Приветствую Вас Гость | RSSГоловні новини

Новини

Архів

Меню

Статистика
Система Orphus

Главная » 2016 » Февраль » 23 » Станіслав Голубець: Закривають бібліотеки лише вороги України
10:00
Станіслав Голубець: Закривають бібліотеки лише вороги України
Станіслав Голубець
 
 
Протягом місяця поточного року Смілу лихоманить з тих чи інших причин. То «Енергоінвест» нам вже став потрібен в місті, то на бажання встановити меморіальну дошку на будинку, де проживав загиблий на Майдані, Герой України Юрій Пасхалін, піднялася «п’ята колона» з погрозами застосувати силу проти такого дійства. А тут знову новина: депутати підтримують звернення до міністра культури, чи потрібні у Смілі бібліотеки чи ні.

Начальник відділу культури Ірина Бобошко активно включилася в процес реорганізації бібліотечної системи (реорганізація, значить закриття чотирьох бібліотек міста), заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Осейко (проживає в місті Черкаси) заявила на певних зустрічах, що свою дисертацію вона захистила не будучи жодного разу в бібліотеці, і що вона найнята міським головою( треба так розуміті що Цибком О.О.) щоби здійснити задум про реорганізацію ЦБС.

Коротенька довідка про те, що таке взагалі бібліотечна система міста. Почну з того, що система бібліотек була започаткована ще графами Бобринськими. Що поряд з брехливими розповідями І.Бобошко про те, що туди ніхто не ходить, читачів вистачає, та і бажаючих посидіти в інтернетресурсі теж.

Але разом з тим 10 лютого 2016 року на позачерговій сесії Смілянської міської ради було прийняте Рішення про звернення міської ради до Міністерства культури щодо реорганізації Смілянської міської централізованої бібліотечної системи. Обґрунтування, зазначені в зверненні, не є правдиві та достовірні. Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 30.05.1997 р. №510 «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними закладами», кількість бібліотек на кількість населення 67 651, враховуючи змішаний тип забудови міста, повинна становити одинадцять закладів.

Натомість, на сьогодні по факту є вісім. У 2012 році було скорочено 10 штатних одиниць, що становило 20% штату. Жоден заклад культури не зазнав таких скорочень, а навпаки, скорочені одиниці в ЦБС переходили до штату інших закладів культури. До того ж, закриття бібліотек не призведе до значної економії, адже на утримання однієї бібліотеки-філії в рік витрачається близько 140 - 200 тисяч грн.

Досягнення Смілянської міської ЦБС важко перерахувати, але хочу згадати найбільш вдалі і значні, які принесли інтелектуальні та матеріальні дивіденди. У 6-ти бібліотеках є безкоштовний доступ до Інтернету,створено WI-FI – зони. В кожній бібліотеці працюють клуби за інтересами.

Депутати міської ради мають на меті закрити наступні бібліотеки: Бібліотеку-філію №1 (мікрорайон Богдана); Бібліотеку-філію №2 (мікрорайон цукрового заводу); Бібліотеку-філію №4 (мікрорайон Гречківка); Бібліотеку-філію №5 (мікрорайон радіо приладного заводу).

На сьогодні очевидно, що Смілянська міська ЦБС надає сучасні, якісні та безкоштовні послуги громаді, обслуговує новими формами роботи читачів. Проведення реорганізації ніяким чином не сприятиме розвитку та підвищенню якості обслуговування, а навпаки, погіршить. Адже читачу, який відвідував, наприклад, бібліотеку-філію №1, потрібно буде їхати у центральну міську бібліотеку10 автобусних зупинок і витрачати кошти на міський транспорт. До того ж, не зрозуміло, куди будуть передані, у разі об’єднання бібліотек, понад 70 тисяч книг, частина з яких придбана за кошти смілян.

Під час інформаційної війни бібліотеки, займають головну інформаційно - агітаційну роль в патріотичному вихованні громади. Міністр культури В’ячеслав Кириленко казав, що бібліотеки необхідно підтримувати та розширювати їх мережу, а не закривати. Хочу також нагадати, що міський голова Олексій Цибко, завіряв виборців про те, що ставши мером, створить 7 тисяч додаткових робочих місць, буде розвивати місто, створить WI-FI зони для громади по всьому місту і т.п. Натомість, бачимо зовсім протилежні дії, що тягнуть за собою скорочення людей, а головне, закриття безкоштовних для громади центрів інформації (бібліотек).

Одна жінка, яка виїхала із міста Стаханова (нині територія ЛНР) розповідала мені, що там закривають лікувальні заклади, але бібліотеки ніхто не чіпає. Очевидно навіть там розуміють значення слова, і яку силу воно має. Отже з сумом можу констатувати, що закривати бібліотеки можуть лише вороги України. Тому це можна вважати не просто політичною диверсією та провокацією, а навіть сепаратизмом, анти людською ідеологією. Це початок війни з громадою! Війни з розумом, знаннями, інтелектом та майбутнім не лише нашого міста, а України в цілому.

Уповноважений ГО «Територія гідності» Станіслав Голубець
Если вы нашли грамматическую ошибку, пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter чтобы сообщить про это нам.

Поделись новостью с друзьями

Читать еще новости:
Категория: Культура | Теги: культура | Рейтинг: 5.0/2
редакцияVL Tregubov © 2018
При любом использовании материалов и новостей сайта ссылка на Смеляночка обязательна, а для интернет-ресурсов гиперссылка на info-smila.ck.ua. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов и новостей не несет.