Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2012 » Июль » 21 » Станіслав Голубець - «Наше завдання – віддавати перевагу рідним комунальним підприємствам»
14:07
Станіслав Голубець - «Наше завдання – віддавати перевагу рідним комунальним підприємствам»

Більше 100 питань порядку денного розглянули депутати на 24-й сесії Смілянської міської ради, яка відбулася нещодавно. Серед розглянутих питань про внесення змін до міського бюджету на 2012 рік, звіту міськрайвідділу УМВС щодо криміногенної ситуації в місті, затвердження рішень міськвиконкому, ряду земельних питань, найгарячішим питанням, що викликало масу обговорень та протиріч стала діяльність ТОВ "СмілаЕнергоінвест". На засіданні сесії  голова фракції ВО «Свобода» Станіслав Голубець закликав депутатів висловити недовіру першому заступнику міського голови Михайлу Коваленку. Що послужило причиною розвитку таких подій та за що міський голова Вадим Решетняк обіцяв вивести Станіслава Голубця із залу в присутності міліції в інтерв’ю нашому сайту розповів сам Станіслав Вікторович.

Сміляночка: - Станіславе Вікторовичу, за що ви висловили недовіру першому заступнику міського голови Михайлу Коваленку?

- Причиною цього послужило те, що протягом двох років Михайло Вікторович Коваленко будучи очільником головного управління ЖКГ області, а потім першим заступником міського голови Сміли своїми діями чи бездіяльністю сприяв подальшій роботі ТОВ "СмілаЕнергоінвест" у місті. Дивно те, що М. В. Коваленко маючи такий великий досвід у сфері управління комунальною галуззю, з середини знаючи всю "кухню" цієї сфери, знаючи специфіку роботи комунальних підприємств і розуміючи реальний стан справ до яких призвела діяльність ТОВ "СмілаЕнергоінвест" фактично нічого не робив для того, аби вирішити питання, усунення цього підприємства від управління майном громади. У період минулої виборчої кампанії до міської ради партія Регіонів обіцяла з приходом до влади припинити діяльність ТОВ "СмілаЕнергоінвест". Так як міську організацію партії Регіонів очолює Михайло Коваленко і паралельно він є першим заступником міського голови він зобов’язаний виконувати обіцянки, дані партією Регіонів. У лютому 2011 року відбулося засідання робочої комісії, в якій брали участь представники виконавчого комітету, місцеві депутати, в тому числі  і я, а також  Михайло Коваленко, який тоді був начальником управління ЖКГ області. Комісія аналізуючи роботу ТОВ "СмілаЕнергоінвест" визнала, що ніякої спільної діяльності між комунальними підприємствами "Смілакомунтеплоенерго", "ВодГео" та ТОВ "СмілаЕнергоінвест" не існує, ніякі інвестиції у місто не надходить, ніяких покращень якості послуг ЖКГ не має. Комісія рекомендувала міському голові Вадиму Решетняку виконати дії по припиненню договору про спільну діяльність і дати можливість комунальним підприємствам працювати у сфері теплопостачання та водопостачання самостійно. Михайло Коваленко виступив проти такого бачення комісії і пообіцяв після закінчення опалювального сезону у квітні знову повернутися до розгляду цього питання. Але  ні він, а ні міська влада так цього не зробили, а ще більше сприяли діяльності ТОВ "СмілаЕнергоінвест" передаючи безкоштовно у володіння підприємству автотранспорт, трубогони та дозволили без затвердження проектно-кошторисної документації здійснити реконструкцію чотирьох котелень, частково замінити насосну групу в системі водопостачання. Результатом таких дій стало очевидне: взимку люди мерзнуть, а влітку - сидять без води. Останньою краплею стало те, що на квітневій сесії було прийнято рішення про вихід комунальних підприємств із договору про спільну діяльність, але досі нічого по цьому питанню не було зроблено. Це і послужило причиною того, що ми оголосили недовіру М. Коваленку, адже він грає не останню роль в управлінні всіма процесами у сфері ЖКГ міста.

Сміляночка: - На сесії ви порушили питання діяльності ТОВ "СмілаЕнергоінвест"?

- Про діяльність цієї структури у нашому місті знає чи не кожен його житель, адже це питання давно у всіх на вустах. Сміляни стурбовані підготовкою до нового опалювального сезону, багато хто з жителів взагалі боїться, що опалювальний сезон розпочнеться із запізненням. Нагадаю, що ще на квітневій сесії депутати міської ради прийняли рішення про вихід із договору про спільну діяльність КП "Смілакомунтеплоенерго", КП "ВодГео", який був підписаний на початку травня 2010 року.  На жаль, до цього часу ТОВ "СмілаЕнергоінвест" з такими великими проблемами, які є у цього підприємства, досі продовжує діяти. Делікатна і складна проблема з діяльністю цієї організації зовсім не чужа місту. Проте "чужою" вона є деяким депутатам міської ради, більшість з яких не стають на захист жителів міста та працівників підприємства, і надалі продовжують підтримувати ганебні  рішення, які тільки сприяють закріпленню прав рейдерської організації. Перед тим як перейти до питань порядку денного депутати міської ради розглянули запити і звернення. Зокрема депутат міської ради Олексій Давиденко порушив перед присутніми питання про проблему відстійників у нашому місті. При вирішенні питання щодо включення вищеперерахованих запитів і звернень до порядку денного були підтримані звернення Олексія Давиденка та моє, щодо діяльності ТОВ "СмілаЕнергоінвест".

Сміляночка:- Ви вважаєте, що діяльність ТОВ "СмілаЕнергоінвест" слід припинити. З цією пропозицією ви неодноразово виступали на сесії...

