Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Апрель » 5 » Смілянський міський будинок культури: солов’їна пісня комунальних ЗМІ про добрі справи
14:14
Смілянський міський будинок культури: солов’їна пісня комунальних ЗМІ про добрі справи
Смілянський МДК
Впродовж останнього часу «Сміляночка» уважно відслідковує усі події, пов’язані з міським будинком культури. На думку редакції сайту, саме міський будинок культури є одним із найважливіших міських закладів, оскільки він має нести смілянам культурні та духовні цінності. Та як не прикро, на нашу думку, цю функцію в повному обсязі він не виконує.

Одним із критичних зауважень, які були опубліковані на сторінках «Сміляночки» раніше, було те, що замість проведення Шевченківських днів, в міському будинку культури організували ярмарок-розпродаж. Питання його роботи певним чином торкається і стаття в останньому номері газети «Сміла» (№ 14 від 3 квітня) «Ярмарок поїхав – добра справа залишилась». Одразу відзначимо: кожна думка має право на існування, та все ж таки декілька коментарів з приводу вище згаданої статті хотілося б зауважити.  

Поважна та відома смілянська журналістка Юлія Харченко зі сторінок газети «Сміла» розповідає, як добре, що в міському будинку культури працював ярмарок-розпродаж, що підприємець, який орендував вестибюль МБК, встановив у ньому нові та сучасні пластикові вікна, як все це гарно і правильно.  

Так-то воно так, але на душі чомусь сумно. Невже це була перша виставка-розпродаж? А якщо не перша, то скільки їх відбувається за рік? А скільки їх було за 21 рік незалежності? Чому ж в міському будинку культури не видно інших поліпшень?  

Юлія Харченко пише: «Якби Будинок культури не пустив ярмарок під свій дах, він ні в чому б не програв і не викликав на себе хвилю критики. Але б і не виграв: принаймні досі стояли б вікна сімдесятих років, похмурі й сто разів зашпакловані». А чому це питання не було вирішене раніше? Чи міський будинок культури з інших ярмарок-розпродажів не брав грошей? Чи раніше в нього не було потреби економити тепло? Невже за роки незалежності не було реальної можливості вирішити таке важливе питання!  

Сумно стає від похвальних од газети «Сміла», які лунають з її сторінок в той час, коли ми знаємо й бачимо, скільки невирішених проблем має на сьогоднішній день міський будинок культури. Чи, може, комусь подобається споглядати, як з фасаду МБК обвалюється керамічна плитка, відвідувати роками не ремонтовану залу, дивитися концерти зі сцени, яка продовжує залишатися у своєму початковому вигляді з моменту відкриття МБК, сидіти на скрипучих і потертих кріслах рівня сільського клубу, і таке інше?  

Невже комусь подобається, що наше місто, яке має статус обласного підпорядкування, не має найпростішого елементу культурного життя – щоденних культурних та мистецьких заходів? Ми вважаємо, що багато смілян із задоволенням хотіли б приходити ввечері до міського будинку культури, щоб подивитися театральну виставу чи цікавий концерт або відвідати інший культурний захід високого рівня.  

Щорічно на культуру міста витрачаються мільйони гривень, у сфері культури задіяні кілька сотень працівників, а в міському будинку культури – близько кількох десятків. Хіба не можна поставити чітку мету – впродовж певного часу зробити МБК справжньою культурною «візитівкою» міста? Адже саме міський будинок культури є фактично єдиним закладом, який міг би стати справжнім загальноміським джерелом культури.  

Важко сказати, наскільки логічними є нестримні аплодисменти головної газети міста в той час, коли ситуація довкола МБК вже стала критичною. Замість того, щоб розпитувати в керівника будинку культури Анатолія Шулежка про те, як все «кльово», комунальні журналісти могли б поцікавитися, як будуть вирішуватися інші життєво важливі питання МБК, і в який саме термін. А добрі справи люди оцінять і так, якщо вони насправді будуть системними.  

Нещодавно нам стало відомо, що на сесію міської ради, яка запланована на середину квітня, може бути винесене питання про затвердження рішення виконавчого комітету Смілянської міської ради від 14.02.2013 року № 54 «Про оренду приватного автомобіля Шулежка А.І.». Ми ще не встигли розібратися в цьому питанні досконало, однак обов’язково окремо висвітлимо його, якщо в цьому дійсно буде необхідність. Уже сьогодні виникає логічне питання: Анатолій Шулежко здає місту в оренду свій власний автомобіль, а хто ж буде ним користуватися? Будемо сподіватися, що це робиться не для того, щоб керівник МБК їздив на власному авто у власних справах, а місто буде заправляти цей автомобіль пальним та обслуговувати. Хочеться також вірити, що в цьому дійсно є крайня необхідність.  

Як ми вже вище зазначали, це питання нами не вивчене і, можливо, все буде зовсім не так, як ми зараз припускаємо. Але, на нашу думку, Анатолій Шулежко має коментувати саме такі «слизькі» питання, а не розповідати про «кльових» підприємців, які встановили нові вікна в міському будинку культури. 

З повагою, «Сміляночка» 
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/5
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.