Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Август » 18 » Смілянському міському голові Вадиму Решетняку від попередника
01:23
Смілянському міському голові Вадиму Решетняку від попередника

Відкритий лист

Смілянському міському голові Вадиму Решетняку від попередника


25 липня у №30 обласної газети "Молодь Черкащини" у рубриці "Вільна думка” вийшла така собі стаття-інтерв’ю зі Смілянським міським головою Вадимом Решетняком "Ніколи не соромився, що я – смілянин. Для Сміли здатен і небо прихилити. ” Можна було б як завжди не звернути на таку дрібницю уваги, бо перед виборами треба і меру піаритися. Але зачепило.

Вадиме, я до останнього часу з повагою ставився до вас і намагався не помічати постійні виправдовування вашої нездатності щось зробити в місті, як каже ваш премьер Азаров, "паганіми папєрєднікамі”. В сьогоднішніх умовах така ваша доля – виправдовуватись. Теперішня влада, на чолі з "Партією регіонів”, до якої, доречи, і ви належите, остаточно зруйнувала місцеве самоврядування. Такі міста як Сміла позбавлені не лише власних фінансів, але і права щось просити. Я кажу просити, бо добре пам’ятаю ваше передвиборне гасло: "В мене багато знайомих у владних кабінетах. Я для Сміли випрошу і гроші, і інвестиції, і нові дороги, і газ з водою...” Дозвольте скромно запитати: де це все, що ви просили протягом майже двох років? 

Не відповідайте. Я знаю, що нічого не дають. Там, у високих кабінетах, зайняті більш важливими справами. "Покращують” наше з вами життя на "високому рівні”. Євро, Хюндаї, російська мова і ще багато інших "добрих” справ. Не до нас, маленьких українців. А що ж робити вам, голові міста, в такій непростій ситуації? Та валити все на попередника!

"...почав будувати ресторан у Смілі в українському стилі «Гуляй Поле» та ще один купив – «Тясмин», то зіштовхнувся з проблемами – то за те плати, то за те, а то дай «мзду»... І заграли амбіції – поламаю цей «порядок», міський голова та міська рада не будуть здирниками...”

Дозвольте трохи освіжити вам пам’ять. Приїхавши в Смілу, Вадиме, і почавши скупати нерухомість ви мали справу лише з вашим добрим знайомим, однокласником, в той час депутатом міської ради, а зараз главою Смілянської РДА Сергієм Зайцевим. Де і в чому ви друг друга "надули” і що не поділили, то ваша справа, а про ресторан "Тясмин” я нагадаю, як було. Ви намагалися зробити там нічний клуб з баром, гучною музикою і т.п. Можливо це і непогано, але була одна проблема для вас незрозуміла. "Тясмин” розташований посеред житлових будинків, в яких мешкають переважно літні люди, і будь який кабак, а ще більше нічний клуб, зробив би їх життя нестерпним. Можливо для вас це дрібниця, але саме з цієї причини вам було відмовлено в реконструкції закладу. І ще, ви полюбляєтє розповідати про подарований місту дитячий майданчик, і чомусь ніколи навіть не згадали, що за це міська рада вам віддячила, надавши нечувану пільгу по сплаті за землю саме під рестораном "Тясмин”, яка в коштовному виразі значно більша за вартістю.

"…До виборів не мав доступу до бухгалтерських документів. Заступив на пост і вжахнувся. Попередник так нахазяйнував, що залишено мені було 50 мільйонів гривень загальних боргів…”

Я так розумію, Вадиме, що ви не лише в нафтохімії добре розбираєтеся, перетворюючи 72 бензин на 95, а і добре обізнаний в математиці. Заступивши на посаду, через деякий час, мабуть ознайомившись з "бухгалтерськими документами”, ви називали суму боргів в 5-6 мільйонів гривень. Рік потому, сума боргів, що я вам залишив, з ваших слів, зросла до 25-30 мільйонів. Зараз ви вже називаєте суму в 50 мільйонів гривень. Мені здається, що ви дуже повільно вивчаєте "бухгалтерські документи”. Не буде часу виправляти ситуацію. Через рік борги зростуть до 100 чи 200 мільйонів. Навряд чи сміляни повірять в черговий раз, що це я вам їх залишив.

"...Звісно, легше було б починати з чистого аркуша, а не віддавати чужі борги… А застав я руїни. Якщо на згадуваному машинобудівному заводі працювало 5 тисяч смілян, то нині – 250, на радіо-приладному заводі мали роботу 17,5 тисячі трудівників, то нині працюють 900, на Смілянському електромеханічному ремонтному заводі були заняті 7,5 тисячі, то сьогодні півтори тисячі. ”

Я залишу це без коментарів, на розсуд смілян. Але ви тут забули вказати, що ще я і радянський союз розвалив.

