Приветствую Вас Гость | RSS



Головні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Февраль » 6 » Смілянська ЦБС перемогла в грандовому конкурсі Білла Гейтса
14:15
Смілянська ЦБС перемогла в грандовому конкурсі Білла Гейтса
Восени минулого року Смілянські бібліотеки подали заявку на участь у грандовому конкурсі «Бібліоміст», який відбувається за ініціативи та фінансової підтримки всесвітньовідомого засновника компанії «Microsoft» Білла Гейтса та його дружини Мелінди Гейтс. Основна мета проекту полягає в комп’ютеризації українських бібліотек та підвищення рівня інформаційної грамотності українських читачів.

За умовами гранду, куратори конкурсу «Бібліоміст» надають бібліотекам – учасникам проекту 15 комп’ютерів, які повинні використовуватися виключно для потреб читачів, при чому тільки на безкоштовній основі. Привітавши директора Смілянської ЦБС Ірину Анатоліївну Огус із перемогою в грандовому конкурсі, «Сміляночка» поспілкувалася з нею про приємні зміни, які найближчим часом очікуються в бібліотеках Сміли.

  – Ірино Анатоліївно, розкажіть, коли і яким чином були оголошені переможні для Смілянської ЦБС результати конкурсу «Бібліоміст»?


– Нещодавно на нашу електронну адресу ми отримали листа, в якому повідомлялося, що 5 лютого з інформаційного агентства «Укрінформ» у Києві відбудеться пряма трансляція офіційної прес-конференції, на якій будуть оголошені переможці проекту «Бібліоміст». Участь в оголошенні результатів взяли заступник міністра культури України Тимофій Кохан, директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, директор місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові та Білорусі Джед Бартон, генеральний директор Національної Парламентської бібліотеки України Тамара Вілегжаніна та президент Української бібліотечної Асоціації Ірина Шевченко.

Директор програми «Бібліоміст» Матей Новак повідомив, що на участь у гранді було подано 539 заявок. З них переможцями були названі публічні бібліотеки з 157-ми населених пунктів України. Переважна більшість переможців – це сільські бібліотеки, і лише близько 30-ти бібліотек – міські та обласні. У Черкаській області перемогу отримали всього 3 бібліотеки: Черкаська обласна дитяча бібліотека, Ватутінська районна бібліотека та наша Смілянська міська Централізована бібліотечна система.

  – Яка саме техніка буде надана смілянським бібліотекам у зв’язку з перемогою в проекті?


– Загалом ми передбачаємо отримання 15-ти комп’ютерів найкращого сучасного зразка та 4 спеціальні комплекти обладнання, до яких входитиме веб-камера і копіювально-множувальна техніка. Усі комп’ютери будуть також забезпечені ліцензійними програмами. Приблизна вартість усього обладнання та програмного забезпечення, яке отримає Смілянська ЦБС, становить більше, ніж 20 тисяч доларів.

  – Яким чином буде розподілене комп’ютерне обладнання до різних бібліотек Смілянської ЦБС?

– За умовами конкурсу, до заявки необхідно було включити як мінімум 4 бібліотеки. Ми вирішили, що Центральна бібліотека ім. О. Журливої отримає 5 комп’ютерів, Центральна дитяча бібліотека – 4 комп’ютери, та по 3 комп’ютери одержать бібліотека-філія № 1 в мікрорайоні «Богдана» та бібліотека-філія № 5 в мікрорайоні РПЗ.

Одразу після оголошення результатів мені зателефонував регіональний представник програми «Бібліоміст» у Черкаській області Юрій Миргород, який повідомив, що днями він приїде до Сміли, огляне усі бібліотеки, що очікують комп’ютерну техніку, та ознайомиться зі станом підготовки до безпосереднього прийняття техніки.

  – До якого терміну бібліотеки мають виконати умови, за якими надається комп’ютерне обладнання?

– За умовами проекту, у бібліотечних приміщеннях має бути забезпечена охорона, встановлені нові меблі, дотримані режими температури і провітрювання, перевірена електромережа, введена посада ІТ-спеціаліста. Виконати усі ці вимоги ми маємо до 1 травня.

  – А що з перерахованого виконується вже сьогодні?

– З бюджету розвитку вже виділені кошти на забезпечення охоронної сигналізації Центральної дитячої бібліотеки. Також ми вже оформили документи на придбання нових меблів, на яких будуть встановлені комп’ютери.

  – Які перспективи відкриваються перед читачами Смілянської ЦБС після перемоги в проекті?


– Усі комп’ютери будуть використовуватися лише для потреб читачів і тільки на безкоштовній основі, адже сама програма грандового проекту «Бібліоміст» називається «Організація інноваційних бібліотечних послуг за допомогою безкоштовного доступу до інтернету в публічних бібліотеках». До усіх бібліотек, які отримають комп’ютерне обладнання, буде проведений інтернет, що дозволить нашим читачам отримати багато нових можливостей. Наприклад, сміляни зможуть спілкуватися по «Скайпу» та в соціальних мережах з близькими родичами, які перебувають закордоном. Ті, хто шукає роботу, відстежуватимуть в інтернеті різноманітні вакансії та розсилатимуть резюме. Молодь зможе не лише підбирати необхідний матеріал для навчання, але й визначатися з майбутньою професією, виходячи на сайти різних навчальних закладів.

Загалом сподіваємося, що зовсім скоро міські бібліотеки Сміли вийдуть на новий сучасний рівень пошуку та надання інформації, а також широко відкриють двері перед сучасними технологіями обслуговування користувачів, а таке поняття, як «незадоволений попит» взагалі зникне з нашого лексикону. 

 
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями









Читать еще новости:
Категория: Культура | | Рейтинг: 5.0/3












редакция



VL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.