Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Январь » 29 » Смілянські школярі згадали про Крути
19:11
Смілянські школярі згадали про Крути
29-го січня Україна відзначає 95-ту річницю бою під Крутами. Задля того, щоб поспілкуватися про цю подію, а також дізнатися про неї більше, у приміщенні дитячої бібліотеки-філії учні 9-Б класу школи № 10 разом зі своїм вчителем української мови і літератури Надією Іванівною Бурсою зібралися на захід «Понад Крутами вічність у сурми сурмить».

Наголосивши на значенні події для української історії, бібліотекарі О.Я. Захарченко, О. Шеремет та Л.Я. Поляруш повідомили учням різні трактовки події. Зокрема, зі слів бібліотекарів дев’ятикласники дізналися, що в одній з енциклопедій радянського часу про ті часи писалося так: «У січні 1918 року радянські загони йшли на допомогу учасникам київського січневого повстання. Вони розгромили війська Центральної Ради і визволили Київ». Натомість енциклопедія українознавств того самого часу, але видана за кордоном, описує події так: «29 січня відбувся бій сотні Юнацької Школи ім. гетьмана Б. Хмельницького, сотні Студентського Куреня Стрільців та чоти Гайдамаків (разом близько 600 бійців) з 4-тисячним більшовицьким загоном. В цьому бою загинула більша половина бійців. Опір під Крутами стримав на кілька днів здобуття Києва більшовиками. Не меншим було моральне значення бою, що став символом жертвенності, на якому виховувались покоління молоді».

Організатори заходу розповіли учням, що юнакам, які брали участь в бою під Крутами, було 17-23 роки і мали вони лише 7-денну підготовку перед тим, як безпосередньо виступити у бій. Кількох поранених полонених відправили після бою до Харкова на подальші допити. Саме вони змогли вижити і розповісти про реальні події того дня. Учасників бою під Крутами поховали на Аскольдовій могилі в Києві.

До поетичної години «Понад Крутами вічність у сурми сурмить» була підготована книжкова виставка. Учні 9-Б класу читали поезію на тему Крут: К. Санжаровська зачитала вірш «Крути», М. Коваль вірші «Земля дрижала» та «На крути», Я. Гончаренко «Героям Крут», Л. Соловйова «Виряджала мати сина», В. Кошова «Крутянська пісня»,  М. Августов «Їх юних сміливців» та «Крути».


 у приміщенні дитячої бібліотеки-філії учні 9-Б
класу школи № 10 разом зі своїм вчителем української мови і літератури Надією
Іванівною Бурсою зібралися на захід «Понад Крутами вічність у сурми сурмить»
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 1.0/1
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.