Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Март » 20 » Що відбувається з міським парком?
23:19
Що відбувається з міським парком?

Весна – пора пробудження та оновлення природи. Все розцвітає і набирає нового образу. Саме весною найбільше хочеться віриться в найкраще, адже під промінням яскравого сонечка прокидається не тільки земля, а й найсвітліші людські бажання. Весною не охота працювати у тісних офісних приміщеннях чи вихідними днями сидіти у квартирі. Маючи вільну хвилинку сміляни вирушають до парку.

Колись великий та красивий, багатолюдний та наповнений веселим дитячим сміхом, з атракціонами для дітей, дитячим майданчиком, більярдом, кіосками з морозивом та пивом, клумбами, що квітували різнобарв’ям квітів парк був окрасою міста. Тепер в порівняні з іншими парками, він ледве виправдовує свою назву «парк відпочинку та культури». Проте смілянський парк все ж таки залишається унікальним, бо це один з небагатьох парків області, який має вдале розташування – у центрі міста, насадження екзотичних дерев та кущів та цілий каскад озер, які наповнюються водою з джерел.

 Чому ж тоді місце призначене для відпочинку смілян знаходиться в такому жалюгідному становищі та що чекає на міський парк в недалекому майбутньому нам розповіла директор парку Наталія Миколаївна Шпак.


- Положення в якому нині знаходиться парк, можна назвати плачевним. Раніше не було завдання заробляти на парках. У них було тільки одне завдання – розважати людей. Зараз сталося так, що парк покинутий напризволяще. У парка два господаря – міська рада та відділ культури, який сам по собі є неприбутковим. У нашому місті парк ніколи не був об’єктом першої необхідності. Тому про нього згадують тільки тоді, коли треба провести якийсь захід чи свято. Тоді збираються всі сили міста, виділяються кошти і в авральний термін виконуються роботи по його благоустрою чи підготовці. А парк – це ж велике господарство, розміром у 33 гектари землі, за яким потрібно доглядати, прибирати територію, садити та обрізати дерева і багато іншого. Проблема смілянського парку в тому, що за всі ці роки жодна влада не зрозуміли цінність і можливості парку, не надавала йому такого значення і не бачила можливості зробити парк прибутковим так як це зробили у тих же Черкасах.

- Наталіє Миколаївно, до 2009 року парк ніби знаходився у напівсонному стані, а ось 2009 та 2010 рік відзначилися проведенням у парку цікавих заходів...

- Так, фактично парк заявив про себе у 2009 році. Тоді ми активно почали проводити різноманітні заходи, залучати до їх проведення громадськість. У 2009 році тут провели міське свято Івана Купала, свята для дітей організовували торгові марки морозива «Рудь» та «Ласунка». Багатьом запам’ятався День міста 2009 року. Ми провели  справжнє свято для маленьких і дорослих смілян. Територія парку ще ніколи не була такою красивою як тоді. Різнокольорові прапорці, яскраві кульки з квітів, алея мистецтв прикрашена декоративними квітучими деревцями, схожими на японську сакуру, сцена літнього майданчика вся у ромашках. Для малечі працював батут, будиночок бажань, проводилися ігри та конкурси, на алеї мистецтв малювали боді-арт, а внизу біля озер продовжували гуляння дорослі. У 2009 ми відновили проведення дискотек для молоді, малят та людей похилого віку. У жовтні цього ж року ми вперше провели міське свято «Єднаймося друзі, бо ми того варті», присвячене Покрові –покровительці козаків. Новий 2010-й рік зустріли проведенням зимового народного свята «Крижані озера». 1 травня 2010 року відзначили 60-річчя парку з дня його заснування. Це був старт у роботі парку…


день міста 2009 ріксвято «Єднаймося друзі, бо ми того варті», присвячене Покрові –покровительці козаківзимові свята «Крижані озера» 2010 рік
- Багатьом смілянам сподобалися і запам’яталися ці заходи. Чому ж тоді у 2011 році призупинили проведення свят?

- Все залежить від відношення до парку з боку влади та громади, від їх підтримки. Найперше треба задуматися кому потрібен цей парк? Які цілі і задачі ставляться у його діяльності? В 2011 році, на жаль, парк не побачив підтримки з боку влади в особі колишнього заступника міського голови Павла Кондратенка який відповідав за його діяльність, а отже не було й результативності діяльності парка. 2011-й рік ледве не став роком знищення парку. Це був перший рік, коли парк зовсім не отримав фінансування із міського бюджету та працював на «виживання». Навіть техніку, (на балансі парку числився один трактор) і ту забрали по причині нерентабельності використання, що призвело до неможливості самотужки прибирати таку велику територію. В 2011 році по парку було проведено перевірок різними інстанціями стільки, скільки не проводилося за останнє десятиріччя. На 30% скоротили штат працівників, а це в основному двірники, яких тепер залишилося лише двоє. Хто буде прибирати таку величезну територію, зважаючи на те, що не тільки сміляни, які приходять сюди відпочивати викидають сміття собі під ноги, а й жителі найближчих домоволодінь.

