Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2013 » Март » 14 » Смілянський міський будинок культури: замість Шевченківських днів – «труси, носки та мікрохвильовки»
19:02
Смілянський міський будинок культури: замість Шевченківських днів – «труси, носки та мікрохвильовки»
Смілянський МДК
Незаперечним є факт, що будь-який міський будинок культури має бути справжнім осередком культурного життя мешканців міста. Прикро, але на сьогодні це твердження не надто стосується головного будинку культури Сміли.

  Чого лише вартий наступний факт. Минулого тижня  вся Україна святкувала Шевченківські дні. Звісно, чисельні заходи в пам'ять про українського поета провели й у Смілі: зокрема, в міських бібліотеках, закладах освіти відбулися мистецькі читання, літературні та поетичні години, вечори пам’яті тощо, також міською владою був організований урочистий мітинг з нагоди річниці з дня народження Тараса Шевченка. Однак, головний культурний центр Сміли – міський будинок культури – в цей час займався продажем «трусів, носків та мікрохвильовок» у рамках виставки-продажу, яка розміщена там на даний час.

  Як вже коментувала «Сміляночці» начальник міського відділу культури Ірина Бобошко, розміщення виставок-продажів у будинку культури – це вимушена міра, оскільки МБК має заробляти гроші на своє утримання. «Сміляночці», як і більшості звичайних мешканців Сміли, невідомо, яка саме сума витрачається нині на обслуговування міського будинку культури, також ми не знаємо, скільки заробляє МБК, коли влаштовує в своєму приміщенні подібні розпродажі.

  При цьому нам, як і, мабуть, кожному смілянину, хочеться, щоб головний будинок культури Сміли перш за все займався виставковою діяльністю, влаштовував концерти, запрошував різних виконавців, організовував цікаві презентації, поглиблював співпрацю зі смілянськими майстрами народних ремесел, художниками. Натомість зараз ми з сумом спостерігаємо, як міський будинок культури поступово перетворюється на «базар».Смілянський МДК
Смілянський МДК
Смілянський МДК
Смілянський МДК
Смілянський МДК


 За коментарями з приводу окресленої проблеми «Сміляночка» звернулася до керівників міського будинку культури, які пояснили необхідність проведення виставки-продажу, повідомили, скільки коштів отримує МБК за здачу приміщення в оренду, а також розповіли, куди ці гроші будуть витрачені.

Коментар директора міського будинку культури Анатолія Шулежка: «За здачу фойє в оренду ми маємо щодня 1000 гривень, тобто за місяць збереться сума 30000 гривень. Ці кошти ми збираємося витратити на заміну вікон у фойє та в малому залі. Уже через два тижні, коли закінчиться виставка-розпродаж, сміляни зможуть побачити замінені вікна. У лютому минулого року тут відбувалася ця ж виставка, внаслідок якої ми змогли замінити вісім вікон на першому поверсі».

Коментар художнього керівника міського будинку культури Наталії Кравченко: «Нам теж не подобається, що у нас в приміщенні замість виставки картин, вишивок відбувається виставка цих речей. Але на даний момент – це необхідність, наш будинок культури таким чином заробляє кошти для того, щоб хоч якоюсь мірою покращити стан приміщень: замінити вікна, зробити хоча б елементарний ремонт у будинку культури. За останні роки на поточні ремонти зовсім не виділялися кошти, про капітальний ремонт нема що й говорити. Тож цю незручність працівники будинку культури змушені терпіти, адже здача в оренду приміщення дасть нам можливість отримати кошти для подальшого виживання.

  Але я хочу зауважити, що робота будинку культури не припиняється, адже під розпродаж відведена та частина будинку культури, де не проводиться якоїсь масової роботи. Усі гуртки працюють, заходи проводяться.

  До дня народження Тараса Шевченка у будинку культури кожного року ми проводимо якісь заходи. Цього року вперше нічого не відбувалося, тому що наступного року ми готуємося святкувати 200-річчя з дня народження поета. Можна було б провести захід у малому залі, але зараз він не придатний до використання, тому що потребує негайного капітального ремонту».

Смілянський МДК
Також читайте статті за темою:

Символ
Смілянський міський будинок культури і досі має почесне звання «Заклад культури відмінної роботи»

Символ
Смілянський міський будинок культури – музей радянської епохи


Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/3
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.