Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 25 » Смілянський міський будинок культури: у молоді виникли «перешкоди» для занять музичною творчістю в репетиційній базі МБК
18:55
Смілянський міський будинок культури: у молоді виникли «перешкоди» для занять музичною творчістю в репетиційній базі МБК
Як вже «Сміляночка» неодноразово писала, очевидною проблемою культурного сьогодення Сміли є відсутність у місті гідного осередку культурно-духовного та мистецького життя. Сучасний головний міський будинок культури аж ніяк не може задовольнити потреби тієї частини населення міста, яке прагне відпочивати культурно і духовно повною мірою. Багато смілян на сьогоднішній день, безперечно, хотіли б регулярно відвідувати цікаві концерти, шоу-програми, театралізовані дійства, виставки, презентації, майстер-класи.

  Одним із важливих напрямків роботи будь-якого осередку культури є розвиток творчого потенціалу молоді. Одним з таких кроків було створення в міському будинку культури репетиційної бази, яка з’явилася за каденції попереднього міського голови Андрія Колесника. Представникам сучасних молодіжних музичних гуртів вона дозволяла, заплативши не надто великі кошти, на відповідному обладнанні займатися репетиціями і творчою роботою у сфері музики. Як стало відомо «Сміляночці», на сьогоднішній день у смілянської молоді виникли труднощі із використанням цієї репетиційної бази для власних творчих потреб.    

«Сміляночка» вирішила детально розібратися в сучасних проблемах головного культурного осередку Сміли – міського будинку культури. Задля цього ми плануємо поспілкуватися із громадськими діячами, депутатами, управлінцями та висвітлити найцікавіші моменти цих бесід на інтерв’ю на сторінках нашого сайту.  

репетиційна база
Цього разу «Сміляночка» зустрілася з одним із лідерів сучасного молодіжного музичного руху Сміли Євгеном Шугаєвим, який розповів про репетиційну базу міського будинку культури, а також про нинішні умови розвитку музичної творчості в місті.  

– Євгене, за яких обставин в міському будинку культури з’явилася репетиційна база?  

– Репетиційна база є важливою умовою для успішного музичного розвитку будь-якого музичного колективу. А оскільки у Смілі достатня кількість молодіжних музичних гуртів, то така база була відкрита в МБК за підтримки попереднього міського голови Андрія Колесника. Нам у міському будинку культури була виділена окрема кімната, яка з часом силами музичних колективів і самого МБК була укомплектована необхідними музичними інструментами та обладнанням: барабанами, комбіками, гітарами, колонками, звукоізоляцією. Можна сказати, що мінімальним вимогам, які необхідні для музичної творчості, ця репетиційна база відповідала.  

– Чи користувалася ця репетиційна база популярністю серед музичних колективів міста?  

– Репетиційна база працювала майже кожного дня, при чому практично цілодобово: приходити до неї можна було фактично в будь-який час. Єдиним виключенням були дні, коли в міському будинку культури проводилися якісь концерти чи інші масові заходи. Можу сказати, що туди приходило багато молоді, серед яких було близько 5-ти музичних команд, які проводили там регулярні репетиції. Якщо говорити про вік учасників, то там займалися як школярі, так і дорослі – віком до 25-ти років.  

– Чи багато смілян виявляють нині зацікавленість музичною творчістю? І чи впливає наявність репетиційної бази на творче зростання музичних колективів?  

– Наскільки я знаю, у місті більше, ніж півсотні молодих людей, які захоплюються музикою та створюють власні музичні колективи. Але тільки заняття в репетиційній базі може дати їм можливість по-справжньому розвиватися та виступати на концертах.  

– А де саме ці музичні гурти потім можуть виступати та презентувати свою творчість?  

– Коли в МБК була репетиційна база, то музичні колективи, які там займалися, перш за все регулярно влаштовували концерти в самому міському будинку культури. Попередньо про ці концерти можна було дізнатися із афіш, які поширювалися містом, та соціальних мереж.  

– Як довго працювала репетиційна база в міському будинку культури і що трапилося далі?  

– Наскільки я знаю, вона працювала близько 2-х років. З 2009 – 2010 років у молоді виникли певні труднощі, пов’язані з відвідуванням цієї репетиційної бази, тому молодіжні музичні колективи, які я знаю, перестали туди приходити.  

– Ми знаємо, що подібна репетиційна база існує зараз в будинку культури ім. Т. Шевченка. Як вона виникла?  

– Так, вона була створена за підтримки директора будинку культури ім. Т. Шевченка Світлани Володимирівни Виговської. Ми дуже їй вдячні, що вона особисто переймається проблемами молоді. Ми звернулися до неї з проханням допомогти нам створити репетиційну базу, в якій могла б збиратися та репетирувати молодь. Саме вона зрозуміла таку необхідність та виділила нам окреме приміщення. Зараз спільними зусиллями ми зробили там нову репетиційну базу. В наявності у нас є барабани, гітарний комбік, базовий комбік, лінія для вокалу.  

– Скільки музичних команд нині займається там?  

– Загалом близько 30 осіб, з яких 5-6 гуртів. Усі вони з’їжджаються до будинку культури ім. Т. Шевченка з різних мікрорайонів Сміли. Особисто я вважаю, що без підтримки Світлани Володимирівни репетиційної бази для молодіжних музичних гуртів зараз взагалі не було б у Смілі.  

– А чи проводяться концерти на зразок тих, що організовувалися раніше в МБК?  

– Говорячи про МБК, на моїй пам’яті останній концерт молодіжних смілянських гуртів влаштовувався в міському будинку культури близько двох років тому. На жаль, зараз такі концерти проводяться в приватному байкерському пабі, який розташований в мікрорайоні ім. Т. Шевченка поблизу Шевченківського ринку. Там виступають практично усі смілянські гурти. Незважаючи на те, що паб приватний і має байкерське спрямування, молодь приходить туди на концерти із задоволенням.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/4
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.