Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Апрель » 2 » Смілянський міський будинок культури: нарешті з’явилося суттєве поліпшення – нові пластикові вікна
14:21
Смілянський міський будинок культури: нарешті з’явилося суттєве поліпшення – нові пластикові вікна
Смілянський МДК
Як вже неодноразово писала «Сміляночка», Смілянський міський будинок культури, який знаходиться всього за 200 метрів від міської ради, зараз нагадує справжнісінький «музей радянської епохи», адже за 20 років в ньому мало що змінилося. Роками не ремонтовані стіни і стеля, з фасаду будівлі відпадає керамічна плитка, потерті і скрипучі крісла рівня сільського клубу – ось головні візуальні ознаки міського будинку культури.  

Але, як нам стало відомо, нещодавно в міському будинку культури з’явилося поліпшення: там були встановлені нові та сучасні пластикові вікна. Про це та інше ми поспілкувалися із начальником міського відділу культури Іриною Бобошко.  

– Ірино Іванівно, днями нам стало відомо, що в міському будинку культури встановили нові вікна. Розкажіть про це покращення МБК детальніше.  


– Так, по завершенні останньої виставки-продажу, яка відбувалася в міському будинку культури у березні, в МБК були встановлені 26 нових вікон, на що було витрачено 25 тисяч гривень. Вікна були повністю замінені на першому поверсі у другому фойє, яке йде до сцени, а також на другому поверсі перед малим залом і біля фан-клубу. Ці вікна закуповувалися безпосередньо у виробника. Таким чином, на даний час вікна міського будинку культури повністю замінені на першому і другому поверхах. Залишилося встановити лише нові вікна у підвалі.  

– Скажіть, а з яких коштів взагалі складається бюджет міського будинку культури?  


– Найперше потрібно сказати, що на фінансування всієї галузі культури у 2013 році в міському бюджеті передбачено 7 мільйонів 108 тисяч 800 гривень, які призначені на виплату заробітної платні, оплату енергоносіїв, банківських і телефонних послуг (для порівняння: минулого року обсяг фінансування галузі культури становив 7 мільйонів 400 тисяч гривень). Із цих 7 мільйонів 108 тисяч на міський будинок культури призначені 711 тисяч гривень, які розподіляються таким чином: 562 тисячі на зарплату і 140 тисяч на енергоносії.  

Що стосується цьогорічного бюджету розвитку, то з нього на всю галузь культури виділено 519 тисяч гривень, з яких цього року в міський будинок культури вже була закуплена світлова апаратура на суму 110 тисяч гривень. Ніяких інших витрат на МБК з бюджету розвитку цього року не заплановано.  

– А скільки всього потрібно коштів для міського будинку культури?  


– Коли формувався міський бюджет 2013 року ми подавали пропозицію, щоб з бюджету розвитку нам виділили 1,5 мільйонів гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації і реконструкції міського будинку культури. Але таких коштів у місті немає – наш бюджет розвитку становить всього 6 мільйонів гривень. До речі, на галузь культури ми просили 5 мільйонів 134 тисячі.  

– Ми знаємо, що міський будинок культури заробляє також кошти самостійно. Якими є обсяги прибутків МБК та які джерела надходження цих прибутків?  

– Дійсно, у нас існує спеціальний фонд, який ми наповнюємо коштами самостійно. Загалом галузь культури заробляє для себе близько 600 тисяч гривень на рік. Що стосується суто міського будинку культури, то в минулі роки він заробляв приблизно 40-50 тисяч гривень, цього ж року ми плануємо в МБК заробити близько 80 тисяч гривень.  

Стосовно джерел надходження, наприклад, в міському будинку працюють два платні дитячі танцювальні колективи. Батьківська платня за заняття дитини у колективі «Діамант» становить 100 гривень на місяць (усього в групі 36 дітей), а заняття у колективі «Надія» – 50 гривень (усього 40 дітей). Ці кошти витрачаються на придбання костюмів, магнітофонів, дисків, канцтоварів, проведення заходів, господарські витрати, частково – оплату енергоносіїв.  

– Тобто, кошти, зароблені колективами, на потреби цих же колективів не витрачаються 100-відсотково?  

– Так, повністю ці кошти на потреби колективів не витрачаються, тому що, по-перше, ці колективи також користуються світлом, теплом, приміщення, де вони займаються, потрібно прибирати. По-друге, тих коштів, які виділені на оплату енергоносіїв з міського бюджету, нам не вистачає. Але кожного року ми шиємо для колективів нові костюми. Наприклад, для «Надії» зі спецкоштів вже виділені 7 тисяч гривень на пошиття костюмів, минулого року на нові костюми для «Діаманту» було витрачено 14 тисяч гривень.  

– Які ще джерела надходження прибутку використовує міський будинок культури?  

– Приміром, зараз МБК здає дах під антени стільникового зв’язку Київстару та Інтертелекому. 50 % коштів, зароблених на цій оренді, залишається у галузі культури, а 50 % спрямовуються в міський бюджет. Так вирішила Смілянська міська рада, тому що міський бюджет потрібно наповнювати.  

– А скільки коштів міський будинок культури заробляє на оренді?  

– Найбільший прибуток міському будинку культури приносять виставки, які орендують приміщення МБК. Наповнюваність спецфонду особливо «підтягнула» остання виставка-продаж: за оренду нам сплачували 1 тисячу гривень на день. Для порівняння, виставка каменів сплачувала близько 300 гривень на день.  

Натомість гастролюючі колективи, які виступають в МБК, мають іншу формулу розрахунку: за умовами договору, вони сплачують оренду у вигляді 10 % від отриманої ними виручки за концерт. Але, на жаль, більш-менш пристойні суми заробляють лише відомі колективи, такі як «Песняры», «Фристайл». Наприклад, від виступу Євгена Латишина і Єгора Дашина, який відвідали близько 50-ти глядачів, міський будинок культури отримав близько 400 гривень.  

У деяких випадках оплата оренди здійснюється погодинно. Наприклад, Центр зайнятості, який орендує у нас зал, сплачує 250 гривень на годину. Таку ж суму сплачували й політичні партії, які орендували МБК у період виборчої кампанії. Для міських бюджетних організацій оренда є безкоштовною.    

– Чи передбачаються в МБК якісь інші поліпшення за додатково зароблені гроші, окрім нових вікон?  

– Цього року ми плануємо ремонт малого залу. Також за підсумками року з коштів спецфонду ми інколи виплачуємо мінімальні премії клубним працівникам (у сумі десь до 500 гривень). Їхня заробітна платня є найнижчою: якщо бібліотекарі отримують 2700-2500 гривень, то клубні працівники – 1100-1600 гривень. Ніякі премії чи надбавки з коштів міського бюджету для клубних працівників не передбачені законом.  

– Чи отримує міський будинок культури допомогу від спонсорів?  

– За допомогою до спонсорів ми звертаємося, коли готуємося до проведення окремих масових заходів, бо ми потребуємо коштів на костюми, оформлення сцени, квіти, грамоти. Найбільше МБК підтримує Валентина Редчиць – вона допомагає подарунками, солодкими призами, запрошеннями на вечерю в ресторані чи піцерії тощо. На поїздку колективу «Заграва» декілька разів виділяв гроші Володимир Супрун. «Заграві» також допомагали магазин «Малятко», піцерія «Атлантида».
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/4
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.