Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 7 » Сергій Тимофієв: «Вулиця Тельмана повинна стати символічним смілянським Арбатом»
18:47
Сергій Тимофієв: «Вулиця Тельмана повинна стати символічним смілянським Арбатом»

експерт
Про перспективи розвитку туризму Смілянського регіону «Сміляночка» поспілкувалася з експертом туристичної галузі нашого краю, головою Смілянського районного осередку Спілки зеленого туризму України Сергієм Тимофієвим.

  – Сергію Петровичу, Ви довгий час працюєте у сфері розвитку туризму на Смілянщині. Скажіть, яким чином розкривається туристичний потенціал будь-якого міста?

  – Туристична галузь включає до свого складу не лише елементи якогось туристичного продукту, що існує на даній території, але й відношення влади і жителів міста до своєї історії, до своєї культури. Важливо, чи хочуть вони зробити так, щоб приїжджим гостям можна було показати місто в повній красі, кудись їх зводити, чимось похвастатися, цікаво відпочити і так далі. Будь-яке місто повинно мати своє історичне, туристичне, культурне обличчя.

  – Чи має таке «обличчя» на даний час місто Сміла?

  – У Сміли величезна історія, яка, на жаль, мало де відображена. Так, у нас існує герб, встановлений пам’ятник Дівчина-Сміла, працює музей… Більше про місто нічого сказати не може. Але Сміла мала Магдебурзьке право, раніше тут щонеділі збиралися два базари, тричі на рік проводилися масштабні ярмарки. Сміла була справжнім центром економічного і ремісничого розвитку. Павло Тичина, описуючи, як він приїхав у 1922 році з агітпоїздом на станцію «Бобринська», відзначав, що в місті не відчувається голоду, незважаючи навіть на громадянську війну.

  – Що, на Ваш погляд, потрібно змінити у зовнішньому вигляді міста для того, щоб підкреслити багатогранність його історичної спадщини?

  – У 1996 році я висунув пропозицію зробити вулицю Тельмана пішохідною і відтворити на ній весь колорит Сміли. Ідея полягала в тому, щоб ця вулиця стала символічним смілянським Арбатом: щоб на ній продавалася сувенірна продукція, художні картини, народна вишивка, ремісничі вироби. Звичайно, потрібно внести корективи і в зовнішній вигляд вулиці: її можна прикрасити величезними вазонами з квітами, ліхтарями, красивими столиками. Прогулюючись такою «візитівкою» міста, сміляни та їхні гості могли б також ознайомлюватися з історією Сміли, її досягненнями – таку інформацію можна було б розмістити у вітринах магазинів і закладів вулиці Тельмана, дещо вдосконаливши на сучасний манер ідею «вікон росту», що існувала при НЕПі.

  – Чому ж Ваша ідея не була тоді втілена в життя?


  – Власне, окремі елементи реконструкції тоді були зроблені. Міськвиконком зобов’язав власників усіх магазинів на вулиці Тельмана напроти своїх будівель облагородити тротуари естетичною тротуарною плиткою. Але частина приватних підприємців виконала цю вимогу, а частина – так і залишилась осторонь. Крім цього, тоді не вдалося вирішити питання, хто саме буде облагороджувати ту частину вулиці, де зараз розташована капличка: нагадаю, що довгий час там залишалися відкритими підземні ходи і обласне управління культурної спадщини не дозволяло їх руйнувати. Однією з проблем, що стали на заваді реалізації ідеї, була організація підвозу продуктів до кафе на Тельмана, якщо перекрити в’їзд до вулиці. Зараз, до речі, це питання вже не стоїть: місця під’їздів транспорту визначені на суміжних вулицях. 

  – Скажіть, а чому «смілянським Арбатом» має стати саме вулиця Тельмана?

  – Перевага цієї вулиці полягає в тому, що вона одним своїм кінцем «впирається» в Смілянський краєзнавчий музей, а іншим – в міський ринок. Я вважаю, що сміляни із задоволенням могли б здійснювати прогулянки такою вулицею. До речі, колись була висловлена ідея зробити вулицю Тельмана прорізною до самого Тясмина. Це був би взагалі унікальний проект.  
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Туризм | Теги: город и горожане | Рейтинг: 5.0/3
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.