Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Апрель » 5 » Сергій Тимофієв: «Туристичні об’єкти Смілянщини повинні бути інвентаризовані»
17:19
Сергій Тимофієв: «Туристичні об’єкти Смілянщини повинні бути інвентаризовані»

експерт
  Нещодавно на обласній колегії прозвучала думка голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба про необхідність розвитку туризму на місцях, перетворення туризму на один з пріоритетних напрямків економічного розвитку Черкаської області. За коментарями з приводу особливостей реалізації таких ініціатив на Смілянщині ми звернулися до експерта туристичної галузі нашого краю, голови Смілянського районного осередку Спілки сільського зеленого туризму України Сергія Тимофієва.  

– Сергію Петровичу, якою є Ваша думка з приводу перетворення туризму на один із пріоритетних шляхів економічного розвитку?  

– Така думка є дуже доцільною. В усьому світі туризм відноситься до сектору економіки, оскільки він дає можливість створювати умови для зайнятості населення, мати від цього надходження податків до державної скарбниці, розвивати ту чи іншу територію, де знаходиться туристичний продукт.  

– А з чого потрібно розпочинати таку роботу на Смілянщині?  

– Хочу відзначити, що пропозиція нашого губернатора абсолютно правильна, однак вона має співпадати із реальним станом справ, що відбувається на місцях. Це означає, що ті туристичні об’єкти, які знаходяться в Черкаській області, в тому числі й на Смілянщині, повинні бути інвентаризовані, а відділи, які відповідають за їхній стан, мають щороку звітуватися, що саме зроблено з тим чи іншим об’єктом за відповідний період: які дороги прокладені, які санітарні умови створені, скільки приїздило туристів тощо.  

– Наскільки нам відомо, зараз існують певні складнощі з реалізацією цих задумів на місцях. Розкажіть детальніше, в чому вони полягають.  

– Чому я звільнився з відділу туризму Смілянської райдержадміністрації? Тому що займатися туризмом на місцях стало неможливо. З приходом нової влади в 2010 році, на рівні області туризм перейшов до інвестиційно-інноваційного управління, а на місцях він залишився при відділах культури. Тому, повторюсь, розвиватися і рухатися далі на місцях стало надзвичайно складно. Як поєднати роботу окремих управлінь, коли кожне з них має свої профільні плани і своє фінансове забезпечення?  

– Якими ж є основні наслідки таких адміністративно-управлінських суперечностей?  


– Посудіть самі: з 2008 по 2010 рік у Смілянському районі була відреставрована і урочисто відкрита печерна церква Ірдинського Виноградського Успенського монастиря, відновлена партизанська база імені Пожарського в Малому Старосіллі, встановлені пам’ятний знак Коліївщині в Костянтинівці, меморіал голодомору в Попівці, пам’ятний знак козацтву в середній школі Тернівки. Однак, з 2010 року вивчення історично-краєзнавчих родзинок нашого краю перестало цікавити освіту, а відтак краєзнавчий туризм свідомо втратив своїх головних споживачів – дітей. Також додалася відсутність фінансування, і як результат – печерна церква Виноградського монастиря прийшла у повне запустіння, партизанська база імені Пожарського повністю розорена, у занедбаному стані знаходиться пам’ятний знак у Костянтинівці.  

Лише за 2009 рік ми провели 56 заходів, тобто кожні вихідні приїжджали туристичні групи, студенти навчальних закладів, школярі – робота велась повною мірою. Починаючи з 2010 року така робота припинилася повністю, за останній рік серед нових туристичних продуктів на Смілянщині з’явився лише музей стародавнього побуту і народних ремесел у Плескачівці зроблений за кошти спонсорів та місцевої громади.  

– Що, на Вашу думку, потрібно змінити для того, щоб стабілізувати ситуацію, яка склалася на даний час у сфері туризму?  


– Найперше цією справою повинні опікуватися керівники міст, сіл та районних адміністрацій. Повинна бути розроблена місцева програма з обов’язковим фінансуванням для того, щоб розвивати туризм. Продукт, який створюється відділами туризму, мають випробувати учні шкіл, адже діти є найбільш вимогливими відвідувачами: якщо дітям цікаво, то цей туристичний матеріал викликатиме інтерес і в туристичних груп старшого віку. Усіма цими питаннями повинні займатися спеціалісти з обов’язковим звітуванням перед громадянами за виконану роботу і окресленням перспектив подальшого розвитку туризму в нашому регіоні. Ті ж туристичні об’єкти, які створені, потрібно популяризувати насамперед серед школярів та місцевого населення, бо гордість за свій край акцентується саме його непересічних особистостях і родзинках краєзнавства. Саме тому туристичні об’єкти треба зберігати і приумножувати, бо це є культура і духовність нації, яка пам’ятає про минуле і дбає про майбутнє.  
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Туризм | Теги: туризм | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.