дитячі садки пустували, тож ми зайняли половину дитячого садка № 21, а з весни 2000 року почали там ремонт. До осені ми відремонтували приміщення й організували там першу виставку.

Паралельно за рік ми надрукували першу поетичну збірку Ніни Василівни Корсунь, яку презентували на відкритті виставки у дитячому садку. Ми думали саме там організовувати «Світанкову зорю», але влада знову стала на заваді, й ми були змушені переїхати. Тож у дитячому садку № 21 відбулося тільки відкриття виставки репродукцій картин епохи Відродження і близько тижня ми проводили екскурсії для учнів шкіл № 7 та № 12.

– Коли та за яких обставин Ваша організація переїхала до приміщення по вул. Мазура, 16?

– Якось відбувався адміністративний з’їзд начальників відділів культури різних міст Черкаської області. Тодішній начальник нашого смілянського відділу культури Валерій Ярошенко запросив нас до школи мистецтв з виставкою репродукцій епохи Відродження, щоб продемонструвати таке досягнення Сміли в галузі культури, як наша організація. Після цього нам все ж знайшли приміщення. І в квітні 2001 року ми перебралися в будівлю за адресою вул. Мазура, 12, де знаходимось і понині. Це було приміщення тієї ж школи мистецтв, але воно було занедбане, відділ культури використовувати його не міг, от нам його й віддали. Силами організації ми зробили тут ремонт, й досі утримуємо цей будинок.

– Цікаво, а де друкувалися ті репродукції, які представлені у «Світанковій зорі»?

– Всі репродукції, що зараз експонуються, друкувалися в Самарі. Ми їздили туди з Віктором Григоровичем Пересунько ще влітку 2000 року, коли нас запросили на конференцію. Додому ми їхали з репродукціями картин епохи Відродження. Були в нас певні неприємні нюанси з нашою українською митницею. На кордоні нас не хотіли пропускати, зупинили потяг на цілих дві години, тому що не хотіли вірити, що ті картини, які ми везли – репродукції. Довелося чекати спеціаліста, й тільки він зміг визначити, що картини, надруковані на папері, не можуть бути оригіналами, та дозволив нас пропустити. Цей епізод, на мою думку, свідчить про надзвичайно низьку культуру та рівень освіти деяких наших громадян.

– Які ж подальші плани діяльності «Світанкової зорі?


– Ми й надалі будемо займатися виставковою діяльністю, плануємо виставляти роботи наших смілянських художників, по можливості будемо домовлятися про організацію виставок художників загальноукраїнського рівня.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.