Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Апрель » 9 » Сергій Пітенко: «Змагання з шиай кемпо вперше в Україні почали проводитися у Смілі»
19:34
Сергій Пітенко: «Змагання з шиай кемпо вперше в Україні почали проводитися у Смілі»
президентом «СпортКлубу МОНАРХ» Сергієм Пітенко
Незабаром, 20 квітня, у Смілі відбудеться традиційний щорічний турнір бойових мистецтв «Золото Монарха», який передбачає проведення Відкритого Чемпіонату Черкаської області з карате (за версією WKF) та Всеукраїнського турніру з шиай кемпо. Саме про такий вид спорту, як шиай кемпо нещодавно ми поспілкувалися з представником шиай кемпо в Україні, президентом «СпортКлубу МОНАРХ», володарем 3-го дану з карате, 1-го дану з тхеквондо WTF, 4-го дану з шиай кемпо, суддею міжнародної категорії Сергієм Пітенко.

– Сергію Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, що таке шиай кемпо і як виник цей вид спорту?


– Шиай кемпо – це спортивний рукопашний бій. Виникнення цього виду спорту пов’язане з діяльністю одного з чотирьох учнів японського майстра. Коли майстер помер, то учні розійшлися, представляючи різні напрямки – один із них створив бойове мистецтво кемпо, двоє – ніпон кемпо і один – шиай кемпо. Так сталося, що майстер, який представляв шиай кемпо, загинув під час цунамі в Японії у 2010 році. На жаль, для розвитку цього виду спорту він не встиг багато чого зробити та залишив по собі мало послідовників. Тому в світі залишилося дуже мало країн, де розвивається шиай кемпо – це передусім Україна, Росія, Азербайджан.

– А як шиай кемпо з’явився у нашому місті?

– Один із представників України поїхав до Москви на змагання по ніпон кемпо, де познайомився з представником Росії, який на той час представляв шиай кемпо на території СНД. У ході переговорів з японцями було вирішено, що займатися цим видом спорту та популяризувати його в Україні зможе «СпортКлуб МОНАРХ», який я очолюю. Нам був виписаний сертифікат – так почався розвиток шиай кемпо в Смілі і в Україні загалом. Відзначу також, що змагання з шиай кемпо вперше в Україні почали проводитися у Смілі. Крім нашого міста, шиай кемпо на сьогоднішній день активно розвивається на Львівщині та у Києві.

– Які саме види боїв передбачені в цьому єдиноборстві?


– В шиай кемпо існують три види повноконтактних боїв. Перший вид – це шиай іппон, в якому бій ведеться до першої технічної дії. У цей вид закладений принцип самураїв: перемогти треба одним ударом, тобто один удар, за яким слідує нокаут чи нокдаун суперника, приносить спортсмену перемогу. Другий вид – шиай гохон передбачає бій з розривом у 5 балів, які спортсмени набирають за результатами нанесених ударів. Третій вид – шиай кемпо, на відміну від інших двох видів, передбачає партер (боротьбу) тривалістю 10 секунд. Інколи згадані бойові мистецтва порівнюють з бігом на 100 метрів і бігом на 1 кілометр: класична боротьба – це біг на 1 кілометр, а шиай кемпо – біг на 100 метрів, тобто техніка спортивного рукопашного бою є дуже швидкою, тільки тоді вона приносить перемогу.

– Скажіть, а чим шиай кемпо може бути цікавим для дітей та їхніх батьків, які виявлять бажання займатися бойовими мистецтвами?

– По-перше, в нього дуже прозорі і коректні правила. Шиай кемпо особливо підходить для дітей, при чому як для хлопців, так і для дівчат, тому що рівень травматизму в цьому виді спорту фактично зведений до нуля. За правилами шиай кемпо, спортсмени виступають в захисній амуніції. Форма шолома з металевим забралом зроблена таким чином, що він закриває навіть вуха та має спеціальні подушки під челюстями. Крім шолома, спортсмени вдягають жорстку кірасу, боксерські рукавиці, фути. Я вважаю, що це дуже правильно, тому що спорт не повинен наносити шкоду здоров’ю.

– Чи користується популярністю спортивний рукопашний бій серед спортсменів нашого міста?

– Як єдиноборство, шиай кемпо включає у себе техніку дальнього, середнього і ближнього бою. А це означає, що цим видом спорту можуть займатися представники багатьох інших бойових мистецтв. Зокрема, у Смілі участь у змаганнях з шиай кемпо із задоволенням беруть представники годзюрю карате, муай-тай, кудо, хортингу. Можна сказати, що шиай кемпо дає змогу розвиватися представникам різних видів спорту.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Спорт | Теги: Спорт | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.