Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 11 » Сергій Тимофієв: «Для розвитку туризму в Смілі неодмінно потрібно досліджувати підземні ходи»
15:15
Сергій Тимофієв: «Для розвитку туризму в Смілі неодмінно потрібно досліджувати підземні ходи»

експерт 
туристичної галузі нашого краю, голова Смілянського 
районного осередку Спілки зеленого туризму України 
Сергій Тимофієв
Про перспективи успішного розвитку туризму у Смілі ми поспілкувалися із експертом туристичної галузі Смілянського регіону, головою Смілянського районного осередку Спілки сільського зеленого туризму України Сергієм Тимофієвим.

  – Сергію Петровичу, який, на Вашу думку, туристичний об’єкт міг би бути особливо цікавим для смілян та гостей міста?

  – Таким об’єктом, на мій погляд, є підземні ходи. Про них існує маса легенд і розповідей, написано багато статей, та проблема полягає в тому, що всі про них щось знають, щось чули, але ніхто ці підземелля ніколи не відкривав. Я вважаю, що ці підземні лабіринти могли з’явитися в період перебування на нашій території кельтів: відомо, що вони займалися зведенням підземних споруд. У селі Малому Старосіллі, до речі, знаходиться Спіральна гора, яка також являється фрагментом культури кельтів.

  – Існує версія, що підземні ходи Сміли пов’язані єдиним лабіринтом з підземеллями різних природних та історичних пам’яток. Чи збереглися безпосередні підтвердження цієї версії?

  – Ірдинський Виноградський Успенський монастир у Малому Старосіллі також мав розгалужену систему підземель. Після Великої Вітчизняної війни у 1951 році відновлювали лепрозорій, який знаходився на території монастиря, приїхав Микола Федорович Осадчий, тодішній головний лікар психоневрологічного диспансеру. Його син Станіслав Миколайович розповідав мені, як вони дітьми гралися в цих підземних ходах. Також він повідомив мені історію про те, як двоє дітей, блукаючи підземними ходами 4 дні, прийшли до Виноградського монастиря з Юрової гори.

  – А чи досліджувалися підземні ходи професійними вченими?

  – Мені відомо, що підземелля Смілянщини вивчав археолог Алік Володимирович Аговян. До речі, за його унікальними записами Богдан Жолдак зняв фільм про підземні ходи Смілянщини. Цей фільм зберігався в архівах морського училища у Києві. Ми намагалися його знайти, але, після розпаду Радянського Союзу плівки були вивезені в невідомому напрямку. Смілянський краєзнавець Володимир Княжев описав підземні ходи православного кладовища у Смілі. Він залишив власні спогади про те, як в дитинстві разом із друзями бігав по цих підземних ходах.

  – Що потрібно зробити для того, щоб підземні ходи Сміли все ж таки стали привабливим туристичним об’єктом?

  – Безперечно, передусім слід відкрити якийсь фрагмент цих підземель. Для того, щоб зробити це, у місті потрібно провести громадські слухання. Варто запропонувати усім людям, які щось знають чи пам’ятають про підземні ходи, можливо, бачили їх колись, зібратися разом і кожному надати слово. Так, це об’ємна і кропітка робота, але якщо ми зможемо встановити, де потрібно копати, ми відкриємо вхід в ці печери. Тоді можна буде з’ясувати, що вони з себе представляють, які мали розміри та призначення, яка сила заставляла людей їх створювати. Крім цього, ми продовжимо доводити, що на території Смілянщини люди жили з давніх часів.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Туризм | Теги: туризм | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.