Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 13 » Смілянський міський будинок культури – музей радянської епохи
14:33
Смілянський міський будинок культури – музей радянської епохи
Смілянський МДК
Однією із найбільш актуальних проблем життя Сміли є відсутність в місті достойного центру культури. Прикро розуміти, що місто обласного підпорядкування, в якому проживає 65 тисяч населення, не має пристойного будинку культури. Із усіх будинків культури, які числяться на балансі, насправді працездатним є лише міський будинок культури, розміщений у самому центрі Сміли, поряд із краєзнавчим музеєм та за 200 метрів від міськвиконкому.

  Однак, внутрішньо заклад нагадує не головний міський будинок культури, а справжній «музей радянської епохи» – саме таке враження складається вже при вході в будівлю. На першому поверсі розміщені гральні автомати 1980-х років. Багато смілян не без ностальгічних спогадів про дитинство дивляться на такі автомати, як «Морський бій», «Автодром», «Підводні лодки». Прикро розуміти, що за 30 років серйозних змін в цій частині не відбулося.

  Не радує й великий глядацький зал міського будинку культури, який десятиліттями залишається без серйозного ремонту. Чого варті лише сидіння, презентабельність яких відповідає сільському клубу радянської епохи, а постійний їх скрип є неодмінним супроводом будь-якої культурної програми. Не в кращому стані й сама сцена, яка, швидше за все, залишається в тому вигляді, в якому вона була зроблена з самого початку.

  При цьому, було б помилково вважати, що Смілянський міський будинок культури – це пуста і закрита будівля. Згідно інформації «Сміляночки», там працює кілька десятків осіб, що за кількістю значно перевищує чисельний склад деяких управлінь.

  Розмірковуючи про сучасні проблеми Міського будинку культури, можна навести приклад таких сіл  як Голов’ятине
Смілянського району та Білозір’яЧеркаського району, де сільські клуби стали вже далеко не «сільськими». Внутрішньому їх вигляду, мабуть, позаздрять багато смілян. Таким чином, не можна стверджувати, що проблема міського будинку культури – це загальна проблема, зважаючи навіть на той факт, що чисельність населення Голов’ятино, наприклад, становить трохи більше тисячі чоловік.

  Актуалізувати проблеми Смілянського міського будинку культури варто на початку календарного року, коли ще є можливість розподілення хоч і невеликої кількості, але все ж бюджетних коштів. Хочеться сподіватися, що і міська влада, і депутатський корпус звернуть належну увагу на необхідність створення повноцінних культурних осередків у місті, адже саме культурне виховання є важливою запорукою духовного здоров’я людей.

Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК


Смілянський МДК
 За коментарями з приводу означених питань «Сміляночка» звернулася до начальника відділу культури виконкому Смілянської міської ради Ірини Бобошко, яка поділилася власною точкою зору на проблеми міського будинку культури.

  Коментар начальника відділу культури Ірини Бобошко з приводу дієздатності міських будинків культури і клубів: «Зовсім неправильно вважати, що в Смілі діє лише один будинок культури. На балансі відділу культури знаходиться загадом 7 клубних установ. Міський будинок культури, будинок культури ім. Т. Шевечнка, клуб Гречківки та клуб Яблунівки дієздатні на повну потужність: там працюють творчі колективи, проводяться масові заходи впродовж усього року. Крім цього, на балансі відділу культури знаходяться будинок культури СЕМЗ, клуб по вул. Франка і клуб по вул. Баумана – вони здані в оренду».

  Коментар начальника відділу культури Ірини Бобошко з приводу старих ігрових автоматів: «Коштів на те, щоб оновити ігрові автомати, купити якісь нові, постійно не вистачає. Ми їх не викидаємо, бо все ж таки діти приходять грати на цих автоматах, тому потреба в них є. Своїми силами спільно з Облкіно у нас укладений договір, і в міському будинку культури з’явилися 3D-фільми».

  Коментар начальника відділу культури Ірини Бобошко з приводу ремонту міського будинку культури: «Минулого року приміщенню міського будинку культури виповнилося 40 років, й від того, часу, як воно було зведене, капітального ремонту в ньому не проводилось, лише поточні і здебільшого за власні кошти. У 2011 році нам виділили 80 тисяч на ремонт покрівлі над сценою і глядацьким залом – на сьогоднішній час це дуже мало, але все ж таки дещо ми зробили. Наприкінці минулого року нам виділили 35 тисяч додатково, і ми зробили ремонт покрівлі над малим залом. Цього року в бюджеті розвитку ми прописали 1,5 мільйони для того, щоб виготовити проектно-кошторисну документацію на будинок культури та почати потроху щось ремонтувати. Але бюджет розвитку нашого міста всього 6 мільйонів – ніхто нам 1,5 мільйони не дасть.

  Сцена дійсно залишається в тому вигляді, в якому вона була збудована. Але цього року нам виділили 110 тисяч – і ми зробили світло, яке може хоч трохи осучаснити сцену і приховати її дефекти. Кошти на світло ми просили, мабуть, впродовж 10-ти років. Зараз воно вже у нас є, вперше його можна було побачити на конкурсі «Смілянська пані». До речі, напередодні 8-го березня нове світло тільки привезли, тож надалі воно буде налагоджено досконало. Отож, це хоч і невеличкий крок, але зрушення є. 

  Невеликі поточні ремонти міського будинку культури ми робимо за власні кошти, які заробляємо на оренді, коли до нас приїжджають гастролюючі колективи, та батьківській платі за дітей, які займаються в танцювальних колективах (але вона в нас мінімальна – 75 гривень). За ці кошти ми зробили ремонт танцювального залу, методичного кабінету, туалетів, замінили вікна. Зараз плануємо відремонтувати малий зал. Сьогодні ми просто вимушені розміщувати виставки-продажі – я сама це не підтримую, тому що будинок культури – це не базар. Так, це наша біль, яке іншого виходу немає – ми повинні якось заробляти».

  Коментар начальника відділу культури Ірини Бобошко з приводу штату міського будинку культури: «Станом на 1 березня в міському будинку культури по штату числиться 18 одиниць. Крім цього, там працюють керівники 7-ми народних колективів, які отримують заробітну платню, але до штату будинку культури вони не входять. Також 25 творчих колективів працюють на базі будинку культури на добровільних засадах».

  Коментар начальника відділу культури Ірини Бобошко з приводу порівняння закладів культури Сміли і Голов’ятино: «З Голов’ятино до нашого будинку культури вже неодноразово зверталися за допомогою з приводу керівника, тому що одна справа сама установа, а інша – робота в цій установі. Зараз вони шукають людину, яка могли б вести той фольклорний колектив, який там діє».

    Редакція «Сміляночки» вирішила досконало розібратися в нинішніх проблемах міського будинку культури і вияснити, чому саме за останні 20 років ніяких візуальних поліпшень МБК жителі Сміли не спостерігають. Найближчим часом ми плануємо поспілкуватися з експертами, управлінцями та громадськими діячами з приводу означеної проблеми, провести її аналіз з метою встановлення першопричин. Про це та інше ми розповімо читачам на сторінках нашого сайту.


Також читайте статті за темою:

Символ Смілянський міський будинок культури і досі має почесне звання «Заклад культури відмінної роботи»

Символ
Смілянський міський будинок культури: замість Шевченківських днів – «труси, носки та мікрохвильовки»


Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: город и горожане | Рейтинг: 3.0/2
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.