Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2014 » Февраль » 3 » Смілянські міські бібліотеки здобувають новий вигляд
21:26
Смілянські міські бібліотеки здобувають новий вигляд
 ЦБС
Нещодавно чотири міські бібліотеки відкрили Інтернет-центри для безкоштовного обслуговування користувачів (Центральні міська бібліотека ім. О. Журливої, центральна дитяча бібліотека, бібліотеки-філії №1 та №5). І хоча наші бібліотеки роблять перші кроки на шляху до модернізації, я дуже рада, що ми маємо теорію і практику в інноваційних формах роботи з громадою. Це призвело до значних позитивних змін не лише у наданні якісно нових послуг, пов’язаних з використанням комп’ютера та Інтернету, а й до зростання кількості користувачів у бібліотеках, розширенні кола можливостей, зростанню престижу та популярності бібліотек серед громади міста.

Найбільш популярними послугами, які надають наші бібліотеки за допомогою Інтенрнет-центрів стали такі як скап-спілкування, створення електронних поштових скриньок та переписка, спілкування в різноманітних соціальних мережах (ВК, «Однокласниках, Фейсбуці тощо), перегляд фільмів, новин, онлайн TV тощо.

Хочу розповісти про деякі цікаві приклади роботи наших бібліотекарів. Один користувач похилого віку звернувся до міської бібліотеки-філії з проханням допомогти віднайти рідну доньку, яка мешкає у Ізраїлі, оскільки сам він не має ні комп’ютера, ні навиків користування комп’ютером. Тож бібліотекар допомогла користувачу зареєструватися у скайпі, віднайти адресу доньки і, зрештою, поспілкуватися з нею. Тепер цей вдячний користувач самостійно приходить до бібліотеки не лише як до книгозбірні, а й для того, щоб призначити віртуальну зустріч рідній людині. Ще одним з таких цікавих прикладів, яким пишаються наші бібліотекарі, є участь і допомога у житті юної дівчинки, батьки якої розлучилися. Так склалася її доля, що батько, після розлучення, виїхав жити у інше місто і дівчинка не мала можливості з ним бачитись, через що дуже сумувала. Тож, звернувшись до бібліотеки, вона отримала дієву допомогу у вирішенні цієї проблеми. Адже, знайшовши батька, вона відтепер може з ним підтримувати зв'язок через скайп.

Ще одним прикладом користі Інтернет-центру стала допомога одинокій жінці-читачці у пошуку своєї племінниці, яку вона не бачила останніх 25 років. Жінка не мала можливості знайти її з ряду об’єктивних причин. Знала про родичку лише одне: що та мешкає у Росії, місті Ярославль. Бібліотекарі допомогли користувачці спочатку знайти племінницю у соціальній мережі, обмінятися з нею скайп адресою і призначити віртуальну зустріч в бібліотеці. Ще одна читачка так само віднайшла племінницю у Канаді і також спілкується з нею через скап-зв'язок в бібліотеці. На кшталт цих історій: до бібліотеки звернувся смілянин середнього віку з метою пошуку свого друга-однокласника, який мешкає у Казахстані. Результатом копіткого пошуку стало їх годинне спілкування у скайпі в бібліотечному Інтернет-центрі.

Крім вищезазначених нових послуг, бібліотеки почали проводити майстер-класи для відвідувачів, які прагнуть навчитися користуватися комп’ютером та роботі в Інтернеті. Створені Wi-Fi зони у кожній з чотирьох бібліотек також значно збільшило потік читачів до бібліотек. Багато користувачів Інтернет-центру регулярно відвідують бібліотеки для перегляду оперативних новин, які стали альтернативою газет та журналів; дивляться в онлайні TV, кіно анонси,переглядають фільми, мультфільми; пишуть реферати та контрольні роботи; роздруковують потрібну інформацію, шукають роботу. Сформована невелика група відвідувачів, які регулярно користуються послугами Інтернет-магазину, замовляючи речі не виходячи з бібліотеки. Існують запити, які стосуються наявності та придбання квитків на потяги. Прикладом надання подібних послуг став випадок, коли користувач звернувся за допомогою до бібліотекаря центральної бібліотеки з метою отримання даних про місце розташування та відстань до м. Орша. Разом з бібліотекарем він мав можливість віднайти це місце на географічній карті, визначити відстань, а також маршрути доріг.

З метою висвітлення усієї роботи міських публічних бібліотек для громади, створено сайт Смілянської міської централізованої бібліотечної системи. Тож запрошуємо усіх бажаючих відвідати наш сайт http://smila-mcb.edukit.ck.ua для ознайомлення з правилами користування бібліотекою; графіками роботи; новинками літератури; культурно-масовими заходами, які проходять в книгозбірнях.

Загалом, не дивлячись на те що Інтернет-центри були відкриті у бібліотеках в грудні минулого року, перелічити усі переваги нових послуг неможливо. Лише у центральній міській бібліотеці за цей час скористались Інтернет-центром понад 500 користувачів. На цьому наші бібліотеки обіцяють не зупинятися, а продовжувати модернізацію нових послуг, перспективність яких беззаперечна. А висококваліфіковані, досвідчені працівники завжди допоможуть вам орієнтуватись у сучасних інформаційних мережах.

Директор Смілянської міської ЦБС Ірина Огус
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.