- Що ж чекає на парк у 2012 році, адже надійшла весна і для парку настає активний період діяльності?

- Я сподіваюся на те, що це буде найкращий рік для його діяльності і відродження. По перше, заклали кошторис для парку, знайдено підтримку з боку безпосередньо міського голови, який взяв за мету його розвиток та відродження. Зараз керівництво бачить проблеми парку і готове відгукнутися в разі потреби. Ми відновимо проведення свят, а також відновимо проведення дискотек для молоді, для малечі та для людей похилого віку. Вже є конкретні пропозиції з цього приводу. 

- Чи вистачить закладених коштів для проведення всіх необхідних робіт, адже дуже багато потрібно зробить, аби перетворить наш парк на справжній привабливий оазис відпочинку для смілян?

- Парк це велике господарство, де треба прибирати, вивозити сміття, вирубувати кущі та дерева, насаджувати зелені насадження, доглядати за клумбами, необхідно реставрувати фонтан, пам’ятники розташовані на території парку теж потребують ремонту і оновлення . І це не повен перелік робіт. Утримання парку – це спільна справа для всіх нас, для адміністрації парку, для міської влади та громади міста.  Є багато ресурсів для фінансування парку. Парк – це дозвілля, а де дозвілля, там завжди є підтримка підприємців. Зараз іде передвиборча кампанія. Чому б не задіяти майбутніх кандидатів до роботи по благоустроюю парку? Деякі кандидати вже дали обіцянку допомогти. Ми дуже сподіваємося на те, що вони дотримають своїх обіцянок. Можна і потрібно залучати до цього і майбутніх політиків, і підприємців, і громадськість. До нас навіть приходять пересічні сміляни і пропонують свою допомогу. Так цієї весни ми декілька клумб засадимо квітами, які безкоштовно подарували нам жителі міста.

- Колись були плани відновить атракціони, але поки що справа так і стоїть на місці…

- Це дуже суттєва проблема, адже що таке парк в якому немає атракціонів? Наш парк не може дозволити собі такого задоволення, бо один атракціон коштує від 150 до 200 тисяч гривень. Для підприємців ця справа не прибуткова, адже обслуговування і охорона атракціонів коштуватиме більше, ніж прибутки з нього. Ми сподіваємося, що в майбутньому знайдеться інвестор, який зацікавиться придбанням атракціону для нашого парку.

- Однією з проблем парку залишається вандалізм…

- Так, наш парк страждає ще й від цього. У нас вже практично опускаються руки. Поставили нові урни, їх всі познімали, одну забрали, одну зламали зовсім, деякі виламали і здали на металолом. Поставили три знаки, щоб люди не викидали сміття під ноги, а їх зруйнували. Я не можу навіть уявити настільки це банальні речі. Я була в Черкасах і відвідувала їхній парк. Як не дивно, але там все ціле, і урни, і лавки, і знаки. Сміляни помічають настільки тут красиво, але нічого не бережуть, а потім дивуємося чому в Черкасах парк є, а  в нас немає.


 

 

- Прийшла довгоочікувана весна. Які роботи будуть проведені у парку цієї весни чи найближчим часом?

 - Вже наступного тижня розпочнемо капітальну розчистку та санітарну обрізку дерев на центральній алеї парку. Плануємо засадити клумби біля центральної алеї квітами, які нам подарували. Зараз ведуться роботи над проектом реконструкції центральної алеї, яка має змінитися на краще, оновитися та стати більш сучаснішою.
- Чи буде цього року проведено реконструкцію фонтану центральної алеї?

- Фонтан чекає на реставрацію. До дня міста минулого роки ми перетворили фонтан у клумбу, через жалюгідний його стан. Центральна алея парку не може обійтися без фонтану, адже це її прикраса. Ми маємо надію і докладемо всіх зусиль, аби в цьому році фонтан знову запрацював.  2012-й рік для парку має стати переломним, адже планується задіяти всі ресурси і всі сили для того, щоб парк процвітав, відроджувався і щоб сміляни зрозуміли, що відпочивати можна не тільки в черкаських парках, а й у своєму рідному.

Добре, що у міськраді нарешті зрозуміли важливість парку, його значення у житті міста та необхідність для жителів.

Тож сподіваємося, що все заплановане ми разом зуміємо здійснити, що знайдуться небайдужі сміляни, які підтримають цю добру справу і парк відродиться та постане перед своїми відвідувачами у новому образі.

 

Ексклюзивне інтерв’ю для «Сміляночка»

 

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.