 - У 2010 році ТОВ "СмілаЕнергоінвест" за підтримки та ініціативи тодішнього мера А. Колесника та тодішньої фракції партії Регіонів, а також представників інших політичних сил, прийшли у наше місто, здійснювати певну діяльність Основною ідеєю приходу цієї організації стали обіцянки інвестування та реконструкція сфер тепло та водопостачання. Але згодом, з повного сприяння тодішньої міської влади і підтримки теперішньої, ТОВ "СмілаЕнергоінвест," взяло на себе функції управління у сфері тепло та водопостачання. Безкоштовно використовуючи потенціал громади (котельні, водогони та іншу інфраструктуру), вони фактично пограбували місто, а свої обіцянки, залишили на папері. Ось декілька фактів: борги за газ,  нині складають 32 млн грн; збитки від  проведеної господарської діяльності в сумі близько 16,2 мільйонів; що фактично дорівнює банкрутству;  підвищені тарифи на тепло для ІІ-ІІІ груп споживачів, які зросли в 3,5-4 рази.

Як приклад спортивний клуб "Будокан", де діти навчаються карате, за минулий опалювальний сезон, винні підприємству 53 тисячі гривень. Чи може спортивна організація, яка виховує дітей і не є комерційною структурою,  заплатити таку суму? Модернізація, яку провело товариство на кількох котельнях відбулася за рахунок оборотних коштів, які підприємство отримало від використання виробничого потенціалу. Всі роботи були виконані за рахунок працівників підприємства, а не за рахунок обіцяних інвестицій; 14 котелень міста вже відрізані від газопостачання за борги ТОВ "СмілаЕнергоінвест". Сьогодні діяльність товариства перевіряється СБУ та відкрито кримінальну справу... Я протягом двох років намагався довести минулій і теперішній владі, що негативні наслідки діяльності підприємства "СмілаЕнергоінвест" значно перевищать позитивні. Я твердо впевнений у тому, що приватна фірма прийшла в наше місто з думкою пограбувати його і підти звідси заробивши на смілянах чималу суму грошей. Приватна фірма не зацікавлена в розвитку територій міста, про що красномовно говорять вищенаведені факти. Зовсім незрозумілою залишається позиція міської влади. Після того як депутати у квітні цього року прийняли рішення про вихід комунальних підприємств із договору про спільну діяльність, пройшло майже три місяці, як кажуть "а віз і нині там". Тільки нещодавно був погоджений штат працівників для КП "Смілакомунтеплоенерго". КП "ВодГео", незважаючи на те, що вони мають всі дозволи і ліцензії на проведення своєї діяльності штату досі не погодили. Споглядаючи зовні за цими процесами складається враження, що ТОВ "СмілаЕнергоівест" вирішує за рахунок постачання води споживачам, свої "шкурні" питання, та продовжує грабувати місто, виводячи фінансовий ресурс поза його межі. Посадові особи, які повинні стояти на захисті інтересів громади міста, сприяють інтересам приватної фірми, яка є на сьогодні банкрутом і яку вже за "плідну" співпрацю вигнали з декількох міст, де вони намагалися «оселитися».

Сміляночка:- Ініційоване вами питання щодо висловлення недовіри першому заступнику міського голови так і не було підтримане депутатами? 

- Депутати не підтримали заяву нашої фракції. І поки що ситуація із ТОВ "СмілаЕнегоінвест" залишається незмінною. Ми йдемо до зими і сидимо без води, а котельні відрізані від газопостачання. Але, за сприянням влади, ця «контора»  керує водоканалом та тепловими мережами отримуючи гроші для вирішення своїх шкурних питань.   З поміж цього всього що ми маємо, очевидним залишається лише те, що ТОВ "СмілаЕнергоінвест" маючи такі великі борги за газ поставили місто перед очевидним фактом - опалювальний сезон 2012-2013 в місті може розпочатися із запізненням. На мою думку голова міста та його заступники повинні в цій ситуації зробити вибір на користь своїх рідних комунальних підприємств, які в будь-які часи і  якби там не складалися обставини робили все аби сміляни були забезпечені водою і теплом.

Сміляночка: - Станіславе Вікторовичу, за що міський голова обіцяв вивести вас із залу за допомогою представників правоохоронних органів?

В системі теплопостачання в місті існує двовладдя. З одного боку КП «Смілакомунтеплоенерго» намагається затвердити штат і працювати самостійно, готуючи місто до опалювального сезону 2012-2013 років, а з іншого боку –виробником і надавачем послуг є ТОВ «СмілаЕнергоінвест».  Штат працівників КП «ВодГео» досі не затвердили. З вимогою затвердити штат працівників водоканалу ми й виступили на сесії. Представники міської влади не погодилися на таке і ми запропонували заблокувати двері до сесійної зали, поки депутати не затвердять штат. Про мене сказали, що я вношу хаос у роботу сесії і пообіцяли позбавити права участі в засіданнях. Але «страсті» уляглися, а  події з затвердженням штату, не набули подальшого розвитку, так як ніхто із депутатів не хотів підтримати вирішення цього питання. Я закликаю усіх не байдужих смілян, прийти на сесію, та сказати своє слово з цього приводу в першу чергу владі. Адже ми є господарями свого міста, а не купка тимчасових можновладців.


Причини, чому не хочуть підписувати штатний розпис, депутату Станіславу Голубцю так і не пояснили. 24 липня повинна відбутися позачергова сесія Смілянської міської ради  де, якщо нічого не завадить, розглядатимуть питання по діяльності ТОВ «СмілаЕнергоінвест». Тож як  надалі складеться ситуація  із добре знаним у Смілі підприємством, як кажуть, поживемо - побачимо.

 

Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: статьи | | Рейтинг: 0.0/0
редакцияVL Tregubov © 2019
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.