Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Февраль » 11 » Смілянська майстриня Світлана Марченко: «Творчість дарує наснагу до життя»
14:10
Смілянська майстриня Світлана Марченко: «Творчість дарує наснагу до життя»
У житті буває багато радості, але проблеми й турботи не обминають нікого. Існують люди, які впадають у відчай та здаються, стикаючись навіть із незначними життєвими труднощами, проте є й ті, хто зберігає волю до життя незважаючи ні на що.

9 лютого у Смілі в рамках фестивалю «З глибин народних» відбувся регіональний конкурс-огляд. Серед майстрів, які представили свої твори декоративно-прикладного мистецтва, була й смілянська майстриня вишивки Світлана Дмитрівна Марченко. Після перенесеного інсульту вона може працювати тільки однією рукою, але це не заважає їй створювати прекрасні речі. «Сміляночка» поспілкувалась з майстринею про її цікавий творчий шлях детальніше.

– Світлано Дмитрівно, розкажіть, як Ви почали займатися вишиванням?

– Вишивати я люблю ще з дитинства: моя мама теж вишивала і навчала мене цьому виду рукоділля з 5-ти років. У селі тоді в основному вишивали гладдю, тому перший стиль вишивки, що я освоїла, була гладь.

– Ви вишиваєте однією рукою. Чому так сталася? Що вас спонукало продовжувати творити?


– У мене був інсульт, після нього треба було чіплятися за життя, зайняти себе тим, що любиш. Я зайнялася вишивкою, з часом призвичаїлась і зараз однією рукою можу вишити хоч серветку, хоч скатертину.

– Якими стилями ви вишиваєте і які вироби виготовляєте в основному?


– Зараз я знаю багато швів – це коса гладь, рахувальна гладь, мережки, хрестики. З них я використовую саме той стиль, який необхідний для певної роботи. Вишиваю я переважно серветки, скатерті, картини, рушники, сорочки, і багато іншого.

– А як до Вашого захоплення ставляться Ваші рідні?

– Усім подобається те, чим я займаюсь. У мене є дві внучки – двійнята, так вони взагалі безтямно захоплюються вишивкою. Дівчаткам зараз по 8 років і вони вже самі вишивають хрестиком. Потихеньку я вчу їх, треба ж передавати вміння молодому поколінню.

– Вишивка для вас – тільки хобі чи, можливо, й спосіб заробити на замовленнях?


-  На виробах я не заробляю, просто вишиваю для себе, для рідних. Те, що вишиваю, часто дарую родичам, друзям. Буває, хтось з них попросить якусь вишивку, то я дарую, хай приносить людям радість. майстриня вишивки Світлана Дмитрівна Марченко


 майстриня вишивки Світлана 
Дмитрівна Марченко


 майстриня вишивки Світлана 
Дмитрівна Марченко


 майстриня вишивки Світлана 
Дмитрівна МарченкоЕсли вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.