Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 12 » Сергій Тимофієв: «Смілянський краєзнавчий музей повинен залишати спогади у відвідувачів»
16:08
Сергій Тимофієв: «Смілянський краєзнавчий музей повинен залишати спогади у відвідувачів»
експерт туристичної галузі нашого краю, голова Смілянського районного осередку Спілки зеленого туризму України Сергій Тимофієв
У цікавій бесіді зі «Сміляночкою» експерт туристичної галузі нашого краю, голова Смілянського районного осередку сільського зеленого туризму Сергій Тимофієв окреслив перспективи розвитку туризму у Смілі. Серед різних аспектів він торкнувся і нинішнього стану Смілянського краєзнавчого музею.

    – Сергію Петровичу, для будь-якого міста важливим туристичним об’єктом є музей. Скажіть, як Ви оцінюєте нинішню туристичну презентабельність Смілянського краєзнавчого музею?

  – На жаль, Смілянський краєзнавчий музей суттєво відрізняється від того туристичного продукту, який зустрічається поза межами Сміли. Відвідуючи інші музеї Черкащини та порівнюючи їх зі Смілянським, люди просто проходять повз наш музей. Я думаю, що далеко не кожен смілянин готовий привести до нашого музею своїх гостей.

  – У чому ж криється основна проблема музею, на Ваш погляд?

  – Я вважаю, для того, щоб повною мірою показати ту багату і цікаву історію, яку має Сміла, в нашому музеї надзвичайно мало місця. Існує думка, що в майбутньому в будівлі, де зараз разом розміщуються музей та архів, після переїзду архіву музей зможе подвоїти свої експозиції, але, на мою думку, й цього буде замало.

  – Наскільки суттєво недостатність місця впливає на виставкову діяльність музею?

– Справді, музей – це перш за все виставки. Гарний продукт неможливо показати, якщо на нього дивишся впритул. Повинна бути якась перспектива в осягненні того, що людина споглядає. Зараз в нашому музеї багато експонатів просто складені на купи, вони абсолютно не сприймаються. Багато цікавих речей просто неможливо роздивитися так, щоб вони запам’яталися. А будь-який музей повинен залишати спогади після себе.

  – На які теми варто звернути особливу увагу при формуванні гідних репрезентативних експозицій?

  – Сміла має надзвичайно цікаву історію, яку необхідно гідно показати. Тут знаходились осередки діяльності графів Бобринських, князів Самойлових. Тут було налагоджено підприємництво братів Яхненків-Симиренків. Варто також звернути увагу на достойне висвітлення теми Великої Вітчизняної війни у Смілі. Наприклад, непересічним є той факт, що керівника партизанського загону ім. Пожарського, який діяв у Смілі в роки війни, за вагомі дії на Смілянщині Президент України Віктор Ющенко нагородив Золотою Зіркою Героя України. 

  – А де, на Ваш погляд, можна було б розмістити Смілянський краєзнавчий музей?  

– Ідеальним варіантом для розміщення музею могло б стати приміщення колишнього Центру зайнятості. Це стара будівля, зведена в ХІХ столітті, яка має прекрасне розташування у центрі міста. Також колись існувала ідея розмістити музей в старому приміщенні сучасного технікуму харчових технологій. Воно збудоване ще графом Бобринським й нині навчальним закладом не використовується.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Туризм | Теги: туризм | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.