Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Октябрь » 14 » Смілянська центральна бібліотека представила нову книжкову виставку «На гребені художніх пошуків»
14:38
Смілянська центральна бібліотека представила нову книжкову виставку «На гребені художніх пошуків»
 книжкова виставка «На гребені художніх пошуків»
У відділі абонемента Смілянської центральної міської бібліотеки ім. Олени Журливої  представлена нова книжкова виставка «На гребені художніх пошуків», яка присвячена 180-й річниці від дня народження Альфреда Нобеля та нобелівським лауреатам.

Альфред Нобель (1833-1896) був громадянином світу, проживав у різні періоду свого життя в Санкт-Петербурзі, Стокгольмі і Парижі. Крім втілення в життя своїх винаходів, він постійно шукав шляхи вирішення різних проблем. Винахід динаміту вирішив частину проблем, але й породив також і нові проблеми. Пізніше Альфреду Нобелю прийшла ідея ідей – Нобелівська премія.

В своєму заповіті шведський підприємець, винахідник Альфред Нобель написав: «… Все реалізоване майно, що залишається після мене необхідно розподілити таким чином: весь мій капітал мої душоприказники мають перевести в цінні папери, створити фонд, відсотки якого видаватимуться у вигляді премії тим, хто впродовж попереднього року приніс найбільшу користь людству…». Долю премії вирішила шляхетність спадкоємців Нобеля. Його племінник (дітей у Нобеля не було) сказав під час аудієнції шведському королю у відповідь на домовленості оскаржити заповіт: «Мені б не хотілося, щоб хтось вважав, що наша родина привласнила чужі гроші».

У 1900 році було все таки створено Нобілевський комітет, а в 1901-му відбулося перше присудження премії. За весь період більше 800 лауреатів отримали Нобелівську премію.

Значення премії й ім’я Альфреда Нобеля набуло такої популярності, що він удостоївся однієї з вищих форм визнання у науковому світі: штучний радіактивний елемент з атомним номером 102 названо «нобелієм».

Щодо України,. То офіційно вона не має жодного лауреата Нобелівської премії. Натомість серед нобеліантів є чимало вихідців з України. Це вчені та письменники, які народилися, навчалися, розпочинали свою діяльність або тривалий час жили, плідно творили в Україні, але одержали Нобелівську премію, як громадяни інших країн (Ілля Мечніков, Зельман Абрахам Ваксман, Антон Шмуель, Саймон Кузнець, Роальд Хоффман, Георгій Шарпак та інші).
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 2.0/1
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.