Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2014 » Январь » 30 » Смілянської жіночої консультації Кузьменко Ірина: Як запобігти раку шийки матки
01:13
Смілянської жіночої консультації Кузьменко Ірина: Як запобігти раку шийки матки
шейка матки
ЯК ЗАПОБІГТИ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ

У світі рак шийки матки залишається однією з найбільш поширених форм злоякісних новоутворень, займаючи 2 місце за частотою та 3 за смертністю серед усіх онкологічних захворювань у жінок. В Україні, рак шийки матки на сьоогодні є надзвичайно актуальною проблемою, оскільки рак вражає жінок як репродуктивного, так і працездатного віку. Захворювання може розвинутися у жінок будь-якого віку, які хоча б раз мали статеві відносини. Кожного року в Україні діагностують біля 5 000 випадків. Кожного дня в Україні такий діагноз встановлюють 13 жінкам, кожного дня цей недуг забирає 7 життів. По місту Сміла протягом 2013 року вперше виявлених 11 випадків, з них 6 при профоглядах.

ЧИ МОЖЛИВО ЗАПОБІГТИ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ?

Так, завдяки сучасній кольпоскопії та цитологічному дослідженню мазків можливо виявити та лікувати передракові захворювання шийки матки на ранній стадії до того, як вони перетворяться на рак.

ЩО ТАКЕ РАК ШИЙКИ МАТИ?

РШМ зазвичай зароджується у клітинах на поверхні шийки матки. Це трапляється тоді, коли клітини починають неконтрольовано рости та ділитися, поширюватися у тканини шийки матки. Звідти воми можуть перейти до інших статевих органів і навіть метастазувати в інші органи та системи організму людини.

ЩО СПРРИЧИНЯЄ РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Майже всі випадки РШМ вчені повязують з вірусом папіломи людини, який передається статевим шляхом. Зазвичай після інфікування цей вірус не турбує жінок та протікає безсимптомно, але з часом виникають зміни у клітинах шийки матки, які призводять до раку.

ЯК ВИЯВИТИ ХВОРОБУ НА РАННІЙ СТАДІЇ?

Це так званий скринінг — цитологічне дослядження матеріалу, взятого з шийки матки. Ця процедура допомагає лікарям діагностувати захворювання на ранній стадії та почати своєчасне лікування виявлених патологічних змін. У такому випадку лікування проходить легко та ефективно. Скринінг шийки матки рятує життя тисячам жінок кожного року.

ХТО ПОВИНЕН ПРОХОДИТИ ПРОЦЕДУРУ СКРИНІНГУ?

Кожна жінка з 18 років, а також та, що вже розпочала статеве життя повинна бути оглянута гінекологом щорічно, що дасть можливість зменшити занедбаність цього захворювання

ЧИ МАЄ РАК ШИЙКИ МАТКИ СИМПТОМИ?

Дуже часто, особливо на ранніх стадіях, захворювання протікає безсимптомно. Необхідно звернутись до лікаря,якщо у вас виникли наступні симптоми:

-​ міжменструальна кровотеча

-​ кровотеча під час або після статевого акту

-​ кровотеча після настання клімактеричного періоду

-​ неприємні відчуття, дискомфорт або біль під час статевого акту.

ЩО НАРАЖАЄ ЖІНОК НА ВИНИКНЕННЯ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ?

-​ непроходження процедури скринінгу щорічно. Тоді лікар не зможе діагностувати захворювання на ранній стадії

-​ Куріння. Хімічні речовини, які знаходяться у цигарках, спричиняють руйнування клітин в організмі людини, у тому числі шийки матки

-​ Організму, у якого слабка імунна система

-​ Часта зміна статевих партнерів

-​ Незахищені статеві контакти.

Кожній жінці, аби запобігти раку шийки матки, необхідно щонайменше 1 раз на рік звертатись в Смілянську міську поліклініку для дорослих, жіноча консультація, яка розміщена на 2 поверсі кабінет №4 щоденно з 8.00 до 16.00, у суботу з 8.00 до 13.00.

Лікар гінеколог
Смілянської жіночої консультації Кузьменко Ірина Сергіївна.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Медицина | Теги: медицина | Рейтинг: 5.0/1
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.