"...попередній міський голова Андрій Колесник зумів довести до банкрутства комунальні підприємства, а потужний хлібокомбінат продано всього за 800 тисяч гривень, хоча тільки металобрухту там «нарізано» на 8 мільйонів гривень. А мережу магазинів «Моноліт» знищити? Готель «Сміла» чекала така ж доля, та не встигли. Повірте, не в моїх правилах говорити погано про людей, називати їх прізвища. Але такого нищителя неможу обійти. Тому люди і зненавиділи попередню владу, віддали повноваження новій, свіжій людині…”

Ви, Вадиме, знов таки неуважно читаєте "бухгалтерські документи”. Я заступив на посаду міського голови в квітні 2006 року. Смілянський хлібокомбінат було продано в березні 2003 року за 18 тис. грн. По АТЗТ "Моноліт” процедура продажу була розпочата в 2002 і завершилася наприкінці 2005 року. Що вас засмучує з готелем ”Сміла”, мені важко сказати, але він як 5 років потому, так і зараз нікому ї задарма непотрібен. На мою думку готель "Сміла” давно потрібно безкоштовно передати смілянським підприємцям під інвестиційні зобов’язання доведення його до ладу, а не витрачати на утримання бюджетні кошти. Та ви і самі маєте знати, що сума коштів на ремонт готелю величезна і якщо його терміново не відремонтувати, він скоро впаде. А в місті є набагато важливіші справи, ніж бюджетна підтримка готельного бізнесу. Думайте краще про школи та дитячі садочки, щоб люди не зненавиділи вас і не передали повноваження новій, свіжій людині.

Ситуацію в житлово-комунальній сфері міста неможливо описати коротко і це має бути окрема розмова. Я готовий відповісти за кожний крок, що був мною зроблений, а зараз коротко спробую довести вам свою думку про те що було і те що є сьогодні. Станом на 2010 рік наше місто було єдиним в Україні, що мало комплексну програму реформування ЖГК, схвалену міністерством житлово-комунального господарства. Сміла була єдиним містом в Україні, що мало офіційний статус «пілотного» в реалізації державних програм в ЖКГ. Все це я передав вам. Потрібно було лише уважно вникнути в це і продовжити. Замість цього ви, разом з вашою «командою професіоналів» викинули все на смітник.

Я знаю, що ви скажете. Все це кляте ТОВ «СмілаЕнергоінвест» разом з попередником, що його привів. Так, вам сьогодні не позаздриш. На цьому підприємстві насправді катастрофічна ситуація. Але, хто її зробив такою? Договір про спільну діяльність, який ви так жваво критикуєте, був, свого часу, одноголосно підтриманий міською радою. І цей договір чітко розмежовував права та обов’язки сторін. ТОВ «Смілаенергоінвест» брало на себе зобов’язання за власні кошти провести модернізацію обладнання, до початку 2011 року забезпечити цілодобове водопостачання і, головне, протягом всього терміну дії договору не збільшувати тарифи на тепло – водопостачання для жителів міста. Місто же, зі свого боку гарантувало тривалий термін спільної роботи, достатній для повернення інвестицій. Станом на жовтень 2010 року товариство не мало заборгованості по заробітній платі електроенергії, та проводило роботу з реструктуризації боргів за газ. Того року опалювальний сезон в вмісті було розпочато вчасно без будь яких перешкод з боку НАК "Нафтогаз”.

Що тут не так, Вадим Володимирович? Ви знаєте як зробити краще, то чому не робите? Ставши міським головою з гаслом «я все скасую, що робив попередник», ви одразу заявили про припинення договору про спільну діяльність, навіть рішення міською радою прийняли. «Енергоінвест» - геть з міста! І що ви маєте сьогодні? Борги зросли в рази, заборгованість по заробітній платі. Думаю, що ви знаєте, що робити і у вас з «командою професіоналів» є чіткий план вирішення цього вкрай важливого для міста питання. І дуже сподіваюся, що це не такій план як у вашому інтерв’ю: «…Комунальна техніка не працювала, але ці дії були схожі на саботаж. Я ж призначив свого водія та речника директором, і тепер техніка працює справно...». Ця техніка працює справно завдяки щоденній праці в нелюдских умовах рядових працівників «Комунальника» на іржавих сміттєвозах. До речі, чим вам заважали пластикові контейнери?

І останнє. Ви кажете що в Смілі немає опозиції. Повірте мені, вона є. Працюйте краще, намагайтеся виправдати довіру смілян не балачками про поганих попередників а власними справами, інакше скоро в цій самій опозиції до вас буде вся громада міста.

Щиро бажаю успіхів, Вадиме Володимировичу, у вашій нелегкій справі, бо як і більшість смілян, я хочу жити і виховувати дітей в нашому чудовому місті Сміла і ніколи цього не соромитися.


Андрій Колесник, Смілянський міський голова 2006-2010 рр.


Анекдот в тему: "Екс мер, йдучи з посади, залишає своєму наступникові на столі три конверти зі словами:

Якщо справи йтимуть погано, перший конверт відкриєш через рік. Якщо ж ситуація погіршуватиметься, другий конверт відкриєш через два роки. А якщо вже зовсім безвихідь — відкривай третій конверт.

Починає працювати новий мер. Куди не кинь, все справа не ладнається. Приходить заповітний день, відкриває він перший конверт, витягає записку: «Вали усе на мене». Збирає людей і розповідає, який же поганий був його попередник...

На другий рік ще гірше — все валиться. Записка у другому конверті: «Покайся». Виконує мер і цю пораду.

Третій рік ледве досиджує до кінця — ну цілковита безвихідь. Хапається за третій конверт і читає: «Готуй три конверти»”.
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.